INSPIRACJE

10 pomysłów na wakacyjne zdjęcia

Wakacje to doskonały czas, by robić jak najwięcej zdjęć. Pogoda zachęca do długich spacerów z aparatem w ręku, a podczas wyjazdów okazji do fotografowania jest jeszcze więcej. Gdzieś zgubiła się Twoja wena? W takim razie mamy dla Ciebie 10 pomysłów na wakacyjne zdjęcia, do których z największą chęcią będziesz powracać przez cały rok! Daj się zainspirować!

Smaki lata

Czym smakuje lato? Ma smak arbuza? Owocowej lemoniady? Truskawek? A może ulubionego ciasta babci? Fotografuj wszystko, co zjadasz! Fotografuj, gdy wybierasz się do restauracji ze znajomymi, odwiedzasz bliskich lub samemu organizujesz letnie przyjęcie. Jeśli uda Ci się sfotografować bliskich, którym tak samo, jak Tobie smakują wakacyjne pyszności to gwarantujemy – z takimi zdjęciami nawet zimą uda Ci się odnaleźć smak lata.

Gorące słońce

Wakacje to przecież gorące słońce! Sfotografuj błękitne niebo, gdy na jego tle widać jedynie latawiec. Fotografuj promienie przedzierające się między drzewami lub mieniącą się w słońcu ulicę i rób jak najwięcej portretów. Choć słońce w południe może rzucać bardzo kontrastowe cienie to już popołudniu może tworzyć niesamowite efekty na zdjęciach – małe bliki lub aurę wokół fotografowanej postaci, jeśli będzie znajdowało się za nią.

Golden Hour

To ulubiona godzina fotografów i dla niej warto wstawać wcześnie rano. Gdy słońce znajduje się bardzo nisko nad horyzontem, rzuca długie cienie. Niebo mieni się najróżniejszymi kolorami i to najbardziej magiczny moment w ciągu dnia, który zdecydowanie warto wykorzystać. Jeśli lubisz pospać trochę dłużej to nie martw się – ten sam efekt zobaczysz także przed zachodem słońca.

Gra w berka z cieniem

Jeśli słońce to także i cienie! Szukaj geometrycznych kompozycji, które tworzy słońce, łap mozaiki tworzone przez promienie przebijające się przez firanki, żaluzje lub liście lub wykorzystaj cienie jeszcze bardziej kreatywnie. Jak? Zamiast wspólnego portretu na plaży sfotografuj Wasze cienie na piasku z narysowanymi uśmiechami!

Woda

Jeśli fotografujesz zapierające dech w piersi widoki – np. bezkresne morze, magiczne, mazurskie jezioro lub górskie wodospady, zabaw się czasem naświetlania i spróbuj uchwycić płynącą wodę, która na zdjęciu zamieni się w gładką powierzchnię. Lub wręcz przeciwnie – postaraj się zamrozić wodę, gdy tworzy widowiskowe pluski podczas skoków i nurkowania.

Odbicia

Niestety, ale nawet w wakacje czasami pogoda się pogarsza. Jeśli wybierzesz się na spacer tuż po deszczu, w kałużach możesz zobaczyć niesamowite odbicia, a to świetny pomysł na ciekawe zdjęcie. Wystarczy odpowiedni kadr i gotowe!

Plażowe zabawy

Nic tak nie cieszy jak choćby krótki wypad na plażę, prawda? Fotografuj Twoje pociechy, gdy bawią się na plaży, zrób zdjęcia piaskowych budowli, zebranych muszelek lub po prostu złap w kadrze Was wszystkich, gdy wspólnie z najbliższymi przyjaciółmi oddajecie się wakacyjnemu lenistwu. To będą najpiękniejsze wakacyjne zdjęcia!

Napisy na piasku

To świetny pomysł, by rozpocząć lub zakończyć fotoksiążkę. Zdjęcie z napisem wykonanym patykiem na mokrym piasku będzie idealnie wyglądało jako tytuł Twojej wakacyjnej opowieści lub jako jej zakończenie!

Latawce, dmuchawce, wiatr

Łap na zdjęciach wszystko, co kojarzy się z latem – kwiaty na łące, rosnące grządkach truskawki, które zrywa Twoja pociecha, wianki i dmuchawce, które unoszą się na wietrze. Lato to w końcu momenty, które zachwycają aurą – po prostu je widzisz i wiesz, że to wakacje.

Fotografia uliczna

Bez względu na to czy wyjeżdżasz na kilka dni do innego miasta, planujesz wielką wyprawę czy raczej spędzasz wolne, wakacyjne weekendy w miejscu swojego zamieszkania – rób jak najwięcej zdjęć na ulicy. Szukaj promieni słońca, które odbijają się w witrynach, łap letnią aurę, rób zdjęcia zabytków tak, jak gdyby było to zabytki z jednej z największych europejskich stolic. Zabaw się w reportera i po prostu szukaj lata!

Wakacyjne zdjęcia – pomysły na ich wykorzystanie

Wakacje to wyjątkowy czas pełen niezapomnianych chwil, które warto uwiecznić na zdjęciach. Mamy nadzieję, że nasza lista 10 inspirujących pomysłów na wakacyjne fotografie pomoże Ci odkryć nowe sposoby na tworzenie pięknych obrazów. Niech zdjęcia zatrzymają smaki, kolory i emocje tego letniego czasu. Aby zachować te niezwykłe wspomnienia na zawsze, wywołaj odbitki w Empik Foto lub stwórz fotoksiążkę z najpiękniejszymi kadrami. Dzięki temu zawsze będziesz mógł wracać do tych chwil i dzielić się nimi z bliskimi.

Udostępnij: