INSPIRACJE

5 pomysłów na to, skąd czerpać inspiracje

skąd czerpać inspiracje

Czasami za oknem pogoda nie zachwyca. Wam także brakuje czasami inspiracji do robienia zdjęć? W takim razie mamy dla Was 5 pomysłów na to, gdzie jej szukać i jak ją znaleźć! Sprawdź 5 pomysłów na to, skąd czerpać inspiracje!

Oglądaj jeszcze więcej zdjęć

Z całą pewnością śledzisz ulubione profile na facebooku, przeglądasz Instagram i odwiedzasz ciekawe blogi fotograficzne. Warto jednak co jakiś czas aktualizować listę obserwowanych stron i kont, by nie „przyzwyczaić się” do oglądanych zdjęć. Większość fotografów posiada własny styl, co z pewnością inspiruje i zachęca do poprawy własnego warsztatu, ale może również sprawić, że na pewne ujęcia zaczniemy patrzeć zawsze z podobnej perspektywy. A to może zniszczyć kreatywność! Co warto zrobić?

  • Przeglądając ulubione profile na Instagramie, wybieraj hashtagi, które Cię interesują i oglądaj zdjęcia, które są pod nimi ukryte. W ten sposób możesz znaleźć mnóstwo interesujących profili, na których publikowane są takie fotografie, jakie najbardziej lubisz. Korzystaj także z tych hasztagów, które umieszczają Twoi ulubieni autorzy i zobacz inne zdjęcia, które odpowiadają im tematycznie.
  • Przeglądaj topowe grupy i profile, na których pojawiają się wyselekcjonowane zdjęcia najróżniejszych autorów – np. grupę FOTOGRAFIA na Facebooku lub profile na Instagramie takie, jak @vsco_poland lub @igerspoland.
  • Zobacz, jakie strony lubią na Facebooku Twoi ulubieni fotografowie – to może okazać się prawdziwą skarbnicą inspiracji!
  • Odwiedzaj strony, na których często publikowane są ciekawe projekty i galerie – np. BoredPanda.com, a także najciekawsze portfolio na takich portalach, jak np. 500px.
  • Nie zapominaj o Pinterest.com! W tym serwisie możesz zapisywać zdjęcia, które Ci się podobają i kolekcjonować je na swojej tablicy, by potem powrócić do wybranych obrazków.

skąd czerpać inspiracje

Wyjdź na zewnątrz

Nic nie działa tak dobrze na umysł, jak świeże powietrze. Podczas spaceru możesz także spokojnie przemyśleć wszystkie pomysły, które krążą Ci po głowie, a przy okazji być może natkniesz się na coś, co zainspiruje Cię do zrobienia ciekawych zdjęć. Po prostu ciesz się pogodą, pozwól kreatywnym myślą płynąć i uważnie rozglądaj się dookoła. To na serio pomaga!

Spraw sobie przyjemność

Czasami ogromna ilość pomysłów na zdjęcia może przytłaczać, a trudność w uchwyceniu tego najlepszego może denerwować. Dlatego na chwilę zapomnij i spraw sobie odrobinę przyjemności. Ulubiona przekąska, wyjście z przyjaciółmi lub oddanie się hobby wyzwala masę endorfin. A jeśli włączysz najchętniej oglądany serial lub sięgniesz po książkę, która czeka na przeczytanie – pomysły mogą zacząć same wpadać do głowy.

skąd czerpać inspiracje

Weź kartkę i ołówek

Nad dużą ilością pomysłów trudno jednak panować. Co robią profesjonaliści? Planują! Dlatego weź kartkę i ołówek, zapisz wszystkie pomysły, które wpadają Ci do głowy, wykonaj rysunki, stwórz mapę myśli i zbierz na papierze wszystko to, co od dawna krąży w Twojej wyobraźni. Dzięki temu łatwiej będzie oddzielić dobre pomysły od tych nieco słabszych, poszukać odpowiednich inspiracji w sieci i wreszcie – ruszyć z aparatem w wybrane miejsce, by złapać kadr idealny.

Po prostu spróbuj robić zdjęcia

Nadal nie masz pewności, że inspiracja do Ciebie wróciła, a w Twojej głowie rodzą się wyjątkowe pomysły? To nic. Po prostu weź aparat i zacznij robić zdjęcia. Próbuj, eksperymentuj, podejmuj nowe tematy i po prostu baw się fotografią. W końcu to Twoje hobby i ma sprawiać Ci mnóstwo przyjemności!

Udostępnij: