INSPIRACJE

Fotograficzne święta – zaPREZENTuj bliskim emocje zatrzymane w kadrze!

Zdjęcia wyrażają nasze emocje – w stosunku do portretowanych osób, uwiecznianych miejsc czy zatrzymywanych na dłużej chwil.  Tak samo prezenty – świadczą o naszych uczuciach w stosunku do innych osób. A mogą wyrazić wiele. Na przykład naszą bezradność w wyborze podarunku, jeśli decydujemy się na obdarowanie kogoś bliskiego… skarpetami czy krawatem. Często bowiem, mimo zażyłości, łączącej nas z bliskimi, po prostu brakuje nam pomysłu na podarek. Może więc w tym roku przełamać rutynę i podarować coś, co zwiększy „trwałość” wspomnień?

Uniwersalny prezent: aparat dla początkujących

Tutaj wybór jest naprawdę szeroki i każdy znajdzie model, który spełni oczekiwania bliskiej osoby i co więcej – może być pierwszym krokiem do odkrycia prawdziwej pasji. Dla najmniej wymagających, początkujących fotografów, warto zastanowić się nad aparatem kompaktowym. To konstrukcje, które mimo kieszonkowych rozmiarów mają bardzo rozbudowane funkcje optyczne i tryby kreatywne. Mogą być wyposażone na przykład w 40-krotny zoom, dzięki któremu można uchwycić np. najmniejszy detal architektoniczny w najwyższej jakości obrazu, albo nagrać zjawiskowy film w 4K lub Full HD w trybie slow-motion. Taką propozycją może być niewielki, bo o grubości zaledwie 39,9 mm, aparat Canon PowerShot SX740 HS.

Rozwijaj umiejętności z małą lustrzanką

Bardziej wymagającą propozycją będzie amatorska lustrzanka. Szczególnie dla osób, które chciałyby rozpocząć poważniejszą przygodę z fotografią. Od razy uspokajamy – czasy, gdy zakup lustrzanki wiązał się z utratą fortuny, już dawno minęły. Wśród modeli dla ambitnych użytkowników znajdziemy zarówno urządzenia o świetnych funkcjach wideo (np. do vlogowania), jak i coś dla osób z zacięciem stricte fotograficznym. Wszystkie aparaty Canon z tego segmentu łączy na pewno jedno – maksymalna intuicyjność obsługi i szeroka paleta obiektywów w wysokiej jakości optyki, znana z bardziej profesjonalnych modeli. Dobrze, aby aparat był lekki, ale też wytrzymały. Jak Canon EOS 200D – jedna z najlżejszych lustrzanek na świecie, do której dodatkowo bezpłatnie dołączana jest aplikacja Canon Photo Companion. Zawiera ona spersonalizowane materiały, wyzwania i inspiracje, które ułatwiają rozwój fotograficznych umiejętności. W sam raz dla ambitnego foto- i wideoamatora.

Kompaktowe rozmiary z wymienną optyką: odkryj bezlusterkowce

A jeśli podstawowe modele lustrzanek to wciąż za mało, rozwiązaniem mogą okazać się tzw. bezlusterkowce, czyli cyfrowe aparaty bez mechanizmu lustra, za to z wymiennymi obiektywami. Aparaty te łączą w sobie wszystkie zalety lustrzanek (tu podstawowym atutem jest właśnie możliwość wymiany optyki), z rozmiarami i wagą aparatów kompaktowych. Zaawansowany amator ucieszy się z pewnością z wysokiej jakości zdjęć i filmów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych, małej głębi ostrości dla artystycznego rozmycia tła czy bardzo stabilnym filmom wideo 4K dzięki 5-osiowej stabilizacji obrazu. Oferuje je Canon EOS M50 – intuicyjny w obsłudze, poręczny aparat o klasycznej konstrukcji w nowoczesnej odsłonie, który bez trudu można obsłużyć jedną ręką.

Uwieczniaj chwile na dłużej: akcesoria fotograficzne

Ale pomysłowe prezenty nie muszą kończyć się na aparatach. Podobnie jak zdjęcia cyfrowe nie muszą ograniczać się do galerii zdjęć na aparacie czy smartfonie. Tutaj z pomocą przychodzą stylowe drukarki – zarówno te kieszonkowe, jak i bardziej zaawansowane nabiurkowe drukarki fotograficzne. One tchną drugie życie w nasze zdjęcia.

Z szerokiego portfolio drukarek Canon bez trudu można wybrać coś dla siebie.

Na przykład Canon Zoemini – niewiele większa od smartfona – zmieści się w każdej kieszeni. Do tego nie potrzebuje tuszu – drukuje na specjalnym papierze samoprzylepnym, a aplikacja Canon Mini Print pozwoli na dodanie różnorodnych elementów graficznych na zdjęciach – dzięki czemu staną się one jeszcze bardziej spersonalizowaną pamiątką.

Z kolei Canon SELPHY CP1300 to urządzenie, które potrafi nie tylko drukować pełnowymiarowe odbitki, ale także miniaturowe paski ze zdjęciami w trybie fotobudki. Łączność Wi-Fi pozwala w kilka chwil sparować drukarkę z kilkoma urządzeniami mobilnymi – tak więc koniec z kolejkami do wydruku. Bezprzewodowe funkcje drukarki pozwalają też tworzyć mozaiki i kolaże rodzinne, które długo będą cieszyć uczestników spotkań np. przy świątecznym stole.

Nieograniczona kreatywność pomysłów

A co, jeśli brakuje nam pomysłów na kreatywne wydruki? Aplikacja Canon Creative Park to nieocenione źródło pomysłów i gotowych szablonów dla całej rodziny. Znajdziemy tu bowiem m.in. atrakcyjne ozdoby świąteczne, personalizowane pocztówki z życzeniami, opakowania na prezenty i wiele innych niespodzianek z papieru dla dużych i małych użytkowników.

Przed zakupem prezentowanych tu pomysłów na upominki warto odwiedzić stronę canon.pl/cashback i sprawdzić, na które z nich trwa obecnie promocja. Dzięki niej można bowiem pozwolić sobie na nieco więcej i sprawić bliskim jeszcze większą radość.

Udostępnij:

Zostaw komentarz