Pomysły na prezent

Najlepszy prezent na ślub dla pary młodej – co wybrać?

prezent na ślub

Ślub to wyjątkowy dzień, który Parze Młodej zapadnie w pamięć na długie lata – a jest duże prawdopodobieństwo, że na całe życie! Gwarantujemy, że każdą najmniejszą chwilę będą wspominać jeszcze niejednokrotnie ze łzami w oczach. Wybierając się na ślub, uczestniczyć będziesz w niesamowitym wspomnieniu, które tworzą wszyscy – nie tylko Para Młoda, ale także rodzice, goście, podwykonawcy, księża bądź urzędnicy, zespół muzyczny czy nawet kelnerzy! Z pewnością zastanawiasz się, co można podarować Młodej Parze w tak wyjątkowym dniu jak ten. Oto kilka naszych niezawodnych pomysłów… Najlepszy prezent na ślub dla pary młodej – co wybrać? 

Prezent na ślub, który zachwyci Parę Młodą

Przede wszystkim warto postawić na prezenty ślubne, które pasują do charakteru, wieku czy zainteresowań Młodej Pary. Choć obecnie najczęstszą praktyką jest wręczenie koperty z datkiem, zdarza się dołączyć do niej bardziej lub mniej drobny podarunek. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wesele w pojedynkę, czy będzie towarzyszyć Ci ktoś bliski, poniżej znajdziesz kilka propozycji na udany prezent na wesele.

  • Romantyczna sesja 

Skoro Para Młoda będzie już oswojona z okiem aparatu po całym dniu bycia fotografowanym niemalże z każdej strony, radość i… ulgę może przynieść im sesja o bardziej domowym i „na luzie” charakterze. Voucher na romantyczną sesję (o której rodzaju, terminie czy klimacie zdecydują już sami Młodzi) pozwoli utrwalić ich uczucie na kliszy fotograficznej. Z pewnością zdjęcia z takiej indywidualnej, bardzo spersonalizowanej sesji z luźną, radosną i przyjemną atmosferą, trafią do rodzinnego albumu i będą cieszyły oko jeszcze na długo po ślubie!

prezent na ślub

  • Przydatne do domu akcesoria 

Być może o uszy obiło Ci się marzenie Młodej Pary o świetnym, najnowszym odkurzaczu pionowym? Może kiedyś napomknęli, że przy okazji pieczenia świątecznych pierników spalił się wiekowy robot kuchenny? A może zwyczajnie brakuje im kawy z ekspresu o poranku? Chyba już wiesz, do czego zmierzamy! Upominki do domu to trafiony prezent na ślub, który prócz bycia pięknym będą też… użyteczne. Takie prezenty lubimy najbardziej!

  • Drobne upominki o symbolicznym charakterze 

Prezent na wesele nie musi być drogi, by zostać zapamiętanym. Jeśli szukasz kreatywnego pomysłu, który zachwyci swoją symboliką, postaw na nierozłączne duety. Zakup piękną solniczkę i pieprzniczkę, nóż i widelec czy igłę i nitkę. Do tego zestawu dodaj kartkę z wyjaśnieniem – jak jedno nie ma większego sensu istnienia bez drugiego. Taki prezent poruszy Parę Młodą i za każdym razem, gdy będą go używać, przypomną sobie jak wspaniały i nierozerwalny duet tworzą!

prezent na ślub

  • Prezent związany z ich wspólnym hobby 

Prezent dla Młodej Pary potrafi być prawdziwym wyzwaniem! Zastanów się więc czy nowożeńcy dzielą ze sobą jakąś wspólną pasję. To, co ich łączy będzie najsilniejszym spoiwem, dlatego warto to pielęgnować. Jeśli zakochani są fanami sportu, postaw na bilety ulubionego zespołu. Dla wielbicieli gier wideo świetnie sprawdzą się gry kooperacyjne. Pary zakochane w muzyce z pewnością docenią bilety na muzyczny festiwal w okolicy. Pomysły tworzą się same!

  • Aparat do zdjęć natychmiastowych 

Ponieważ najpiękniejsze chwile bywają ulotne, należy właściwie je celebrować, a także uwieczniać. Świetnie sprawdzi się tutaj aparat na zdjęcia natychmiastowe. Taki prezent na ślub wraz ze startowym pakietem kilku wkładów sprawi, że zdjęcia z podróży poślubnej będą naprawdę niepowtarzalne.

prezent na ślub

  • Vouchery – na masaż, romantyczną kolację czy na wymarzony spektakl 

Vouchery to świetny, uniwersalny prezent, gdy Para Młoda nie jest z nami blisko lub jest nam nieco słabiej znana. Często vouchery odznaczają się dość długą datą ważności, dzięki której Para Młoda może skorzystać z wybranej atrakcji w dogodnym dla siebie momencie. Obecnie zdecydowana większość miejsc usługowych prowadzi sprzedaż voucherów, bonów czy kart podarunkowych, które zapewniają dostęp do ich atrakcji. Tak, to zdecydowanie prezenty ślubne z gwarancją zadowolenia!

  • Bilety lotnicze 

Jeśli Para Młoda to prawdziwi globtroterzy, radość na ich twarzach na pewno wywoła perspektywa kolejnej, wyjątkowej podróży. Szczególnie ułatwione zadanie jest wtedy, gdy wymarzona destynacja Młodej Pary jest już gościom dobrze znana. W takim wypadku spełnienie marzenia to najlepszy prezent, jaki zakochani mogli dostać! Oczywiście warto taki prezent skonsultować z obdarowanymi, by uniknąć kłopotów z niepoprawnymi danymi, planami urlopowymi, życiowymi czy komfortem finansowym nowożeńców. Jeśli nie ma przeciwwskazań – idealny prezent gotowy!

prezent na ślub

  • Pobyty w romantycznych hotelach 

Krótki citybreak, weekendowy wypad czy przedłużony „długi weekend” to idealne preteksty na wyrwanie się z codzienności. Podaruj Młodej Parze odrobinę relaksu i jako prezent na ślub wybierz pobyt w hotelu. Para Młoda na pewno doceni kilka dni tylko dla siebie po męczących, ślubnych przygotowaniach. Nie pozostaje nic, tylko życzyć cudownej podróży!

  • Doświadczenie pełne adrenaliny 

Młoda Para to ludzie, którzy szukają źródeł adrenaliny? Prezent na wesele w postaci skoku ze spadochronem w tandemie czy wycieczką do ekstremalnego domu strachów, najwyższego w kraju parku linowego lub nurkowania w najgłębszym basenie to doświadczenia, które zapadną na długo w głowach nowożeńców. Dobrej zabawy!

skok ze spadochronem

  • Standardowe rozwiązania: zestawy garnków, sztućców czy pościeli 

Zawsze dobrym pomysłem są rozwiązania towarzyszące gościom weselnym od lat, takie jak garnki, zastawa stołowa, komplet luksusowej pościeli czy piękny zestaw sztućców, służący przez długie lata. Standardowe, proste rozwiązania naprawdę bywają strzałem w dziesiątkę!

Prezent na ślub – czy warto?

W dzisiejszych czasach Pary Młode mają dość sprecyzowane oczekiwania. Często zdarza się tak, że już w zaproszeniu weselnym Młodzi sugerują gościom, czy jest coś, co spełniłoby ich marzenia. Zdarzają się także zbiórki karmy, prośby o datki na charytatywny cel, sugestie o przyniesienie dobrego wina lub zakup ulubionej książki, którą goście chcieliby Młodej Parze polecić. Jeśli zaś zupełnie nic nie przychodzi Ci do głowy – zapytaj Parę Młodą, czy jest coś, co bardzo przydałoby im się w obecnym czasie. Czasem prosto zadane pytanie zabiera nam godziny głowienia się, a także uchroni nas od zupełnie nietrafionego lub zdublowanego prezentu. A tymczasem – baw się dobrze i celebruj miłość wraz z nowożeńcami!

Udostępnij: