INSPIRACJE

Jak odpowiednio oprawić swoje wspomnienia?

Przeglądając albumy dziadków czuje się, że są wyjątkowe. Nie chodzi tylko o zdjęcia  bliskich nam osób z czasów, jakich my sami nie znamy lub nie pamiętamy. Ograniczona liczba klatek na kliszy filmowej sprawiała, że każde zdjęcie było wyjątkowe. Jednak to nie wszystko. Już sama oprawa fotografii była zupełnie inna – miała swój niezwykły, często bardzo elegancki charakter.

Zdjęcia naszych przodków potrafią być wspaniale oprawione. Współczesnym, dobrze znanym nam albumom, dużo brakuje do kunsztu i elegancji tych, pochodzących z czasów naszych dziadków. Duże, skórzane czy drewniane oprawy, z pięknymi tłoczeniami oraz charakterystycznymi czarnymi stronami, na których naklejało się zdjęcia – to wszystko sprawiało, że rodzinne fotografie zyskiwały na znaczeniu.

Powrót do elegancji

W dobie social media moda na robienie zdjęć niezaprzeczalnie święci swoje triumfy. Jednak dopiero od niedawna zaczęliśmy ponownie je wywoływać. Warto więc powrócić także do wyszukanej oprawy tych ważnych dla nas wspomnień. Elegancki album z drewnianą okładką to nie tylko pięknym sposób na upamiętnienie najważniejszych chwil, ale również stylowy podarunek dla najbliższych z okazji np. chrzcin lub komunii. Czarne strony to z kolei piękne tło dla zdjęć, natomiast pergaminowe przekładki skutecznie chronią fotografie przed zniszczeniem. Na drewnianej okładce możemy dodatkowo zamieścić dowolny grawer, dzięki czemu album będzie jeszcze bardziej spersonalizowany.

Pamiątka z wyjątkowej podróży

Są takie chwile w naszym życiu, które chcemy zachować i „oprawić” w specjalny sposób. Udało Ci się wyjechać w podróż marzeń, którą planowałaś od wielu lat? A może na urokliwej, greckiej wyspie przyjęłaś oświadczyny swojego chłopaka? Takie podróże, nieważne jak dalekie, chcemy mieć w pamięci jeszcze długo po ich zakończeniu. Fotografie, które wykonaliśmy w ich trakcie warto więc oprawić w odpowiedni sposób, i to nie tylko jedno czy dwa zdjęcia wywołane w dużym formacie, które powiesimy na ścianie. Doskonałym pomysłem będzie przygotowanie fotoksiążki, która odpowiednio wyeksponuje fotografie oraz pozwoli na opatrzenie ich odpowiednim komentarzem lub zabawnym clipartem. Przygotowując fotoksiążkę w EmpikFoto możemy wybierać spośród wielu teł, najwyższej jakości papierów czy różnorodnych okładek. Wszystko to pozwoli zatrzymać najpiękniejsze chwile w taki sposób, jaki tylko zechcemy.

Piękne ujęcia

Są takie ujęcia, które udało nam się uchwycić dopiero po wielu próbach lub takie, które są zupełnie niepowtarzalne. I jedne i drugie warto oprawić w odpowiedni sposób. Pierwsze kroki dziecka, romantyczna kolacja tylko we dwoje lub bajeczny krajobraz z weekendowego wypadu za miasto? Warto takie fotografie wyeksponować za pomocą fotoobrazu lub… plakatu. Taka forma zamknięta w antyramie pozwoli niebanalnie udekorować mieszkanie. Zdjęcia dzieci z pewnością „odnajdą się” w salonie, natomiast kuchenną lodówkę możemy ozdobić magnesami, wykonanymi na bazie zdjęć potraw, których smakowaliśmy podczas dalekich podróży. Sypialnia to z kolei miejsce bardzo intymne – może więc warto umieścić w niej fotoobraz z chwili zaręczyn lub z romantycznej podróży? ?

Udostępnij: