INSPIRACJE

Plakaty typograficzne – forma ma znaczenie

Typografia jest wieloznacznym określeniem. Wśród licznych dziedzin i zjawisk opisywanych tą nazwą wymienić można m.in. sztukę użytkową zajmującą się estetyką szaty graficznej publikacji. To właśnie w tym ujęciu interesuje nas ona najbardziej. W oparciu o obowiązujące w niej zasady przygotowaliśmy kolekcje oryginalnych i inspirujących plakatów typograficznych. Część z nich ma formę zamkniętą, a w część z nich możesz współtworzyć, bo pozostawiliśmy w nich furtkę dla Twojej kreatywności i pomysłów.

Ty albo Twoi bliscy jako bohaterowie filmowi? Dlaczego nie!

Któż z nas nie marzył nigdy o tym, by być światowej sławy aktorem, który gra w najlepszych filmach, przeżywając na planie każdego z nich niezapomniana przygodę? Odpowiemy: marzą o tym wszyscy, tylko nie wszyscy się do tego przyznają. To pragnienie nie każdemu udaje się spełnić, i tu z pomocą przychodzimy my. Oddajemy w Twoje ręce świetne szablony, nawiązujące do stylu i estetyki filmowych plakatów, na których możesz znaleźć się Ty, Twoja rodzina, przyjaciele czy kolega z pracy. Możesz wstawić dowolne zdjęcie, wymyślić tytuł i wybrać układ. W dolnej części plakatów znajdują się charakterystyczne wieńce z laurowych liści, nawiązujące do Złotych Wieńców Laurowych. Jednych z najważniejszych nagród filmowych, przyznawanych na festiwalu w Cannes. Możesz tam wprowadzić swój tekst. Niech będzie zabawny, wzruszający, nostalgiczny. Niech będzie, jaki chcesz. Gwarantujemy, że osoba, której go podarujesz, będzie bardzo zaskoczona i zadowolona.

plakat filmowy

Słownik najważniejszych pojęć na plakacie typograficznym

Swoje uczucia można wyrazić na wiele sposobów. Jeśli chcesz, aby ktoś Ci bliski poczuł się wyjątkowo, przygotuj definicję słownikową opisującą to, co cenisz w tej osobie najbardziej. Do wyboru masz gotowe szablony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by samodzielnie ułożyć i opracować tekst. Plakaty typograficzne z pojęciami mają bardzo prostą formę, nawiązującą wprost do układu słownikowego. Forma ma wszak nie przesłaniać treści, bo to ona jest w tym przypadku najważniejsza. W ten sposób możesz uhonorować mamę, tatę, najlepszego przyjaciela lub przyjaciółkę, dziadka, babcię, kolegę z pracy i wiele innych osób. Granicą jest Twoja wyobraźnia i kreatywność.

Plakaty typograficzne – bo mądre słowa zasługują na odpowiednią oprawę

Wśród plakatów typograficznych niezmiennie ogromną popularnością cieszą się te, na których zamieszczone są ciekawe sentencje, bądź cytaty z wypowiedzi czy dzieł znanych osobistości i wybitnych pisarzy. Nic tak nie krzepi, nie dodaje skrzydeł, nie pociesza w zły dzień i nie motywuje do wzmożonego działania, gdy brak już sił, jak mądre słowa. Takie plakaty także mamy w ofercie Empik Foto. Warte uwagi są choćby te, na których zamieszczone są cytaty z dzieł Henryka Sienkiewicza czy Brunona Schulza. Oprócz wspaniałej treści zostały dopracowane także pod względem graficznym. Choć skromne w formie, zwracają uwagę i są ponadczasowe, tak jak ponadczasowe jest przesłanie, jakie ze sobą niosą.

Plakaty typograficzne na specjalne okazje i bez okazji

Zdarzają się w życiu takie chwile, które zasługują na szczególne upamiętnienie. Przyjście na świat dziecka, ślub, pierwszy dzień w szkole czy sukces zawodowy to tylko kilka wydarzeń będących na to przykładem. Jeśli fotografie Ci nie wystarczą i chcesz jeszcze bardziej podkreślić znaczenie tych przeżyć, zrób to za pomocą plakatu. Mamy w ofercie mnóstwo okolicznościowych szablonów, bardziej i mniej humorystycznych. Chcesz w ciekawy sposób przekazać wiadomość, że Twój tata doczeka się wnucząt? Podaruj mu plakat z gratulacjami z okazji awansu na dziadka. Na celebrację zasługują też codzienne chwile spędzone w rodzinnym gronie. Któremu tatusiowi nie zmięknie serce, kiedy jego synek wręczy mu plakat z hasłem „Tata i ja nadajemy na tych samych falach”, urozmaiconego piękną, kolorową grafiką? Która mama nie uroni łzy wzruszenia, kiedy obdaruje się ją grafiką z pięknie wyeksponowana i przyozdobiona literą „M” oraz deklaracją miłości i oddania?

Sprawdź naszą ofertę i znajdź plakat typograficzny na miarę Twoich potrzeb!

Udostępnij: