LIFESTYLE

O Świętach, rodzynkach i niespodziankach – czyli Q&A z Siostrami ADiHD!

Rodzinne święta z Siostrami ADiHD

Tych influencerek nie trzeba już chyba nikomu przedstawiać! Siostry ADiHD, Milena i Ilona Krawczyńskie, już od kilku dobrych lat pomagają nam szerzyć cel, który w Empik Foto jest najważniejszy – pielęgnowanie wspomnień. Siostry za pomocą mediów społecznościowych regularnie dzielą się z Wami momentami z życia, swoimi osiągnięciami i perypetiami, a także kodami rabatowymi, by utrwalać te chwile na dłużej! Tym razem to my poprosiliśmy Dziewczyny o odkopanie w pamięci wspomnień związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Zobaczcie sami, jakimi historiami podzieliły się z nami Siostry ADiHD… 

Świąteczne Q&A z Siostrami ADiHD

Drogie Dziewczyny, wielkimi krokami zbliża się ten najbardziej radosny i rodzinny czas w całym roku. Co Wy najbardziej kochacie w Świętach Bożego Narodzenia? 

Pod wieloma względami jesteśmy różne, także w podejściu do Świąt. Milena jest absolutnym świrem i miłośnikiem jarmarków, światełek, choinek, bombek, gwiazdeczek, natomiast dla mnie Święta mogłyby się obyć bez całej tej otoczki. Choć przyznam, że odkąd pojawiły się dzieci i spędzamy Święta w uroczym domku z kominkiem w lesie, bardziej chce mi się postarać i zbudować tę magiczną atmosferę.

Gdybyśmy miały zdecydować, co najbardziej kochamy w Świętach, to zdecydowanie byłby to moment po Wigilii. Gdy już nikt nie biega w kuchni, znika ten świąteczny, absolutnie niepotrzebny pęd i spędzamy czas bawiąc się z dziećmi, grając w gry, oglądając „Kevina samego w domu”, którego już każdy zna na pamięć, spacerujemy po zaśnieżonym lesie, aby po powrocie przepychać się, by zająć miejsce najbliżej rozpalonego kominka. Tak, te momenty kochamy najbardziej!  

Potrzebujemy teraz, byście sięgnęły w zakamarki swojej pamięci. Jaki był najlepszy prezent, jaki dostałyście w Święta? 

Ajjjj… zdecydowanie był to samochód sterowany na pilot! Od dziecka byłam bardziej chłopcem niż dziewczynką, więc dziadek skrupulatnie dbał o poszerzanie moich motoryzacyjnych zainteresowań. Jednak obie rok w rok cieszyłyśmy się z każdego prezentu. Od dziadków zazwyczaj dostawałyśmy czekoladę z okienkiem (oczywiście orzechy były tylko w miejscu okienka), a pod opakowaniem odkrywałyśmy skrupulatnie wciśnięte 50 zł. Milka bardziej cieszyła się z tego pierwszego, ja oczywiście z drugiego! 😀

Ogólnie dla Mileny na 1. miejscu zawsze były słodycze, ale ciepłe skarpety z zimowym wzorkiem czy sweterek z reniferkiem też wywoływały szeroki uśmiech. Jednak bezapelacyjnie najpiękniejszy prezent świąteczny otrzymaliśmy w 2017 roku, a było to pojawienie się na świecie Ignasia, który zrobił nam niespodziankę i 3 dni przed Wigilią uznał, że jest gotowy, aby przyjść na świat. 

Święta z Siostrami ADiHD

Rodzinne tradycje, ulubione świąteczne filmy i potrawy – poznaj przepis Sióstr ADiHD na wspaniałe Święta Bożego Narodzenia!

Utarło się powiedzenie, że nie ma Świąt bez „Kevina”. Jak to wygląda w Waszym przypadku? Jaki film świąteczny MUSI zostać obejrzany przez Was w Święta? 

Ulubionych świątecznych filmów mamy bardzo dużo, ale wybierając z nich TOP3 stawiamy na: „Klausa”, „Ekspres Polarny” i „Holiday”! 

Zjedzenie wszystkiego znajdującego się na świątecznym stole to nie lada wyzwanie! Jaka jest Wasza ulubiona świąteczna potrawa, której nie możecie sobie odmówić? 

Definitywnie, bezkonkurencyjnie, najlepszą świąteczną potrawą, ale to tak dobrą, że tylko ona mogłaby się znaleźć na naszym stole, jest karp w śmietanie z rodzynkami! Już nie możemy się go doczekać! Nasza mama wie, że na samą myśl o nim już gładzimy się po brzuszkach. 

Choć zdążyłyście nas już przekonać, że to w tańcu nie macie sobie równych, śpiewanie wciąż towarzyszy nam przy wigilijnych uroczystościach. Jak sądzicie, bez której kolędy święta nie mogą się odbyć? 

Nigdy nie byłyśmy jakoś nadzwyczajnie kolędowe. Nasza mama od zawsze uważa, że nie potrafi śpiewać, więc w nasze dzieciństwo nie wprowadziła tej „rozrywki”. Jednak pamiętamy, jak siadałyśmy na schodach w domu babci i dziadka i śpiewałyśmy „Cichą noc”, „Wśród nocnej ciszy” i „Przybieżeli do Betlejem” – nasi dziadkowie musieli nas bardzo mocno kochać, bo nasze śpiewy potrafiły trwać godzinami.  

A gdybyście miały dokończyć zdanie „Święta to nie Święta bez…”? 

Bez rodziny! Nigdy w życiu nie miałyśmy Świąt osobno i nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić. No i oczywiście, nie ma Świąt bez karpia w śmietanie 😊 

Jak Siostry AdiHD spędzają święta?

Rodzinny czas pełen wspomnień i radości to element Świąt, który Siostry ADiHD cenią najbardziej.

W Waszym życiu dużo się dzieje, więc i zdjęć w telefonach, możemy się domyślać, także wciąż przybywa. Ile zdjęć zdarza Wam się zrobić przy okazji tradycyjnego, świątecznego biesiadowania? 

Liczba zdjęć diametralnie się zmieniła, gdy na świecie pojawiły się dzieci. Kiedyś wystarczyło nam wspólne zdjęcie przy choince i stole wigilijnym, dziś nasze telefony kryją setki zdjęć bąbelków z barszczem, pierogiem, choinką, prezentem, jedną babcią, drugą babcią, z obiema na raz.

A jak wspominacie Boże Narodzenie w dzieciństwie? Jakie wspomnienie najbardziej zapadło w Waszą pamięć? 

Gdy byłyśmy małe, obie czułyśmy magię Świąt, od rana chodziłyśmy podekscytowane, wyglądałyśmy przez okno w poszukiwaniu pierwszej gwiazdki, z radością siadałyśmy do stołu z mamą i dziadkami. Mamy mnóstwo pięknych wspomnień, ale jest też jedno nienajlepsze – osoby w naszym wieku i starsze zapewne pamiętają okropne, plastikowe maski imitujące Świętego Mikołaja, właśnie w takiej masce nasz ukochany dziadek wręczał nam prezenty, a za prezent kazał śpiewać kolędę.   

Dziewczyny, bardzo dziękujemy Wam za podzielenie się odpowiedziami na nasze pytania. Gorąco Was ściskamy i życzymy, by Święta minęły Wam rodzinnie i szczęśliwie! Zapytamy więc na koniec, czego możecie życzyć naszej blogowej społeczności na nadchodzące Boże Narodzenie? 

Kochani, niech te Święta będą wyjątkowo piękne i spokojne. Życzymy Wam, abyście w tym wyjątkowym czasie potrafili się zatrzymać i pełni wdzięczności docenili każdą chwilę. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!  

Wywołaj świąteczne wspomnienia z Empik Foto!

Udostępnij: