LIFESTYLE

Weekend majowy po polsku

Wielkimi krokami zbliża się ulubiony weekend Polaków – majówka. Biorąc jedynie 3 dni wolnego możemy cieszyć się aż 9 dniowym urlopem. Jest to idealny moment na wyjazd i relaks poza domem. Nawet jeśli nie planujemy wyprawy w upalne, egzotyczne miejsce, warto zaplanować chociaż kilka dni wypoczynku w równie malowniczych… miastach w Polsce. Zespół EmpikFoto chętnie dzieli się z Wami swoimi rekomendacjami ?

Sopot

Jeśli jeszcze tam nie byliście, to koniecznie musicie nadrobić zaległości. Sopot to nie tylko piękne, nadmorskie miasto, ale również niezwykle ważne miejsce na kulturowej mapie Polski. Opera Leśna czy najdłuższe w Europie drewniane molo to zaledwie dwie z wielu atrakcji, które może zapewnić Wam ten nadmorski kurort. Dla miłośników dobrych restauracji, kafejek, muzyki na żywo, ulicznych artystów i sklepików jest oczywiście słynny deptak na ul. Bohaterów Monte Cassino. Fani zwiedzania również znajdą tutaj dla siebie kilka atrakcji – piękny, neogotycki Kościół św. Jerzego oraz latarnia morska z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Trójmiasto i Zatokę Gdańską.  

Kraków

Jeśli nie północ, to może południe naszego pięknego kraju? Kolejnym ważnym punktem na mapie Polski jest miasto Smoka Wawelskiego – Kraków. Miejsca godne odwiedzenia to nie tylko popularny Wawel czy Sukiennice. Warto pospacerować klimatycznymi uliczkami Kazimierza, który charakteryzuje się piękną i rozpoznawalną na całym świecie architekturą żydowską. To właśnie tutaj należałoby stanąć w kolejce do foodtrucka, w którym serwują popularną maczankę krakowską. Jeśli natomiast preferujecie pokontemplować przyrodę, to koniecznie wybierzcie się do najstarszego w Polsce ogrodu botanicznego, który mieści się właśnie w Krakowie. Ogród wpisany jest do rejestru zabytków, a podziwiać w nim możecie między innymi największą kolekcję storczyków oraz okazy roślin mięsożernych.

Ojców

Pozostajemy jeszcze na południu Polski, przenosząc się w malownicze miejsce nieopodal Krakowa – Ojców. Piękne trasy widokowe w Dolinie Prądnika to nie lada gratka dla wszystkich osób, które majówkę chcą spędzić z dala od miejskiego tłoku. Tajemnicze ruiny zamku kazimierzowskiego, historyczna Jaskinia Ciemna czy słynna Maczuga Herkulesa to tylko namiastka atrakcji, które czekają nas w tym parku. Malownicze widoki połączone z wyjątkowymi podaniami i legendami związanymi z tamtejszymi skałkami, jaskiniami i Grotą Łokietka sprawiają, że wyjazd staje się wprost… magiczny. Wycieczki rowerowe, piesze czy pikniki w plenerze to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich fanów aktywności na świeżym powietrzu.

Puszcza Białowieska

Kolejną propozycją dla miłośników spędzania czasu na łonie natury jest Białowieski Park Narodowy. Tutejsze trasy rowerowe oraz piesze są tak wyznaczone, aby na swojej drodze spotkać wieże, punkty widokowe, liczne kładki oraz wiaty turystyczne, które urozmaicą i ułatwią obcowanie z przyrodą. Niezaprzeczalną atrakcją tego parku jest możliwość spotkania żubrów w rezerwacie pokazowym. Szczególnie polecamy szlak „Carską Tropiną”, który biegnie wzdłuż rzeki, usypaną jeszcze za czasów carskich drogą.

Uniejów

Jeśli najlepiej odpoczywacie relaksując się w SPA lub jacuzzi, to z pewnością przypadnie Wam do gustu małe miasteczko znajdujące się w województwie łódzkim. Relaks zapewnią Wam wody termalne, które nie tylko Was rozgrzeją (temperatura wody to ok. 35°C), ale również wpłyną zbawiennie na Wasze ciało i duszę ? Po takim relaksie możecie przejść się ogrodami pobliskiego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich oraz posłuchać legendy o Białej Damie, która do dzisiaj krąży po zamkowych komnatach ?

Nie ważne czy spędzacie majówkę w otoczeniu przyrody, czy na gwarnych deptakach i starych rynkach. Pamiętajcie, że w każdym miejscu można wykonać wspaniałe zdjęcia, które później będą przypominać o Wam tych pięknych chwilach. W kolejnym wpisie poznacie kilka trików, dzięki którym zrobicie cudowne zdjęcia w plenerze. Więc… stay tuned ?

Udostępnij: