INSPIRACJE

Zaproszenia na przyjęcie świąteczne, które pomogą Ci stworzyć nastrój

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najwspanialszy czas w roku! Aby go uczcić, często decydujemy się na przyjęcie bożonarodzeniowe, które jest świetnym sposobem na czasu z przyjaciółmi, rodziną i bliskimi. Jeśli organizujesz takie wydarzenie, warto pomyśleć o stworzeniu odpowiednich zaproszeń. Zacznij od ustalenia terminu, motywu przewodniego i innych szczegółów.

Ten artykuł przeprowadzi Cię przez każdy etap procesu tworzenia zaproszenia, a Ty będziesz mógł zaplanować  menu i zabawy bożonarodzeniowe.

Kiedy wysyłać zaproszenia na przyjęcie świąteczne

Okres świąteczny jest pełen atrakcji. Wszyscy są zajęci uczestniczeniem w wielu wydarzeniach, przygotowaniami i kupowaniem prezentów dla bliskich. Ponieważ ta pora roku jest bardzo pracowita, daj swoim gościom odpowiednio dużo czasu na potwierdzenie udziału w przyjęciu świątecznym. Jest to szczególnie ważne, jeśli urządzasz imprezę w weekend. Zaproszenia wysłane z wyprzedzeniem zapewnią, że goście będą mogli w niej uczestniczyć.

Spróbuj wysłać zaproszenia na przyjęcie bożonarodzeniowe na cztery do sześciu tygodni przed imprezą. Jeśli Twoje zaproszenia nie będą gotowe, możesz także rozważyć skorzystanie z opcji „Save the Date”. Dzięki temu goście będą wiedzieli, że powinni zarezerwować datę w swoim kalendarzu, zanim otrzymają oficjalne zaproszenie.

Wybierając datę RSVP, pamiętaj, aby między datą RSVP a samą imprezą zostawić co najmniej tydzień. W ten sposób będziesz mógł wcześniej przygotować się na konkretną liczbę gości.

 

Jak pisać zaproszenia świąteczne

Projektując zaproszenia, wybieraj kartki świąteczne, które pasują do tematu wydarzenia. Rozważ wysłanie zaproszeń, zawierających Twoje ulubione świąteczne zdjęcia. Sformułowanie tekstu na zaproszenie jest uzależnione od typu imprezy bożonarodzeniowej, którą organizujesz. Bez względu na rodzaj organizowanego przyjęcia, powinny znaleźć się tam jednak podstawowe informacje, takie jak lokalizacja, adres, godzina i szczegóły potwierdzenia uczestnictwa.Umieszczenie tych informacji na kartkach świątecznych pomoże uniknąć nieporozumień. Oto wszystkie szczegóły, które warto podać w zaproszeniach:

Data przyjęcia

Godzina rozpoczęcia

Lokalizacja i adres

Szczegóły RSVP

Data RSVP

Krótkie świąteczne życzenia

 

 

Tekst na zaproszenie

Sformułowanie tekstu zaproszenia na przyjęcie bożonarodzeniowe pomoże nadać ton twojej imprezie. Jeśli brakuje Ci słów, oto kilka pomysłów, które pobudzą Twoją kreatywność! Pomysły na zaproszenia są nieskończone, od świątecznych przyjęć w rozciągniętych swetrach po formalne wieczory.

 

Spotkaj się z nami pod choinką! Spędź wieczór pełen jedzenia, zabawy z przyjaciółmi, celebrując święta.

Pada śnieg i zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To najwspanialszy czas w roku! Dołącz do nas na wieczór pełen radości spędzony z najbliższymi przyjaciółmi.

Nadeszła pora, by wyciągnąć z szafy brzydki sweter! Organizujemy świąteczną imprezę – załóż swój ulubiony rozciągnięty sweter i dołącz do nas na noc pełną zabawy.

Przybywaj saniami przez cały dzień i całą noc na nasze przyjęcie bożonarodzeniowe – to będzie wesoły czas!

 

Kogo zaprosić na przyjęcie świąteczne

Zanim wydrukujesz swoje zaproszenia na przyjęcie bożonarodzeniowe, dopracuj listę gości. Będzie zależała zarówno od miejsca, jakim dysponujesz, jak i rodzaju imprezy, którą urządzasz.

Na przykład, jeśli chcesz zorganizować wymianę nieudanych prezentów, prawdopodobnie zdecydujesz się na krótszą listę gości. Jeśli natomiast organizujesz imprezę firmową w sali bankietowej, możesz pozwolić sobie na więcej.

Oto kilka sposobów na zawężenie listy gości:

Organizując przyjęcie biurowe lub koktajlowe, możesz nie zapraszać dzieci. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, umieść na kartkach świątecznych wiadomość w stylu: „Pamiętaj, że to impreza tylko dla dorosłych”.

Jeśli urządzasz przyjęcie w domu i dysponujesz ograniczoną przestrzenią, rozważ zaproszenie tylko rodziny i bliskich przyjaciół. Jeśli obawiasz się, że niektórzy znajomi mogą poczuć się pominięci, zaproponuj kolejne spotkanie, podczas którego będziecie mogli wspólnie świętować i obdarowywać się prezentami.

W przypadku przyjęcia biurowego, jeśli nie planujesz zapraszać osób towarzyszących, rozważ zorganizowanie wydarzenia w godzinach pracy.

Nie zapomnij o kartkach z podziękowaniami i zabawnym drobiazgiem świątecznym, aby podziękować za udział w przyjęciu!

 

 

 

Motywy na przyjęcie świąteczne

Spróbuj wybrać zaproszenie, które będzie pasowało do klimatu Twojego wydarzenia. Na przykład, jeśli organizujesz formalne przyjęcie firmowe, wybierz elegancki motyw na kartkach świątecznych.

W okresie świątecznym skrzynki pocztowe zapełniają się listami, kartkami świątecznymi i prezentami. Chcesz mieć pewność, że Twoje zaproszenia na przyjęcie świąteczne będą się wyróżniać? Możesz to osiągnąć, używając odważnych kolorów, zabawnych zwrotów i świątecznej tematyki.

 

Oto kilka pomysłów na motywy zaproszeń na przyjęcie świąteczne:

Krata: Kraciaste tło pasuje zarówno do rustykalnych, jak i oficjalnych motywów imprezowych. Jeśli urządzasz przyjęcie w stylu rustykalnym, rozważ wybór czerwono-czarnej kratki. Jeśli organizujesz formalne przyjęcie, spróbuj połączyć zieloną kratę z jasnozłotą czcionką.

Elegancka zabawa: na imprezę formalną lub firmową spróbuj użyć eleganckiej złotej czcionki na karcie świątecznej i bordowego lub ciemnozielonego tła. Można też rozważyć ozdobienie zaproszenia złotymi laurami.

Naturalna ramka: użyj różnych roślin o tematyce bożonarodzeniowej, aby ozdobić krawędzie swoich zaproszeń, takich jak bluszcz, jemioła i gwiazda betlejemska.

Krajobraz pokryty śniegiem: Płatki śniegu są idealnym dodatkiem do kartek świątecznych – możesz wybrać zaproszenie ze śnieżną ilustracją lub z płatkami śniegu wokół krawędzi. Uwzględnij frazę pasującą do śnieżnego motywu.

Brzydkie swetry: Planujesz przyjęcie bożonarodzeniowe w brzydkich swetrach? Postaw na zaproszenie z zabawną wiadomością „Czas stać się brzydkim” i uroczymi ilustracjami okropnego swetra!

Wesołe drzewka: Choinki to wszechstronny motyw, który pasuje do wszystkiego, od przyjęcia rodzinnego po przyjęcie biurowe. Aby uzyskać nowoczesny efekt, wybierz zaproszenie ze złotymi choinkami w tle. Na przyjęcie rodzinne poszukaj zaproszeń z kolorowymi drzewkami.

Możesz również rozważyć utworzenie zaproszeń na spersonalizowanej papeterii. Po wybraniu tekstu, motywu i listy gości, zamów zaproszenia online. Umieść je w kopertach w pasujących kolorach i zacznij wysyłać je do gości.

 

Podsumowanie

Wyjątkowe zaproszenia na przyjęcie świąteczne to doskonały sposób na przyciągnięcie gości. Po ich wysłaniu możesz zacząć odhaczać wszystkie inne pozycje na swojej przedświątecznej liście, zacząć  kupować spersonalizowane prezenty dla swoich bliskich i tworzyć piękne kartki świąteczne.

 

Udostępnij:

Zostaw komentarz