INSPIRACJEPomysł na prezentPomysły na prezent

Jak zapakować pieniądze na ślub?

Wybór prezentu dla młodej pary zawsze był i jest nie lada wyzwaniem. Zastanawiasz się całe tygodnie, co podarować nowożeńcom w tak szczególnym dniu, nie biorąc pod uwagę tego, czego oni oczekują. Dziś młode pary często boją się, że dostaną cztery ekspresy do kawy albo dwa serwisy obiadowe, które im się nie spodobają. Bardzo często woleliby dostać po prostu pieniądze. Podaruj im zatem gotówkę, bo to z pewnością ich ucieszy, ale sprawdź, jak to zrobić w oryginalny sposób. Więc jak zapakować pieniądze na ślub?

W przypadku prezentów ślubnych w formie gotówki często pojawia się pytanie, jak nadać im bardziej osobisty charakter. Wkładanie banknotów do białych kopert może wydawać się nieco bezosobowe, a przecież chcielibyśmy, aby nasz gest pozostał zapadający w pamięć młodej parze. Odpowiedzią na to pytanie mogą być kreatywne pomysły na oryginalne opakowanie banknotów, które teraz prezentujemy.

Jak zapakować pieniądze na ślub? W balony pełne kasy

To bardzo fajny sposób na podarowanie pieniędzy. Do przezroczystego balonu wsuń banknoty zwinięte w osobne ruloniki. Dodaj też trochę konfetti. Na koniec nadmuchaj i zabezpiecz balon przed utratą powietrza. Świetny efekt osiąga się też, wypełniając balony helem. Najlepiej przygotować w ten sposób wiązkę kolorowych balonów, bo wówczas wyglądają naprawdę pięknie. Trzeba też uważać, by nie utracić nad nimi kontroli, bo wraz z nimi zniknie też ich zawartość.

Gotówka jak pudełko czekoladek

Na sklepowych półkach poszukaj pięknej bombonierki pełnej czekoladek. Wybierz tę, w której przegródki na czekoladki są największe. Następnie zrób sobie dobrą kawę i zjedz połowę czekoladek. W pustych przegródkach umieść ładnie poskładane banknoty. Nie musisz w każdej przegródce umieszczać pięćsetzłotowego banknotu. Powkładaj zarówno dziesięciodolarówki, stuzłotówki, jak i inne egzotyczne banknoty, jeśli masz takie pod ręką. Na wewnętrznej stronie wieczka wklej kartonik z pięknymi życzeniami dla nowożeńców. Spersonalizowaną fotokartkę z życzeniami możesz wykonać z naszą pomocą!

Jak zapakować pieniądze na ślub

Skrzynia skarbów

Pamiętacie kuferki pełne złotych monet, które tak często oglądaliśmy w bajkach? Taki właśnie kuferek można podarować młodej parze. Piękną skrzynkę drewnianą z wiekiem wyłóż w środku suknem. Następnie rozmień wszystkie banknoty, które chcesz podarować młodym. Niech to będą same pięciozłotówki. Włóż je do skrzyni, a na wieku od wewnętrznej strony przyklej piękne życzenia dla nowożeńców. Taki kuferek jest niezwykle efektowny, ale ma niestety jedną zasadniczą wadę, jest bardzo ciężki i potrzeba silnego mężczyzny, by zanieść go na miejsce.

Walizka pieniędzy

Dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie z kuferkiem pełnym monet, mamy inną propozycję. Tak, tak to walizka pełna pieniędzy, tak wiele razy widziana w filmach, która i na ślubie zrobi niezwykłe wrażenie. Oczywiście wypełnienie całej walizki banknotami byłoby trudne, więc trzeba przygotować pliki „banknotów” z białych karteczek, a tylko na wierzchu ułożyć prawdziwe pieniądze. Walizki wyglądają doskonale i zawsze wywołują wiele radości.

Jak zapakować pieniądze na ślub

100 kopert

Aby wręczyć pieniądze nowożeńcom, można wykorzystać tradycyjne koperty. Przygotuj ładne pudełeczko i 100 kopert. Do niektórych z nich włóż pieniądze. Resztę kopert możesz pozostawić puste lub wypełnić je pięknymi kartonikami z dowcipami, przysłowiami, zdjęciami czy nawet wycinkami z gazet. Wszystko to powinno być związane tematycznie ze ślubem i weselem. Młoda para, poszukując pieniędzy, będzie miała miłą zabawę, przy której nie powinno zabraknąć śmiechu.

Pieniądze z konkretnym przeznaczeniem

Pieniądze w prezencie ślubnym można też umieścić w ozdobnym, drewnianym pudełku po herbacie, ale takim, które w środku ma przegródki. Do każdej przegródki włóż banknot i karteczkę, która będzie informować, na co pieniądze te mają być przeznaczone. Cele te mogą być nie tylko poważne, ale także o zabarwieniu humorystycznym, jak na przykład: „kolacja z teściową”, „wózek dla dziecka”, „wieczór z przyjaciółkami” itd.

Jak zapakować pieniądze na ślub

Podsumowanie

Podsumowując, wybór prezentu dla nowożeńców może być wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chcemy podarować im coś naprawdę wyjątkowego. Gotówka to zawsze praktyczny upominek, ale warto nadać mu bardziej osobisty charakter. Istnieje wiele kreatywnych sposobów na oryginalne opakowanie banknotów, które z pewnością ucieszą młodą parę. Balony wypełnione pieniędzmi, bombonierki z banknotami, kufry pełne złotych monet, walizki pieniędzy, zestawy z 100 kopertami z pieniędzmi lub pieniądze z konkretnym przeznaczeniem – to tylko niektóre z pomysłów na niezapomniane prezenty ślubne. Wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi i oczekiwaniom nowożeńców, a Twój prezent na pewno zostanie doceniony.

Udostępnij: