LIFESTYLE

9 sposobów na zdjęcia z wakacji bez wyjeżdżania z domu

empifkoto.pl: Fotowakacje w mieście

Wszystko co dobre niestety szybko się kończy. Wakacyjne wyjazdy także. Ale to nie znaczy, że lato bez wypraw na drugi koniec świata musi być nudne! Poznajcie nasze pomysły na spędzenie fotowakacji bez wyjeżdżania z domu! Przygotuj najlepsze zdjęcia z wakacji!

1) Odkryj swoje miasto na nowo

Z całą pewnością doskonale znasz wszystkie ulice Twojego miasta. Wiesz jak najszybciej dotrzeć do pracy, świetnie orientujesz się w połączeniach autobusowych i znasz najkrótszą drogę do ulubionej restauracji. Ale czy pamiętasz kiedy ostatni raz zdarzyło Ci się na chwilę zatrzymać i rozejrzeć wokół siebie? Czy znasz zabytki, które mijasz, ciekawe zakamarki lub wyjątkowe miejsca, które kryją się gdzieś pomiędzy kamienicami? Weź ze sobą aparat i rusz na powolny spacer obserwując wszystko to, co dobrze znasz. Stwórz miejskie zdjęcia z wakacji. Może się okazać, że na co dzień nie zauważasz mnóstwa ciekawych rzeczy, które warto poznać i warto fotografować! Pokaż na zdjęciach swoje miasto tak, jak gdyby było celem Twojego wakacyjnego wyjazdu.

2) Zaplanuj wycieczkę z mapą i przewodnikiem

Jeśli już miasto, w którym mieszkasz ma stać się celem wakacyjnych wyjazdów. Zwiedzaj je tak, jak na prawdziwego turystę przystało! Wykorzystaj przewodniki lub internet, sprawdź czy w sieci istnieją grupy skupiające fanów historii Twojego miasta. Wybierz najciekawsze punkty na mapie i zaplanuj wycieczkę. Możesz skupić się jedynie na zabytkach, by poznać przeszłość miejsca, w którym mieszkasz lub wybrać inne atrakcje – np. sportowe, kulinarne lub jakie tylko sobie życzysz. Zwiedzanie własnego miasta może być naprawdę fascynujące!

3) Zmień perspektywę

Zmień perspektywę patrzenia, ale ta rada nie dotyczy jedynie poszukiwania zwykle niezauważanych miejsc w Twoim mieście. Postaraj się zmienić sposób patrzenia na nie w ogóle! Znajdź interesujący temat i rozpocznij jego badanie. Być może z Twojego miasta pochodzi znany pisarz lub nieopodal Twojej ulicy przebiega ważny szlak? A może to właśnie na Twoim podwórku wynaleziono coś interesującego? Odwiedź miejscową bibliotekę lub skorzystaj z sieci i zacznij zwiedzać miasto tak, by przebyć historyczną trasę. Odwiedź ulubione miejsca popularnego pisarza lub zobaczyć, gdzie 200 lat temu spotykali się ludzie. Planowanie zwiedzania w oparciu o poznanie pewnej historii może być niesamowicie ciekawe, a przy okazji zyskasz szansę na zrobienie świetnych zdjęć z wakacji w formie reportażu.

empifkoto.pl: Fotowakacje w mieście

4) Znajdź swoje morze, Mazury i góry

Niestety nie wszyscy mamy to szczęście, by mieszkać w miejscach, z których widok rozciąga się na morze, wysokie szczyty lub przepiękne jeziora. Ale w Twojej okolicy z pewnością znajduje się mnóstwo miejsc, w których natura zachwyca, a których być może jeszcze miałeś okazji odwiedzić. Co prawda rowerowy wyjazd na plażę nie jest dwutygodniowym urlopem nad Bałtykiem, ale równie dobrze może naładować baterie. Szczególnie, jeśli zabierzesz ulubione jedzenie, ulubioną książkę lub ulubionych przyjaciół.

5) Odkryj egzotyczne zakątki w swojej okolicy

Wydaje Ci się, że Twoja okolica nie ma nic wspólnego z rajskimi plażami na drugim końcu świata? Błąd! Nawet jeśli nie możesz liczyć na upały i błękit oceanu to zawsze możesz wybrać się na tematyczne imprezy, kulinarne festiwale lub spotkania z podróżnikami. Choć na moment przenieś się w wymarzone miejsce. Wydaje się to oczywiste? A kiedy ostatni raz udało Ci się skorzystać z takich atrakcji? Zdecydowanie polecamy!

6) Małe przyjemności

Stwórz swoją listę przyjemności i realizuj je dowoli! I ta rada dotyczy nie tylko wakacji. Nic nie poprawia lepiej humoru niż ulubiony deser, wypad do kina, kupno nowej książki i… moglibyśmy jeszcze długo wymieniać. W końcu wakacje są od tego, by było przyjemnie, prawda?

7) Spędzaj aktywnie czas

Wybierz się na rowerową wycieczkę do innej miejscowości na lody. Zorganizuj mecz siatkówki plażowej. Odwiedź miejski basen lub po prostu jedź nad jezioro! Czas spędzany aktywnie działa jak gorące promienie słońce. Wyzwala mnóstwo endorfin. Szczególnie, gdy te chwile dzieli się na pół z bliskimi i przyjaciółmi. A poza tym spontaniczne wypady to cała masa wspomnień zimą, gdy za oknem brakuje słońca!

empifkoto.pl: Fotowakacje w mieście

8) Spotkania z przyjaciółmi

Jeśli już o przyjaciołach mowa to… zapomnij na chwile o pracy i obowiązkach i po prostu zadbaj o relacje z najbliższymi osobami wokół Ciebie. Spotkania nie muszą wcale wiązać się z organizowaniem imprez lub wielkich kolacji. Spotkajcie się na grillu, zorganizujcie piknik w lesie lub nad jeziorem lub zaplanujcie wspólne gotowanie we włoskim stylu. Takie powolne smakowanie chwili jest strasznie przyjemne, ładuje baterie lepiej niż wakacje na egzotycznej plaży i znów – to powód, by złapać kilka wartościowych wspomnień.

9) Po prostu nic nie rób

W końcu chodzi o wakacje, prawda? Nawet jeśli w ciągu dnia pracujesz i masz na głowie masę obowiązków, spędź kilka wieczorów na „nic nie robieniu”. Wybierz ulubiony serial, sięgnij po książkę, idź na koncert lub odwiedź ulubioną restaurację. Po prostu odpocznij!

A na koniec… wywołaj zdjęcia z wakacji!

Stworzyłeś niesamowite zdjęcia wakacji i co dalej? Empik Foto oferuje możliwość wywołania odbitek zdjęć z wakacji. Dzięki platformie możesz łatwo zamówić wysokiej jakości wydruki swoich ulubionych fotografii. Wybierając różne formaty, rozmiary i rodzaje papieru, możesz dostosować odbitki do swoich preferencji. To świetny sposób na uwiecznienie wakacyjnych wspomnień i ozdobienie swojego domu pięknymi fotografiami. Dzięki wygodnej usłudze online, wywołanie odbitek na Empik Foto staje się prostym i przyjemnym procesem.

Udostępnij: