Pomysł na prezentPomysły na prezent

Jakie atrakcje zapewnić weselnym gościom?

Czasami zdarza się, że planowanie wesela trwa nawet dwa lata. Przyszli małżonkowie chcą, by ten ich najważniejszy dzień w życiu utkwił nie tylko w ich pamięci, ale także by pojawiał się we wspomnieniach weselnych gości jak najdłużej. Jeśli i ty zastanawiasz się, jak to zrobić, sprawdź jaką moc mają atrakcje weselne i które z nich są najbardziej efektowne.

I choć niektórzy nadal sądzą, że zatrudnienie dobrego DJ-a załatwi wszystko, to niestety są w dużym błędzie. Nawet najlepsza orkiestra nie jest w stanie sprawić, by goście przez całą noc bawili się cudownie. Pary młode wymyślają coraz to nowe punkty weselnego programu, a to rzeczywiście sprawia, że goście weselni nie mają wprost czasu, aby się nudzić. To, jakie atrakcje pojawią się na twoim weselu, zależy oczywiście tylko od ciebie, ale warto pamiętać, że oprócz typowej rozrywki, gościom warto zaproponować także coś, co ma wartość sentymentalną, bo to właśnie emocje zostają w pamięci najdłużej.

Tuż po ceremonii

W ubiegłym stuleciu w Polsce królował zwyczaj obrzucania młodej pary pieniędzmi tuż przy wyjściu z kościoła. Nowożeńcy pieczołowicie zbierali wszystkie grosze, bo pozostawienie nawet jednej monety na ziemi mogło sprowadzić na parę ubóstwo. Dziś na szczęście nikt nie pamięta o tym zwyczaju, bo był on bardzo uciążliwy, szczególnie dla pań, które odziane w piękne suknie musiały zbierać rozrzucone pieniądze.

Dziś nowożeńcy wypuszczają ze swych rąk lub z kosza białe gołębie jako znak swojej miłości. Latem gołębie często zastępują motyle, co wygląda niezwykle uroczo. W innych krajach obrzuca się nowożeńców ryżem, ale u nas częściej zobaczymy niewielkie bańki mydlane wypuszczane w ogromnych ilościach lub tradycyjne konfetti.

Pokaz zdjęć w trakcie wesela

Bardzo fajną atrakcją jest pokaz zdjęć nowożeńców, począwszy od tych kadrów, które przedstawiają ich jako kilkumiesięczne maluchy, a potem w czasie większych wydarzeń w ich życiu, aż po moment zaręczyn. Taki pokaz rozbudza emocje. Łezka w oku kręci się nie tylko rodzicom, ale także dziadkom i innym bliskim krewnym. Oczywiście taki pokaz zdjęć trzeba przygotować, co zajmuje sporo czasu. Jednak jeśli nie umiecie przygotować ze zdjęć krótkiego filmiku, zawsze można to zrobić w formie prezentacji i za pomocą rzutnika wyświetlić je na białej ścianie lub na specjalnym ekranie. Tu można wykazać się dużą kreatywnością.

Fotoksiążki dla gości weselnych

Z pewnością już wiecie, jak wiele wspomnień i emocji można umieścić w fotoksiążkach. To w nich znajdują się zdjęcia wybrane z rozmysłem i nawet ułożone w przemyślanej kolejności. Taka fotoksiążka jest doskonałym prezentem dla weselnych gości. Wybierzcie najciekawsze, najbardziej wzruszające zdjęcia z dzieciństwa i młodości, powierzcie je nam, a my przygotujemy wspaniałe fotoksiążki, które będziecie mogli podarować w czasie wesela. Gwarantujemy moc wzruszeń w oczach rodziców, dziadków oraz cioć i wujków. Podarunki te można wręczać osobiście, można ułożyć je przy każdym talerzyku przed przybyciem gości albo zachęcić do ich obejrzenia w trakcie biesiady, gdy kelner zacznie roznosić je gościom. Fotoksiążkę chętnie zachowa każdy i przez wiele lat będzie do niej powracał z wielkim rozrzewnieniem.

Drobiazgi o wartości sentymentalnej

Choć wielu z nas stara się ograniczać liczbę otaczających nas przedmiotów, bo dzięki temu i łatwiej utrzymać porządek w domu, i jest to zgodne z ekologicznymi trendami panującymi na świecie, to i tak jest wiele drobiazgów, z którymi nie potrafimy się rozstać. To przedmioty o wartości sentymentalnej. Jeśli zatem chcesz, by weselni goście zawsze pamiętali dzień waszego ślubu i wesela, podaruj im coś, czego będą mogli używać każdego dnia i zawsze wtedy ciepło o was myśleć. To może być brelok do kluczy z przywieszką, na której wydrukujemy wasze zdjęcie wraz z datą ślubu. To może być też magnes na lodówkę, który jest niezbędny niemal w każdym domu, bo pozwala umieszczać na lodówce karteczki z ważnymi zapiskami. Na naszej stronie znajdziesz bardzo wiele propozycji prezentów dla weselnych gości i z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie.

 

 

Udostępnij: