Pomysły na prezent

Kreatywne pakowanie prezentów – zrób to z pomysłem

kreatywne pakowanie prezentów

Urodzinowe szaleństwo, garść pozytywnych wspomnień i radość ze wspólnie spędzonego czasu to nie wszystko. Kiedy wielkimi krokami zbliża się ważna dla Was data, na pewno zastanawiacie się, jak zapakować prezent urodzinowy dla bliskiej osoby. Co prawda ten element to tylko niewielka część upominku, który zamierzasz podarować. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne zarówno dla osoby obdarowanej, jak i obdarowującego. Kreatywne pakowanie prezentów – zrób to z pomysłem!

Nasze propozycje to rozwiązania, które nie wymagają od Ciebie dużych zdolności plastycznych. Są kreatywne i proste, a ich efekt przerośnie najśmielsze oczekiwania. W trakcie pakowania prezentów urodzinowych zwracaj uwagę na to, aby opakowanie było praktyczne. Najlepiej, jeśli uda Ci się zapakować je w materiał ekologiczny. W końcu zapakowanie upominku nawet w szary papier czy gazetę z dodatkiem ciekawych elementów może wyglądać przepięknie, a opakowanie zazwyczaj trafia do kosza.

1) Pakowanie w stylu zero waste

O ile pakowanie biżuterii czy książek nie należy do skomplikowanych czynności, tak pozostałe upominki mogą przysporzyć nam więcej kłopotów. Pamiętajmy jednak, że zamiast poświęcać dużą ilość czasu i materiału na pakowanie prezentu urodzinowego, warto spędzić chwilę z solenizantką lub solenizantem i po prostu poczuć prawdziwą radość. Jeśli przygotowujecie prezent urodzinowy w stylu zero waste – na pewno chcecie zwrócić uwagę na jego ekologiczne opakowanie. W trakcie poszukiwania najlepszych rozwiązań skorzystaj z materiałów, które masz zawsze pod ręką. Pakowanie prezentu przy pomocy szarego papieru, kolorowych gazet jest tanie i praktyczne, a przy odrobinie naszej kreatywności może wyglądać naprawdę świetnie.

kreatywne pakowanie prezentów

2) Pakowanie przedmiotów o niestandardowych kształtach

Pakowanie koszulek z własnym nadrukiem jest nieco bardziej skomplikowane. Na szczęście korzystając z dostępnych umiejętności możemy stworzyć wyjątkowy pakunek nawet, jeśli nasz prezent ma niestandardowe wymiary. Dobrym sposobem na zapakowanie przedmiotów, których kształt nie jest, chociażby zbliżony do standardowej bryły będzie zakup solidnego pudełka. Dlaczego? Wracając do nurtu zero waste. W ten sposób nie tylko zapakujemy nasz prezent, ale solenizant lub solenizantka będą mogły podarować pudełku drugie życie i wykorzystać go na przykład w trakcie najbliższych porządków w szafie.

Koszulka ze zdjęciem

3) Papierowe torby i dodatki

Modnym prezent dla niej i dla niego w każdym wieku stały się etui do telefonów. Nic więcej dziwnego, że ilość sposobów na ich zapakowanie w ostatnich miesiącach wzrosła do pokaźnych rozmiarów. Wykorzystanie papierowych toreb bez nadruku i dodatków to kolejny sposób na to, aby zapakować prezenty kreatywnie i nadać samej paczce personalnego wydźwięku. Naszą propozycją jest zaopatrzenie się w kilka lub nawet kilkadziesiąt sztuk toreb papierowych w różnych rozmiarach. Przy pomocy ciekawych dodatków możemy spersonalizować paczki na różne okazje. Możesz nadać im charakteru i sprawić, że będą wyróżniać się wśród standardowych sposobów pakowania prezentów. To się nazywa kreatywne pakowanie prezentów! Koszt pakowania upominków w ten sposób nie należy do wygórowanych, a dzięki odrobinie naszych zdolności plastycznych lub wyczuciu dobrego smaku, możemy stworzyć naprawdę ciekawy i dobrze wyglądający upominek.

Kreatywne pakowanie prezentów

4) Nie bój się niestandardowych rozwiązań

Pakowanie prezentów to ta część przygotować do urodzinowej imprezy, kiedy ogranicza Cię tylko i wyłącznie wyobraźnia. Jeśli masz niecodzienny pomysł na zapakowanie prezentu, to po prostu wykorzystać swój wolny czas na jego stworzenie. Inspiruj się tym, co bliskie sercu solenizanta lub solenizantki. Na pewno Twój pomysł może wywołać ogromny uśmiech na twarzy jubilata lub jubilatki.

Przygotowania do urodzin idą pełną parą? Nie zapomnij, co liczy się najbardziej. Opakowanie i jego zawartość to tylko wisienka na torcie. W tym ważnym dniu najbardziej liczy się Twoja obecność i to ją postaraj się zapewnić w nieograniczonej ilości.

Udostępnij: