LIFESTYLE

Festiwale muzyczne – dlaczego tak je kochamy?

Festiwale muzyczne stały się wydarzeniami muste-see. Najlepsi artyści i chęć posłuchania dobrej muzyki to nie jedyne powody, dla których tysiące ludzi pojawia się na Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival. W końcu w dobie dzisiejszej technologii możemy posłuchać każdego utworu i obejrzeć każdy teledysk. Mimo wszystko decydujemy się na zakup biletów i podróż, nieraz na drugi koniec kraju (a nawet dalej), aby poczuć festiwalową atmosferę. Co nas tam tak ciągnie?

Najpopularniejsze polskie festiwale co roku ściągają niebywałą liczbę uczestników. Gwiazdy, blogerzy i znani instagramerzy to również stali bywalcy tego rodzaju wydarzeń. Poza doświadczeniami muzycznymi, dla wielu z nich ważne są także inne aspekty tych imprez. Festiwalową przestrzeń wykorzystują do  zademonstrowania swojego stylu, przynależności do danej grupy społecznej, a nawet przekonań politycznych. Jak widać, festiwalowa atmosfera sprzyja swobodnemu wyrażaniu myśli i uczuć ? Poniżej prezentujemy Wam powody, dla których warto w tym roku odwiedzić kilka festiwali ?

Poznacie wielu interesujących ludzi

Na festiwale zjeżdżają ludzie z całej Polski (i nie tylko). To doskonała okazja, żeby zdobyć nowych znajomych i podyskutować na różne tematy. Na co dzień spotykamy się ciągle z tymi samymi osobami, których opinie są zbieżne z naszymi lub dobrze nam już znane. Poznanie nowych osób to szansa na poszerzenie swoich horyzontów. Rozmowy z ludźmi o odmiennych od naszych poglądach (zarówno społecznych, obyczajowych, jak i politycznych), pozwalają się rozwijać i poznawać nowe perspektywy.

Spotkacie swoich ulubionych artystów

Oglądanie teledysków na YouTubie to nie to samo, co zobaczenie i posłuchanie swoich ulubionych artystów na żywo. Warto więc wybrać się na tegoroczne festiwale, takie jak np. Orange Warsaw Festival, Co jest Grane czy Open’er. Już 1 i 2 czerwca, na warszawskim torze wyścigów konnych, wszyscy miłośnicy indie rocka i niecodziennej odmiany muzyki popularnej będą mogli posłuchać na żywo Florence and the Machine. Nie lada gratka czeka także fanów The Dumplings – zespół na festiwalowej scenie zobaczymy w wersji de lux, gdyż występować będzie w towarzystwie orkiestry, a swoich fanów z pewnością zaskoczy premierowymi kawałkami z najnowszego albumu, nad którym właśnie pracuje. Dwa tygodnie później, również w stolicy, możemy bawić się w rytmie muzyki energetycznej Rosalie czy rock’n’rollowych nut samego Organka – to wszystko zapewni nam festiwal Co jest Grane. Jeśli mimo wszystko nadal będziecie czuć niedosyt, to przed nami pozostanie jeszcze wisienka na muzycznym torcie – Open’er. Gdynia będzie rozbrzmiewać muzyką największych artystów, takich jak Bruno Mars, Depeche Mode czy Gorillaz. Każdy z tych festiwali gwarantuje niezapomnianą, muzyczną podróż oraz zapewnia wspaniałe, letnie wspomnienia.

Poczujecie niezapomnianą festiwalową atmosferę

W domu, słuchając nawet najbardziej rockowych kawałków, nie poniesie was taka energia jak w towarzystwie przyjaciół czy nieznajomych, będących pod sceną. Każdy utwór wysłuchany tutaj, to zupełnie inna atmosfera i zabawa wśród ludzi tak samo zakręconych na punkcie danego zespołu. Jeśli pamiętacie wieczorne ogniska z gitarą na obozie to od razu zrozumiecie o czym mowa ? Wspólna zabawa sprzyja nie tylko poznawaniu nowych osób, ale również poszerzeniu swoich muzycznych horyzontów. Wiele osób, które raz pojechało na festiwal, wraca z chęcią każdego roku. Możecie tutaj poznać artystów, o których wcześniej nie słyszeliście lub nie mieliście okazji zapoznać się z ich twórczością. Jest to nie lada gratka dla wszystkich, którzy są otwarci na nowe doznania muzyczne.

Zobaczycie, jak wygląda festiwalowa moda

Od jakiegoś czasu festiwale muzyczne to już nie tylko miejsce obcowania z ulubioną muzyką, ale również prawdziwa rewia festiwalowej mody, która często wyznacza letnie trendy. Z tego zjawiska najbardziej znany jest Coachella Valley Music and Arts Festival w USA. Ten coroczny festiwal przyciąga wielu światowych celebrytów. Na temat stylizacji, nie tylko sławnych osób, ale także zwykłych uczestników tego wydarzenia, dyskutuje się na całym świecie. Zdjęcia zrobione na festiwalu szybko obiegają cały świat mody, tworząc nowe trendy na lato. Jest to więc doskonałe miejsce do zbierania inspiracji, jak widać nie tylko muzycznych. Podobnie jest na naszych rodzimych festiwalach ? To tutaj dziewczyny na koncerty zakładają wianki i bluzki boho, a w swoich stylizacjach wykorzystują żywe kolory, który na co dzień unikają.

Spotkacie się z… EmpikFoto

Warto również wspomnieć, że na każdym z wymienionych festiwali zobaczycie się z… nami! ? Czekamy na Was ze specjalnie przygotowaną strefą. Zadbamy o to, abyście poza wspaniałymi przeżyciami i nowymi znajomościami, które z pewnością zawrzecie, mogli również zachować te chwile w postaci wspaniałej pamiątki – zdjęcia. Zapraszamy więc wszystkich do wspólnej zabawy!

Udostępnij:

Zostaw komentarz