INSPIRACJEPoradnik

Album dla dziecka – jak wykonać go samodzielnie?

Narodziny dziecka, jego pierwszy uśmiech czy pojawienie się ząbka to chwile, które u każdego rodzica wywołują radość i wzruszenie. Możesz zadbać o to, by te niezwykłe momenty pozostały z Tobą na dłużej. Wystarczy, że zdecydujesz się na samodzielne stworzenie albumu dla dziecka. To łatwiejsze niż może Ci się wydawać!

Pewnie jak każdy rodzic z ogromną dumą przyglądasz się kolejnym osiągnięciom swojego malucha. Podniesiona główka, pierwsze kroki, wypowiedziane słowo „mama”, rysunek czy samodzielnie ułożone klocki ‒ wszystkie te momenty na długo utkwią Ci w pamięci. Czas jednak ucieka szybko, choć nieraz chciałoby się go zatrzymać. Dobrym sposobem na utrwalenie wspomnień z pierwszych lat życia dziecka jest stworzenie albumu z jego zdjęciami. Samodzielnie stworzony album z fotografiami to również piękny upominek na roczek czy chrzciny, który może podarować dziecku matka chrzestna lub dziadkowie.

Jak zrobić pierwszy album dziecka?

Jednym ze sposobów na samodzielne wykonanie albumu dla dziecka jest wykorzystanie sztuki scrapbookingu. Jeśli choć trochę lubisz prace plastyczne, bez problemu sobie poradzisz z taką formą przygotowania zbioru fotografii. W tym celu potrzebujesz:

  • dwóch tekturek (lub małego segregatora),
  • metalowych kółek (jeśli bazę wykonasz z tekturek),
  • kartek,
  • ozdobnych papierów,
  • przyborów takich jak klej, dziurkacz czy nożyczki,
  • naklejek oraz innych, wybranych elementów ozdobnych,
  • ulubionych zdjęć.

Jeżeli zdecydujesz się na kupno gotowego segregatora, możesz od razu zająć się rozmieszczaniem zdjęć na kartkach i ozdabianiem stron w odpowiadający Ci sposób. W innym przypadku zacznij od wykonania dziurek w tekturkach za pomocą dziurkacza – będą one pełniły funkcję okładek. Ozdób je w dowolny sposób. Możesz na przedniej okładce umieścić np. zdjęcie, cytat albo imię dziecka. W kartkach, które będą stanowiły strony albumu, także musisz wykonać otwory. Liczba potrzebnych kartek zależy od tego, ile stron ma posiadać stworzony przez Ciebie album. Jeśli samodzielnie zrobiłeś okładki z tekturek, to do połączenia ich z kartkami przydadzą Ci się metalowe kółka. Następnie przychodzi czas na ozdobienie kartek albumu dla dziecka – to zadanie dla Twojej kreatywności! Użyj ozdobnych papierów, wykorzystaj naklejki i przyklej zdjęcia. Pod fotografiami możesz umieszczać daty, cytaty albo informacje, gdzie zostało wykonane dane zdjęcie. Pamiętaj, że to Twój album – może zatem wyglądać on tak, jak Ci się podoba. Nie musi być idealny ani wykonany z drogich materiałów. Ważne, że będzie przedstawiał istotne dla Ciebie chwile. A może tak zaangażować malucha do jego tworzenia? Uzupełnienie albumu w rysunek pociechy, odcisk  rączki lub palca dziecka czy też w ulubioną naklejkę postaci z bajki, którą nasz szkrab sam wybierze, niewątpliwie nada niepowtarzalnego charakteru własnoręcznie wykonanemu dziełu!

album-dla-dzieckaa

Fotoksiążka – oryginalny pomysł na album dla dziecka

Jeżeli nie przepadasz za pracami plastycznymi albo nie masz na nie czasu, mamy dla Ciebie dobre rozwiązanie. Możesz zamówić u nas fotoksiążkę wypełnioną zdjęciami Twojej pociechy. To bardzo proste! Wystarczy, że wybierzesz format, okładkę oraz papier. Możesz skorzystać z jednego z gotowych szablonów albo samodzielnie stworzyć odpowiadającą Ci kompozycję. Następnie przychodzi kolej na wybranie zdjęć i ich rozmieszczenie w fotoksiążce. Jeśli nie masz na to czasu, skorzystaj z opcji automatycznego wypełnienia. Możesz edytować fotografie, dodawać do nich efekty oraz podpisy. Ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia!

Jak zrobić album dla niemowlaka, by zachować wspomnienia na dłużej?

W przypadku gdy wolisz tradycyjną formę przechowywania fotografii, możesz zdecydować się na wybór albumu. Na naszej stronie dostępne są dwa rodzaje personalizowanych albumów – drewniany oraz skórzany. Sam decydujesz o wzorze okładki i napisie, jaki będzie na niej umieszczony. Kiedy album zostanie do Ciebie dostarczony, możesz wypełnić go dowolnymi zdjęciami. Takie rozwiązanie to świetny pomysł na pamiątkę w eleganckiej formie, jak i wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby. Może być także świetnym prezentem na chrzciny dziecka.

 

Udostępnij:

Zostaw komentarz