Bez kategorii

Prezent na chrzciny od dziadków – najlepsze pomysły

prezent-na-chrzciny-od-dziadków

Chrzest dziecka to doniosłe wydarzenie w rodzinie. Rodzice starannie organizują uroczystości, które trwają zwykle cały dzień. Wśród zaproszonych gości, obok rodziców chrzestnych, najważniejsi są dziadkowie. To oni kochają swojego wnusia miłością bezwarunkową i to oni pragną go rozpieszczać na wszelkie możliwe sposoby. Zatem gdy zbliża się chrzest twojego wnuka, zastanawiasz się, co kupują na chrzest dziadkowie, by maluszek miał piękną pamiątkę na całe życie. Sprawdź nasze propozycje, jaki wybrać prezent na chrzciny od dziadków.

Maluchy są za małe, aby pamiętać dzień swojego chrztu. Często są tak maleńkie, że nie potrafią jeszcze nawet bawić się czymkolwiek. Zatem wybór prezentu nie jest prosty. Jeśli zamierzasz kupić coś praktycznego, nie podejmuj decyzji sam. Zapytaj rodziców, co jest dziecku potrzebne. Postępując zgodnie z ich wskazówkami, sprawisz pośrednio radość maluchowi i ulżysz finansom rodziny. Ale to nie wszystko. Oprócz prezentów praktycznych dziadkowie powinni też zadbać o symboliczne pamiątki chrztu, które dziecko doceni za kilka lat i które będą mu towarzyszyły przez całe życie. Takie sentymentalne przedmioty to coś, co będzie swoistym drogowskazem dla małego człowieka w całej jego dorosłości.

Medalik z grawerem

To klasyczny prezent, który nigdy nie stracił na znaczeniu. Możesz podarować maluchowi medalik na maleńkim łańcuszku, który będzie w przyszłości przepiękną pamiątką. Można też wybrać dłuższy łańcuszek, a wówczas dziecko będzie mogło nosić go na szyi przez całe życie. Zwróć uwagę, czy na medaliku jest wystarczające miejsce na umieszczenie grawera. Powinna tam znaleźć się data chrztu i imię dziecka. Upominkiem z okazji chrztu nie zawsze musi być medalik. Piękny prezent dla wnuczki na chrzest to także kolczyki, które dziewczynka będzie mogła nosić za kilka lat. Na kolczykach także umieszcza się okolicznościowe napisy. Każda biżuteria musi się znaleźć w pięknym pudełeczku z napisem „Pamiątka chrztu świętego”.

Konto dla wnusia

Wszyscy wiemy, że dziadkowie chętnie oddadzą przysłowiowy „ostatni grosz” swoim ukochanym wnukom. Dlaczego więc nie pójść dalej i nie założyć wnukowi konta bankowego? Nawet małe kwoty wpłacane na konto dadzą kiedyś niemałą sumkę, którą dziecko będzie mogło wykorzystać tak, jak sobie tylko wymarzy. Pierwsze konto bankowe to wspaniały prezent na chrzest od dziadków, za który kiedyś wnuk podziękuje ci osobiście.

Profesjonalna sesja zdjęciowa i fotoplakat

Choć to nietypowy prezent na chrzciny od dziadków, to dziś jest z pewnością jednym z tych modniejszych. Profesjonalne sesje zdjęciowe pozwalają na zatrzymanie w kadrze na lata tych cudownych chwil, które są naszym udziałem. W studio fotograficznym można zadbać o znakomitą aranżację, dzięki której ze zdjęć będzie emanować doniosły charakter chwili. Tak piękne zdjęcia wymagają właściwego wyeksponowania. I choć jest wiele form prezentacji fotografii, to my polecamy fotoplakaty. Zdjęcia drukujemy w niemal dowolnych rozmiarach, wykorzystując do tego najnowsze technologie printu. Drukujemy je na papierze fotograficznym lub kredowym, a wówczas wymagają one oprawy. Najmodniejszą formą jest jednak druk na płycie z twardej pianki o grubości około 5 mm. Taki fotoplakat wygląda wspaniale. Można go przykleić do ściany w dziecięcym pokoju lub postawić na półce specjalnie przeznaczonej na sentymentalne pamiątki. Kilka zdjęć utworzy fantastyczną galerię rodzinną, która przez lata będzie towarzyszyła dziecku i wyznaczała jego miejsce na ziemi.

plakat-ze-zdjeciem-dziecka

 

Udostępnij: