Pomysł na prezentPomysły na prezent

Puzzle personalizowane – zabawa nie tylko dla najmłodszych

puzzle personalizowane

Puzzle to zabawa, która lubią i dzieci, i dorośli. Układanie tych malutkich kartoników to zajęcie wszechstronnie rozwijające maluchy, a dorosłym zapewniające efektywny trening umysłu. Obecnie puzzle są jeszcze lepszym prezentem niż kiedyś, bo można je spersonalizować. Sprawdź, dlaczego warto obdarowywać nimi każdego. Puzzle personalizowane – zabawa nie tylko dla najmłodszych.

Specjaliści polecają układanie puzzli, bo jest ono doskonałym ćwiczeniem dla mózgu. Zabawa w puzzle jest szczególnie cenna dlatego, że angażuje obie półkule mózgu. Zaangażowanie wszystkich szarych komórek do intensywnej pracy sprawia, że zwiększa się ich pojemność i wydajność. Osoby, które przez całe życie układają puzzle, rozwiązują łamigłówki i prowadzą aktywny tryb życia, nie tylko żyją dłużej, są też znacznie mniej narażone na wystąpienie takich chorób neurodegeneracyjnych jak choroba Alzheimera, otępienie starcze czy utrata pamięci. Gdy umysł pracuje, w czasie zajęć kreatywnych w jego strukturach wzrasta produkcja dopaminy, czyli związku odpowiedzialnego między innymi za zdolność uczenia się i zapamiętywania. Układanie puzzli rozwija więc umiejętność koncentracji i kreatywnego myślenia.

Jak wybierać puzzle?

Przy wyborze puzzli bardzo ważne jest to, dla kogo je kupujemy. Jeśli mają one być przeznaczone dla dziecka, to trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego są wykonane, oraz na poziom trudności. Dla najmłodszych dzieci polecane są puzzle piankowe lub drewniane. Warto wybierać zestawy o dużych elementach, bo maluchom znacznie łatwiej dopasowywać je do siebie. Nie należy obdarowywać maluszków zbyt trudnymi zestawami, bo najprawdopodobniej zniechęcą się do układania puzzli na dłużej. Dla maluchów najbardziej odpowiednie są zestawy składające się z kilku lub kilkunastu elementów.

puzzle personalizowane

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które mają już doświadczenie z puzzlami, z powodzeniem układają zestawy składające się z kilkudziesięciu elementów. Natomiast zarówno młodzież, jak i dorośli, którzy oczywiście lubią takie zajęcie, najwięcej radości, a nawet satysfakcji czerpią z układania zestawów składających się z tysiąca lub kilku tysięcy puzzli, bo i takie puzzle znajdziemy na sklepowych półkach.

Bardzo ważne są także motywy, które nadrukowane są na puzzlach. Oczywiście maluchy najchętniej układają zestawy przedstawiające ulubione postaci z bajek. Starsze dzieci i młodzież chętnie wybierają puzzle z bohaterami kultowych dla nich filmów. Dorośli uwielbiają zestawy przedstawiające krajobrazy, pejzaże czy też najsłynniejsze miasta świata. Największym jednak puzzlowym hitem są zestawy personalizowane, które możemy wykonać dla ciebie.

Fotopuzzle… czyli puzzle spersonalizowane

Wyobraź sobie pudełko puzzli, na którym znajduje się twoje zdjęcie z cudownych wakacji, które spędziłeś w może nazbyt popularnej, ale cudownej przecież Chorwacji. Ty, może sam, a może z najbliższymi, na tle historycznego Dubrownika – to wspaniały pomysł na puzzle. Jak cudne będzie popołudnie, gdy zasiądziesz wygodnie do stołu i zaczniesz układać swoje wakacyjnie wspomnienie.

Takie przykłady można mnożyć. Maluchy chętnie ułożą zdjęcie, na którym dumnie prezentują się wraz z mamą czy rodzeństwem. Młodzież zorganizuje sobie fantastyczny wieczór, gdzie w kilka osób ułożą scenkę ze wspólnej imprezy uchwyconą w kadrze i naniesioną na wieloelementowy komplet puzzli. Prawdziwą przyjemność sprawi się też dziadkom, którzy będą mogli sobie układać puzzle, na które przeniesiono ich zdjęcia z młodości lub fotografie ukochanych wnuków.

puzzle personalizowane

Zastanów się więc, jakie zdjęcia cieszą twoje dziecko, co wywoła miłe wspomnienia u twoich dziadków oraz co ty chętnie powspominasz, układając puzzle. Zdjęcia powierz nam. Przygotujemy dla ciebie fantastyczny zestaw puzzli. Wystarczy, że określisz liczbę elementów i wielkość układanki. Wykonamy je z grubej tektury, a taki zestaw może składać się aż z tysiąca elementów.

Możemy też przygotować puzzle z wysokogatunkowej gumy magnetycznej, a wówczas zestaw może zawierać maksymalnie dwieście czterdzieści sztuk. Puzzle magnetyczne świetnie nadają się do dekoracji powierzchni metalowych. Można je umieścić na drzwiach lodówki, a każdy z domowników, przebywając w kuchni, może sukcesywnie układać kolejne elementy obrazu. To fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Puzzle personalizowane są aktualnie wielkim prezentowym hitem.

Udostępnij: