INSPIRACJE

Klasyczne albumy – ponadczasowy sposób na przechowywanie zdjęć

Chociaż dzisiaj zdjęcia gromadzone są głównie na nośnikach cyfrowych, co jakiś czas warto przejrzeć swoje zbiory i wybrać wśród nich fotografie do wywołania. Te w formie papierowej mają ponadczasowy charakter, a wklejone chronologicznie w album stają się pamiątką na lata, a nawet spuścizną dla przyszłych pokoleń. W wersji spersonalizowanej, opatrzone dedykacją, są doskonałym pomysłem na prezent. Klasyczne albumy – ponadczasowy sposób na przechowywanie zdjęć.

Klasyczne albumy nie wychodzą z mody. Nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ są wspaniałym pomysłem na przechowywanie zdjęć, zabezpieczają je przed zgubieniem czy zniszczeniem. Przeglądanie kroniki rodzinnej w takiej wersji to szansa na wspólne spędzenie czas i powrót do wydarzeń z przeszłości. Gotowy na sentymentalną podróż? Zacznij od wywołania zdjęć i zakupienia odpowiedniego albumu.

Rodzaje albumów

Dzisiaj klasyczne albumy doczekały się licznych modyfikacji. Dlatego w ofercie Empik Foto możesz znaleźć zarówno masywne wersje ze skórzanymi lub drewnianymi okładkami, jak również lekkie i nowoczesne wydania kieszonkowe, czy albumy dedykowane metodzie scrapbookingu.

Przy zamawianiu konkretnej wersji albumu możesz spersonalizować poszczególne elementy – sam decydujesz o finalnym kształcie i wyglądzie produktu poprzez określenie:

  • materiału, z jakiego wykonana jest okładka (drewno, skóra, tektura),
  • liczby stron, na których można zmieścić od kilku do kilkuset fotografii,
  • wymiarów (kwadratowe, prostokątne),
  • rodzaju (najwygodniejszy jest model kieszonkowy wsuwany, ale dostępne są też albumy bez zafoliowanych stron, na których bezpośrednio przyklejasz zdjęcia),
  • napisu (dedykacji) i/lub grafiki, jakie mają się znaleźć na okładce.

 

Poszczególne części składowe albumu są projektowane z najwyższą starannością. Mocne szwy solidnie łączą wszystkie strony, zapewniając łatwy i wygodny dostęp do każdej z nich. Aby ochronić fotografie przed uszkodzeniem (np. zdarciem zewnętrznej warstwy lub porysowaniem) dodatkowo stosuje się przekładki pergaminowe.

Pomysł na prezent

Zdarza się, że brakuje Ci pomysłu na prezent dla bliskiej osoby. Nie chcesz obdarować jej kosmetykami, słodyczami ani innymi typowymi upominkami, które są mocno uniwersalne. Chcesz natomiast zaskoczyć, wzruszyć, a może rozbawić. Zrobisz to przy pomocy spersonalizowanego albumu opatrzonego dedykacją.

Z okazji okrągłej rocznicy urodzin przypomnij tacie lub przyjaciółce najpiękniejsze momenty z ich życia. Przy świętowaniu z partnerem zbierz i chronologicznie posegreguj najważniejsze chwile, które spędziliście razem. Podaruj prezent od serca, a możesz mieć pewność, że nikt nie wpadnie na taki sam pomysł!

Klasyczny album umieszczony na półce będzie zachęcał do tego, aby po niego sięgać. Będzie też przypominał o uroczystości, która była świętowana w gronie najbliższych. Wreszcie, za każdym razem, gdy właściciel przewróci jego szeleszczące strony, przed oczami stanie mu osoba, która z najwyższą starannością, zaangażowaniem i miłością stworzyła ten piękny upominek. Taki prezent cieszy nie tylko w momencie wręczenia, ale przez wiele kolejnych lat.

 

Albumy na różne okazje

Albumy ze zdjęciami są doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby z wielu okazji. Możesz stworzyć spersonalizowany upominek i zebrać w nim wspomnienia, a następnie podatować go przyjacielowi, rodzicom czy rodzeństwu:

  • na rocznicę ślubu,
  • na ślub, komunię lub inną ważną uroczystość,
  • po narodzeniu dziecka.

Innym pomysłem na wykorzystanie klasycznego albumu w wersji papierowej jest stworzenie profesjonalnego portfolio. Najczęściej z takiej formy zaprezentowania swoich dzieł korzystają fotografowie, malarze, rzeźbiarze i pozostali artyści. Ich prace najlepiej prezentują się w świecie rzeczywistym, a na odpowiednio oświetlonych i wykadrowanych zdjęciach odsłaniają całe swoje piękno. Albumy z wklejonymi zdjęciami stoją w opozycji do rozpowszechnionych obecnie portfolio w wersjach elektronicznych. Choć są one modne i wygodne w udostępnianiu, to nie zapewniają odbiorcom tylu wrażeń estetycznych, co zbiory dzieł zaprezentowane na papierze.

Udostępnij: