Pomysł na prezentPomysły na prezent

Jak podziękować świadkom weselnym?

W czasie uroczystości weselnych nowożeńcy mają wiele obowiązków, a wśród nich są to podziękowania. Dziękują więc rodzicom, gościom weselnym, a także świadkom. Tym ostatnim należą się szczególne ukłony, bo to oni z reguły mają pełne ręce roboty nawet przed dniem ślubu, a w czasie uroczystości i samego wesela bywają zabiegani jeszcze bardziej. Czy wiecie już, jak podziękujecie swoim świadkom? Jeśli nie, to mamy dla was ciekawe propozycje.

Utartym zwyczajem stała się już cała seria podziękowań wygłaszanych przez młodą parę w czasie wesela. Oczywiście najważniejsze jest wyrażenie wdzięczności rodzicom lub innym opiekunom za ich trud wychowania i za cały ogrom miłości, którą otaczali oni młodych przez całe swoje życie. Kolejnymi podziękowaniami są te skierowane do wszystkich weselnych gości, bo to dzięki nim nowożeńcy mogą podzielić się i jednocześnie pochwalić swoim wielkim szczęściem. W tym całym zamieszaniu nie wolno zapomnieć o świadkach, bo najczęściej to właśnie oni wykonują kawał tak zwanej dobrej roboty. To świadkowie organizują wieczory kawalerskie i panieńskie, podtrzymują na duchu nowożeńców, pomagają im wybrać odpowiednie stroje. Bardzo często współorganizują wesele, a w trakcie uroczystości i zabawy także mają wiele obowiązków. Nic więc dziwnego, że należą się im specjalne podziękowania.

Kiedy i jak podziękować drużbom?

Najlepszym momentem na podziękowanie świadkom jest chwila, która następuje po podziękowaniach dla rodziców. Trzeba jednak zorganizować to tak, by najpierw wręczyć prezenty rodzicom, zatańczyć z nimi, a dopiero potem zwrócić się do świadków. Czasami pary decydują się odłożyć te podziękowania na później i robią to po północy, ale zwykle to trochę zbyt późno, bo o tej porze część starszych gości opuszcza już imprezę.

Świadkom wręcza się także prezenty, które mają sprawić, że zapamiętają oni to wydarzenie na długie lata. Warto wykazać się kreatywnością, by wywołać radość i uśmiech na twarzach obdarowanych. Wszelkie prezenty o wartości sentymentalnej z pewnością przypadną do gustu i świadkowi, i świadkowej.

Fotoksiążka… udokumentowany „kawał” wspólnie spędzonego czasu

Kiedyś wklejało się zdjęcia do albumów, a nasze babcie i prababcie często do nich zaglądały, by po raz kolejny poczuć emocje, które towarzyszyły im w czasie ślubów, chrzcin lub innych, ważnych wydarzeń w życiu. Dziś rolę takich albumów przejęły fotoksiążki, które zapisuje się własnymi wspomnieniami uchwyconymi w kadrach. Przygotowanie takiego prezentu dla świadków będzie wymagać nieco kreatywności, ale efekty będą zachwycające. Świadkami są najczęściej przyjaciele lub rodzeństwo, a więc z pewnością przeżyliście wspólnie wiele niezwykłych chwil, do których chętnie wracacie we wspomnieniach, a które udokumentowaliście na zdjęciach. Wybierz więc najciekawsze kadry i przekaż je nam. Stworzymy dla nich wspaniałe fotoksiążki. Takie prezenty z pewnością wywołają łezkę w oku waszych świadków nie jeden raz, bo to w nich tworzy się wspólną opowieść życia.

Fotoobraz… kwintesencja przyjaźni zawarta nie tylko w jednym kadrze

Fotoobraz kojarzy nam się z reguły ze zdjęciem wydrukowanym w dużym formacie, ale to tylko tradycyjne wyobrażenie. I choć rzeczywiście możemy wybrać najbardziej uroczą fotografię ze wszystkich, możemy ją wydrukować w czterech różnych wariantach: na płótnie, na drewnie, na aluminium lub na sznurku, to jednak fotoobrazowi można nadać zupełnie inny wymiar. Możesz bowiem pokusić się o przedstawienie pewnej opowieści. Wybierz zatem starannie wasze wspólne zdjęcia, w końcu na pewno wraz ze świadkami przeżyliście razem to i owo. Następnie skorzystaj z jednego z trzydziestu wyjątkowych szablonów znajdujących się na naszej stronie i wypełnij go wybranymi kadrami. Taki fotoobraz możesz też zaprojektować samodzielnie od początku. Wybierz więc tło, wstaw zdjęcia, dodaj kliparty i ramki, a Twój fotoobraz stanie się niepowtarzalnym prezentem, który sprawi, że każdy świadek poczuje się wyróżniony, a obraz pozostanie z nim przez wiele, wiele lat.

Udostępnij: