Pomysł na prezentPomysły na prezent

Jaki prezent na rocznicę ślubu?

prezent na rocznicę ślubu

Jeśli zbliża się rocznica ślubu twoich krewnych czy znajomych, to już wiele dni wcześniej zaczynasz szukać pomysłu na prezent na rocznicę ślubu. Trzeba przyznać, że nie jest to łatwe zadanie, bo co roku przecież mierzysz się z tym problemem. Całą sprawę możesz sobie jednak znacznie ułatwić, poznając nazwy rocznic ślubu, bo to one są najlepszą wskazówką przy wyborze prezentów na rocznicę związku. Sprawdź, co można podarować i jak wpleść w te podarunki wątek sentymentalny.

Rocznicę ślubu obchodzono już w średniowieczu. Mężowie darowali swoim żonom srebrne wieńce po 25 latach wspólnego życia, a na 50. rocznicę ślubu wieńce przybierały kolor złoty. Dopiero w XIX stuleciu zaczęto obchodzić 5., 60. i 75. rocznicę ślubu, choć tą ostatnią do dziś świętują tylko nieliczne pary. Dopiero w XX wieku rocznice ślubu spisała w swojej książce Emily Post, amerykańska pisarka znana wówczas ze swoich tekstów o towarzyskiej etykiecie. Autorka wymieniła i nazwała osiem rocznic ślubu, które warto świętować. Były to: 1., 5., 10., 15., 20., 25., 50. i 75. rocznica ślubu. Ich nazwy symbolizować miały trwałość więzi łączącej partnerów.

Prezent na rocznicę ślubu – jak dobrać go na konkretną rocznicę?

Pierwsza rocznica została więc nazwana papierową, piąta drewnianą, a kolejne to rocznica aluminiowa, kryształowa, porcelanowa, srebra, złota i brylantowa. Wiele lat później specjaliści od marketingu związani z przemysłem jubilerskim w tym samym duchu nazwali wszystkie pozostałe rocznice. Wybierając prezenty, warto zatem kierować się nazwami kolejnych jubileuszy, a wówczas znacznie łatwiej i szybciej można znaleźć coś odpowiedniego, co ucieszy jubilatów. Oto kilka przykładów.

Pierwsza rocznica – papierowa

Śmiało można stwierdzić, że po roku wspólnego życia, związek jest jeszcze bardzo młody i najmniejsze zawirowania mogą go łatwo zniszczyć. Pierwsza rocznica zyskała więc miano papierowej i z tej okazji warto pokusić się o prezenty w papierowej formie. Jeśli twoi znajomi właśnie obchodzą taką rocznicę, wyślij im personalizowaną kartkę okolicznościową. Na naszej stronie internetowej znajdziesz kreator pocztówek i sam możesz stworzyć projekt takiej kartki. Swobodnie dodawaj zdjęcia o sentymentalnym charakterze, korzystaj z klipartów, wprowadź własne teksty lub użyj gotowych. Jeśli nie masz własnego pomysłu, wybierz jeden z proponowanych szablonów. Kartkę wydrukujemy i dobierzemy do niej odpowiednią kopertę. Tak przygotowaną rocznicową pocztówkę wyślij do znajomych pocztą lub dołącz ją do bukietu kwiatów.

prezent na rocznicę ślubu

Piąta rocznica – drewniana

Po pięciu latach relacja między partnerami jest już znacznie silniejsza i uzyskała miano drewnianej. Podobnie jak drzewa jest w stanie przetrwać i mniejsze, i większe zawirowania. Drzewa wciąż rozbudowują swoje korzenie, z roku na rok stają się silniejsze. Podobnie dzieje się w każdym związku. Prezent na rocznicę drewnianą powinien być wykonany z drewna lub posiadać przynajmniej jakieś drewniane elementy.

Podaruj znajomym drewniane pudełko na zdjęcia, bo choć wiele zdjęć przechowujemy tylko w formie plików cyfrowych, to te najcenniejsze nadal lubimy wywoływać i przeglądać w tradycyjny sposób. Takie pudełko możesz spersonalizować. Wybierz ciekawe zdjęcie twoich przyjaciół, którym chcesz podarować taki prezent, i prześlij je nam. Określ format, kolor i rozmiar pudełka, a my wydrukujemy na jego wieczku przekazane nam zdjęcie. Tak spersonalizowane pudełko będzie doskonałym prezentem dla znajomych z okazji piątej rocznicy ślubu.

Dziesiąta rocznica ślubu – aluminiowa

Dziesięcioletni związek to już coś. Aluminium doskonale oddaje jego cechy, jest mocne i odporne na rdzę. Prezent na rocznicę ślubu z takim stażem powinien mieć choć małe, aluminiowe elementy. Postaw na fantastyczne fotopanele. Kiedyś na półkach, kominkach i biurkach stawiano zdjęcia w ramkach, a dziś zastępują je właśnie fotopanele.  Zdjęcia drukuje się na aluminiowych płytkach z podstawką. Poszukaj więc fotografii, na której jesteś wraz z jubilatami, a my ją wydrukujemy. Fotopanele aluminiowe prezentują się bardzo elegancko, a więc będą doskonałym podarunkiem na 10. rocznicę ślubu.

prezent na rocznicę ślubu

Niezależnie od liczby lat spędzonych razem, istnieją liczne możliwości, aby zaskoczyć prezentem na rocznicę ślubu. Wyrazi on głębokie uczucia i okazuje wdzięczność za wspólne lata. Od symbolicznych przedmiotów do osobistych fotoksiążek czy romantycznych wycieczek. Każda rocznica może być okazją do wyrażenia miłości i stworzenia niezapomnianych chwil. Zainspirowani tymi pomysłami, możecie celebrować kolejne lata małżeństwa i tworzyć piękne wspomnienia na długo.

Udostępnij: