LIFESTYLE

Jak przygotować niezapomnianą imprezę karnawałową?

Karnawałowe szaleństwo czas zacząć! W tym roku bawić będziemy się aż do 5 marca, ponieważ dopiero wtedy wypadają ostatki. Ten najbardziej radosny w ciągu 12 miesięcy okres będzie więc długi, stąd warto zaplanować choć jedną niezapomnianą imprezę karnawałową. Jeśli nie jesteś pewien, czy potrafisz zorganizować idealne przyjęcie, zaufaj nam – chętnie ci pomożemy!

Specjalnie dla karnawałowych imprezowiczów przygotowaliśmy poradnik, jak w kilku krokach zorganizować domówkę marzeń, o której znajomi będą mówić jeszcze długo po jej zakończeniu. Dodatkowo opracowaliśmy specjalną listę hitów i grę, która urozmaici radosne pląsy na parkiecie oraz czas spędzony na plotkach i jedzeniu ?

Motyw przewodni

Pierwszym etapem planowania imprezy karnawałowej jest wymyślenie motywu przewodniego. Możesz go zawęzić do konkretnego tematu, np. superbohaterów, albo skupić się na określonym przedziale czasowym, np. lata 20. Wszystko zależy od twojego pomysłu i wyobraźni! Pomyśl również nad motywem, który pozostawi gościom możliwość szerokiej interpretacji oraz wykazania się kreatywnością (jak np. black&white czy srebrny ekran).

Wystrój mieszkania

Do wprowadzenia odpowiedniego klimatu nie potrzeba wielu ozdób. Konfetti, serpentyny czy balony sprawdzą się idealnie. Możesz również pokusić się o dodatki w nawiązujące do wybranego motywu przewodniego – jeśli przygotowujesz imprezę w stylu dzikiego zachodu, wydrukuj (lub namaluj, jeśli jesteś osobą uzdolnioną plastycznie ?) kaktusy, plakaty charakterystyczne dla tego okresu czy okiennice rodem z westernów. Dbając o odpowiedni klimat spróbuj również nadać nazwy serwowanym potrawom, przekąskom czy napojom, które znajdą się na karnawałowym stole. Fani Gwiezdnych Wojen z pewnością chętnie spróbują „Wookiee cookie” czy napoju „Yoda soda”.

Muzyka

Odpowiednia muzyka od razu porwie gości do tańca. Warto swoją playlistę przygotować wcześniej, aby w czasie imprezy nie przeszukiwać odmętów YouTuba, tylko zająć się gośćmi i zabawą. Jeśli nie jesteś pewien, które szalone hity rozkołyszą biodra i rozruszają nogi twoich znajomych, to konieczne sprawdź naszą listę pewniaków!

Gra

Przygotowując imprezę karnawałową warto również zaplanować grę dla wszystkich obecnych, aby urozmaicić wspólnie spędzony czas. Specjalnie dla was przygotowaliśmy propozycję, która przypadnie do gustu nawet zaciekłemu przeciwnikowi planszówek i gier logistycznych ? Chwytliwy i tajemniczy tytuł „Zabójstwo idealne” możecie zmienić, dopasowując go do tematu przewodniego imprezy (np. „Morderstwo w Orient Expressie” lub „Dzikie porachunki”). Jedyny rekwizyt, jakiego będziecie potrzebować, to koperty i instafota każdego z uczestników imprezy. Na tyle każdej fotografii napiszcie, w jaki sposób można „uśmiercić” daną osobę, np.: Kasia może zginąć jedynie, kiedy poda Ci czerwony mazak, Antek umrze, jeśli wypowie do Ciebie słowo „herbata”, uśmiercisz Rozalię, jeśli w trakcie imprezy założy swój żakiet na lewą stronę itp. Poziom trudności zadań zależy od ciebie i znajomości uczestników. Pamiętaj, żeby zadanie nie były za trudne, aby nie zniechęcić kolegów ? Każde opisane zdjęcie chowasz do oddzielnej koperty. Od teraz zostajesz mistrzem gry ?

Przydzielasz każdemu zlecenie, pamiętając, aby dwie osoby nie polowały na siebie wzajemnie (zrób to według zasady A poluje na B, B poluje na C, C poluje na D itp. zamykając koło ostatnią osobą, która poluje na pierwszą, czyli D poluje na A).  Zasady gry są proste. Każdy z graczy wciela się w rolę płatnego mordercy, na którego także ktoś poluje. Uczestnicy zapoznają się z zawartością koperty, nie pokazując innym graczom. W trakcie toczenia się normalnej imprezy każdy, w przemyślany sposób, próbuje „zmusić” swoją ofiarę do wykonania danej czynności. Kiedy komuś się to uda, przejmuje on zlecenie ofiary (kopertę) oraz koperty osób, które udało się ofierze wcześniej „zamordować”. Gra prowadzona jest w pełnej tajemnicy (nie informujemy kogo mamy, kogo już zabiliśmy oraz czy sami jesteśmy martwi czy nie) do momentu, aż ktoś uzbiera wszystkie koperty uczestników i tym samym stanie się zwycięzcą ? Powodzenia!

Pamiętajcie także, aby uzupełnić Wasz album o zdjęcia z tego szalonego wieczoru!

Udostępnij: