INSPIRACJE

Zaprojektuj swój ślub!

Na chwilę po zaręczynach rozpoczyna się czas poszukiwania sali weselnej, sukni ślubnej oraz innych dodatków, niezbędnych w czasie tego najważniejszego (i oczywiście najpiękniejszego) dnia w naszym życiu. Niejednokrotnie w trakcie tych poszukiwań orientujemy się, że gotowe produkty nie zawsze nam odpowiadają, a naszych wymagań nie zaspokajają klasyczne rozwiązania. Podpowiadamy więc, jak zaprojektować swój ślub, aby był jedyny w swoim rodzaju!

Zaproszenia, księga gości czy upominki dla najbliższych to te elementy, które są niezwykle ważne i współtworzą klimat naszego ślubu. Warto więc maksymalnie je spersonalizować, aby były wspaniałą pamiątką dla nas i naszych gości. Zobaczcie, jakie inspiracje przygotowali dla was eksperci EmpikFoto ?

Zaproszenia

Kiedy tylko wybierzecie motyw przewodni waszego ślubu, powinniście zastanowić się nad odpowiednimi zaproszeniami. Pamiętajcie, że jest to pierwsza rzecz, która zwróci uwagę gości na charakter uroczystości. Warto więc dołożyć starań, aby zaproszenie w pełni odzwierciedlało wybrany styl. Na stronie EmpikFoto możecie wybierać spośród gotowych szablonów lub zaprojektować swój – niepowtarzalny i maksymalnie spersonalizowany. W ten sposób zaproszenie będzie nie tylko w 100% takie, jakie sobie wymarzyliście, ale również będziecie mieć pewność, że nikt nie powieli wybranego przez was wzoru. Zastanówcie się nad jego formatem (kwadratowe, pionowe, a może poziome) oraz typem (pojedyncze lub składane). Niezliczona liczba teł, klipartów czy zdobień pozwoli na stworzenie idealnego wzoru. Jeśli tylko chcecie pochwalić się efektami sesji narzeczeńskiej lub macie inną, piękną fotografię, to możecie umieścić na zaproszeniu swoje zdjęcie ?

Wskazówka!

Jeśli nie chcecie podczas uroczystości otrzymać od gości kwiatów, projektowanie zaproszenia to odpowiedni moment, aby zastanowić się nad alternatywą. Możecie poprosić o butelkę wina, książkę z dedykacją czy czekoladki ? Pomyślcie, co by was najbardziej ucieszyło.

Księga gości

Życzenia dla pary młodej od gości weselnych zamieszczone w jednym albumie będą piękną pamiątką, do której z chęcią zajrzycie nawet po wielu latach. Taka księga może również stanowić niesamowitą atrakcję, gdyż można ją połączyć z „fotobudką”. Wystarczy zaopatrzyć się w aparat do fotografii natychmiastowej – goście będą robić sobie zdjęcia i wklejać do księgi razem z życzeniami dla młodych. To wszystko zamknięte w eleganckim albumie z drewnianą okładką będzie pięknie prezentować się zarówno na samym weselu, jak i później, na domowej półce. Okładkę możecie spersonalizować zamawiając odpowiedni grawer, np. z waszymi imionami i datą ślubu. Na czarnych kartkach można z kolei nie tylko nakleić zdjęcia, ale i wpisać dedykacje. Pergaminowe przekładki nadadzą albumowi wyjątkowego charakteru, który doskonale wpisze się w wesele rustykalne, boho czy glamour ?

Wskazówka!

Na sali weselnej lub w pomieszczeniu obok  możecie stworzyć kącik, w którym znajdą się podstawowe przybory piśmiennicze (np. wybrane przez was kolory mazaków oraz naklejki). Pozwolą one w prosty i szybki sposób skomponować gościom wpis do księgi. Dodatkowo, jeśli zdecydujecie się na kącik foto, warto, abyście wydrukowali na sztywnym kartonie zabawne napisy czy akcesoria, takie jak wąsy i okulary, które pozwolą zrobić niebanalne i oryginalne zdjęcia.

Podziękowania dla gości

Zwyczaj sprawiania gościom weselnym upominków, w podziękowaniu za przybycie na tak ważny dla pary młodej dzień, miał swój początek we Włoszech. To tam pary zwyczajowo po ceremonii zaślubin obdarowywały swoich gości czymś słodkim – najczęściej migdałami w lukrze, które miały symbolizować gorzkie i słodkie chwile w życiu nowożeńców. Również u nas ta tradycja jest niezwykle często praktykowana, i pary decydują się na drobiazgi dla gości, które mają im przypominać o tej ważnej dacie. Możemy więc podarować naszym gościom np. breloczek do kluczy z naszym zdjęciem oraz datą ślubu. Możemy również przygotować magnes lub kubek. Niebanalnym upominkiem będzie również eko torba lub drewniana ramka na zdjęcie, w którą później goście mogą oprawić wybraną fotografię z uroczystości. Każdą rzecz można odpowiednio spersonalizować – nadrukować zdjęcie, datę, czy ulubiony cytat. Taki upominek z pewnością będzie nie tylko ładny, ale również praktyczny ?

Wskazówka!

Jeśli macie ograniczony budżet, możecie zastanowić się nad kartką z podziękowaniem ? Pocztówka w formacie 14×14 z waszym zdjęciem i wyrazem wdzięczności za wspólnie spędzony czas będzie kosztować mniej niż złotówkę, a z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego z gości ?

Prezenty dla rodziców

Nieodłącznym elementem tak ważnej uroczystości jest podziękowanie rodzicom za ich trud włożony w wasze wychowanie, a także za wsparcie przy organizacji wesela. Jeśli szukacie niebanalnego pomysłu to zastanówcie się nad fotoobrazem. Zdjęcie zakochanych będzie piękną pamiątką, która z pewnością znajdzie swoje honorowe miejsce w domu. Możecie również obdarować rodziców dobrym trunkiem zamkniętym w wyjątkowej skrzynce. Wysokiej jakości drewno z personalizowanym grawerem, grafiką lub zdjęciem uczyni wino niezwykle eleganckim podarunkiem.

Wskazówka!

Pamiętajcie także, aby sposób wręczenia podarunku i przekazania słów wdzięczności był dopasowany do waszych rodziców. Być może lepszym pomysłem niż puszczenie popularnej piosenki „Cudownych rodziców mam” będzie powiedzenie kilku słów od serca? Zastanówcie się również, czy dziękowanie przy setce gości będzie dla waszych rodziców komfortowe. Może lepiej przekazać im podziękowanie w bardziej kameralnym gronie?

Więcej propozycji personalizowanych prezentów oraz zaproszeń ślubnych znajdziecie na stronie EmpikFoto. Jeśli zastanawiacie się również, jak kreatywnie wykorzystać zdjęcia ze ślubu, to zapraszamy tutaj.

Udostępnij:

Zostaw komentarz