INSPIRACJE

Studniówka – taka impreza zdarza się raz w życiu. Zachowaj wspomnienia!

studniówka

Sto dni. Gdy nadchodzi ten czas, wszyscy maturzyści zamiast na powtórkach, wzorach na deltę czy streszczeniu lektur obowiązkowych skupiają się na… zabawie! I to nie byle jakiej, gdyż zabawa jaką jest własna studniówka to przyjemność, którą przeżywa się wyłącznie raz w życiu. Dlatego warto zadbać o każdy jej szczegół: od miejsca, osoby towarzyszącej, stroju, makijażu, fryzury, aż po zachowanie wspomnień z tej wyjątkowej nocy. Bo choć studniówka trwa zaledwie jeden wieczór, chcielibyśmy wracać do niej myślami jeszcze przez kolejne lata. Aby było to możliwe, przedstawimy Wam kilka sposobów na utrwalenie chwil ze studniówkowej imprezy.

Jak uchwycić magiczne chwile ze studniówki?

Zdjęcia z imprezy to istna kapsuła czasu, którą z rozrzewnieniem będziesz otwierać, by powspominać stare czasy oczekiwania na maturę. Ważne jest, by jak najlepiej zadbać o uwiecznienie tych chwil, by móc do nich wracać w dowolnym momencie. Na tak dużych uroczystościach jak ta, ogromną rolę odgrywają zdjęcia klasowe. Ich oglądanie za każdym razem wywołuje pewną nostalgię, szczególnie gdy oglądamy i porównujemy zdjęcia z początków szkoły średniej, z tymi ze studniówki. Jeśli masz swoją ulubioną paczkę przyjaciół, zadbaj o liczne zdjęcia w trakcie szampańskiej zabawy właśnie z nimi. Naturalność Waszych uśmiechów i relacji będzie stanowić idealny pierwszy plan dla niejednej fotografii. Jeśli na imprezie zaskoczy Was obiektyw fotografa, starajcie się nie zwracać na niego większej uwagi – najlepsze zdjęcia to te, które przedstawiają spontaniczne wybuchy śmiechu, niespodziewane łzy radości i najsilniejsze przytulasy.

Jeśli obawiacie się, że nie znajdziecie swojej fotografii w poimprezowej relacji, śmiało poproście fotografa o wspólne zdjęcie. Na studniówce znajdują się zazwyczaj dziesiątki, lub nawet setki uczniów i nie sposób uchwycić wszystkich, dlatego prośba o zdjęcie to normalna i powszechna praktyka.

studniówka

Pamiętaj także, że najlepszy aparat to ten, który zawsze nosisz przy sobie. Gdy zależy Wam na spontanicznej i energicznej relacji, skorzystaj z obiektywu swojego telefonu. Może się zdarzyć tak, że nie zawsze fotograf będzie pod ręką i konieczna będzie własna ingerencja w relację z wydarzenia. Dodatkowym atutem zdjęć wykonanych samodzielnie jest także fakt, że od razu po uroczystości posiada się do nich dostęp i natychmiast można zabrać się za projektowanie pamiątkowego albumu!

Zachowywanie zdjęć na dłużej

Skoro zadbaliście już o zrobienie jak największej ilości zdjęć na samym wydarzeniu, jakim jest studniówka, czas na krok drugi. Jest nim oczywiście zamówienie ulubionych kadrów na empikfoto.pl . Przydatne mogą okazać się wypełnione po brzegi fotoksiążki Waszych zdjęć. Dobrym pomysłem jest organizacja zdjęć w fotoksiążce chronologicznie, ukazując rozwój wydarzeń od przygotowań, przez ceremonię, po szaloną zabawę na parkiecie. Przy projektowaniu fotoksiążki użyj gotowego szablonu, stworzonego przez grafików, lub zupełnie samodzielnie wstaw kolory, cliparty i kolaże zdjęć. Dodatkowo, dodanie opisów czy krótkich anegdot sprawi, że fotoksiążka stanie się jeszcze bardziej osobista, oddając atmosferę, jaką stworzyła studniówka w unikalny sposób.

Pomysły na prezent dla nauczyciela

Po tych kilku latach, które doprowadziły Was do miejsca, w którym obecnie jesteście, na szczególne podziękowania zasługują wychowawcy. To oni każdego dnia wkładają całe serce w przygotowanie Waszej klasy do egzaminu dojrzałości, patrzą jak dorastacie i stajecie się prawdziwie dorosłymi ludźmi. Trud wychowania Waszej klasy to z pewnością coś, za co wypada Waszego ukochanego nauczyciela nagrodzić, a idealnym do tego pretekstem jest fotopamiątka ze studniówki. Wychowawca na pewno ucieszy się z drobnego upominku, który także jego przeniesie z powrotem do tej imprezowej nocy, a w dodatku pozwoli zapamiętać Waszą paczkę na kolejne, długie lata! Dla wielbiciela zawsze gorącej o poranku kawy postawcie na personalizowany prezent dla nauczyciela w formie fotokubka, natomiast dla poruszonej Pani wychowawczyni wspaniałym prezentem będzie fotoksiążka ze studniówki lub własnoręcznie stworzony album ze zdjęciami.

studniówka

Czas podsumowań…

Studniówka to swoisty czas podsumowań dla wszystkich maturzystów. To chwila na spojrzenie wstecz i docenienie, jak wiele zmieniło się na przestrzeni tych kilku lat przygotowań do egzaminu. Dlatego właśnie tak ważną rolę odgrywają zdjęcia klasowe, które pozwalają nam uświadomić sobie szybkość upływającego czasu i zmiany, jakie za sobą niesie. Fotografie z tego minionego już okresu mogą stanowić idealny punkt odniesienia i ważny element projektów, takich jak zaproszenia na studniówkę z Waszymi zdjęciami czy prezent dla nauczyciela z wizerunkiem Waszej łobuziarskiej klasy. Taka noc jak ta zdarza się raz w życiu, więc zadbajmy o wspomnienia z niej najlepiej, jak się da! 

Udostępnij: