LIFESTYLE

TOP 5 prezentów na Dzień Babci i Dziadka. Zobacz, co warto im podarować!

Co roku zastanawiamy się, jaki upominek sprawić dziadkom z okazji ich święta. Niestety oni sami nie ułatwiają nam sprawy, gdyż zgodnie twierdzą, że nic nie potrzebują. Jeśli więc skończyły wam się pomysły na „babcine” suplementy diety czy „dziadkowe” skarpety, to przychodzimy z pomocą ? Usiądźcie wygodnie w fotelu i przygotujcie się na porządną dawkę kreatywnych upominków. Poniżej prezentujemy ranking TOP 5 prezentów z okazji Dnia Babci i Dziadka.

1. Fotoksiążka czyli wszystkie najpiękniejsze wspomnienia w jednym miejscu

Nie od dziś wiadomo, że dziadkowie najbardziej cenią sobie czas spędzony wspólnie z wnukami. Doskonałym pomysłem będzie fotoksiążka, czyli zbiór najpiękniejszych wspomnień w jednym miejscu.

Możecie umieścić w niej zdjęcia waszych dziadków – począwszy od ślubu aż do dzisiaj. Jeśli zastanawiacie się, jak do fotoksiążki dołączyć zdjęcia, które posiadacie jedynie w wersji „analogowej”, podpowiedź znajdziecie tutaj. Możecie również przygotować album rodzinny w formie kroniki. Zaczynając od zdjęć najstarszych prapradziadków, aż po najmłodszych członków rodziny. Taki prezent z pewnością wywoła łzę wzruszenia ?

2. Fotoobraz czyli stwórz rodzinny portret na płótnie 

A co gdyby podarować dziadkom rodzinny portret? Możecie zaaranżować własną sesję zdjęciową – wystarczy zebrać członków najbliższej rodziny (jeśli to możliwe, to również tych dalszych ?) i wykonać kilka ujęć, które później przeniesiecie na… obraz. Do wyboru macie te na płótnie, drewnie czy aluminium w różnych rozmiarach. Taki podarunek z pewnością przysporzy wiele radości już przy samym wykonywaniu zdjęcia (a także powodów do wspólnych odwiedzin u dziadków) oraz zajmie honorowe miejsce na ścianie. 

prezent-na-chrzciny-od-dziadków

 

3. Fotokalendarz do snucia planów na kolejny rok

Kolejną przydatną rzeczą, która zazwyczaj znajduje się na ścianie w domu naszych dziadków, jest kalendarz. Babcia z pewnością zapisuje tam daty wizyt u lekarza, a dziadek podgląda, czy nie zapomniał o czyichś urodzinach. Teraz możecie przygotować kalendarz, w którym już na etapie projektowania zaznaczycie wszystkie najważniejsze daty – rocznicę ślubu rodziców, urodziny dzieci czy wspólne wyjazdy. Co ważniejsze, każdy miesiąc możecie udekorować innym wspólnym zdjęcie. W ten sposób podarunek będzie nie tylko praktyczny, ale i maksymalnie spersonalizowany. 

4. Poduszka ze zdjęciem – idealna na popołudniową drzemkę 

Dziadek lubi sobie uciąć popołudniową drzemkę? A może babcia przy wypełnianiu krzyżówek często przysypia? Niezależnie od tego, czy dziadkowie lubią chwilę podrzemać w ciągu dnia, czy należą do tych aktywnych, którzy na emeryturze postanowili zwiedzić wszystkie zakątki świata, to praktycznym podarunkiem będzie poduszka. Prezent sprawdzi się zarówno w podróży, jak i w domu, kiedy chwilowe zmęczenie weźmie w górę. Dodatkowo zabawny napis czy zdjęcie wnuczki będzie miłą ozdobą. 

5. Kubek ze zdjęciem czyli poranna herbata ze zdjęciem ukochanej wnusi 

Kolejnym pomysłem na praktyczny podarunek jest kubek. Poranna herbata czy popołudniowa kawa będą jeszcze przyjemniejsze, jeśli naczynie ozdobimy zdjęciami najbliższych. Jeśli natomiast dziadek (albo babcia ?) jest miłośnikiem piłki nożnej lub kibicowania innemu zespołowi sportowemu, to możemy sprawić mu/jej kufel z personalizowanym grawerunkiem. Taki prezent z pewnością zachwyci!

Wszystkie pomysły na prezent znajdziecie na stronie Empik Foto.

Udostępnij:

Zostaw komentarz