INSPIRACJE

Dzień Babci i Dziadka – wspólnie spędzony czas najwspanialszym prezentem

Babcia i dziadek to osoby bardzo ważne w życiu wielu z nas. To oni najczęściej wspierają rodziców w wychowywaniu dzieci, rozpieszczają swoje wnuki i doradzają im w podejmowaniu ważnych decyzji. Dlatego Dzień Babci i Dziadka jest wspaniałą okazją do wyrażenia wdzięczności za ich trud włożony
w przygotowanie nas do życia. Choć dziadkowie wcale nie oczekują drogich i wymyślnych upominków, to warto pamiętać o ich święcie i podarować im najcenniejszy z prezentów – swój własny czas.

Dzień Babci i Dziadka dawniej i dziś

Na pewno pamiętacie, jak cieszyli się, gdy ich zapraszaliście na przedstawienie do przedszkola czy szkoły, jak ze wzruszeniem przypatrywali się występom, z jakim zaangażowaniem słuchali wierszyków czy piosenek, z jaką dumą oglądali przygotowane przez Was laurki. Niestety, z upływem lat i zwiększeniem się liczby codziennych obowiązków, często zapominamy o tych najprostszych gestach i szukamy rozmaitych, kosztownych prezentów, które nigdy nie będą w stanie zastąpić upominków danych od serca. Co zatem podarować dziadkom z okazji ich święta? To proste! Spędźcie z nimi cudowny dzień,  zabierzcie ich na wycieczkę po okolicy, pokażcie jak zmieniło się miasto, co nowego powstało. Świetnym pomysłem będzie też długi spacer po parku, w którym kiedyś spędzaliście wspólnie dużo czasu. Miłym zaskoczeniem okaże się także mała zamiana ról… Gdy byliście mali, to dziadkowie często gotowali dla Was, teraz Wy możecie przygotować dla nich domową, pyszną kolację lub zaproponować wspólne gotowanie tradycyjnych potraw. Z pewnością będą zachwyceni, gdy poprosicie ich o wskazówki dotyczące przyrządzenia ich popisowych dań. Na jeden dzień, w Dniu  Babci czy Dziadka, porzućcie wszystkie inne zadania, spędźcie ten czas tylko z dziadkami, niech wiedzą, że są dla Was bardzo ważni.

Pamiątki, które kochają dziadkowe

Wspólne spędzone z dziadkami chwile warto uwiecznić na zdjęciach. Dzięki nim będziecie mogli stworzyć dla nich kolejny cudowny upominek. W następnym roku miło będzie usiąść razem nad albumem i powspominać minione lata.
Ciekawym prezentem, który możecie przygotować wspólnie z dziadkami jest także fotoksiążka. Wybierzcie najładniejsze zdjęcia z innych, domowych albumów i zapytajcie dziadków o wspomnienia, spiszcie je w notatniku i zeskanujcie wybrane fotografie. Na bazie szablonów (dostępnych na empikfoto.pl) lub według własnej kompozycji połączcie zdjęcia i związane z nimi historie  w wyjątkową pamiątkę. Świetnym pomysłem są także fotografie  z serii „kiedyś i dziś”. Poszukajcie zdjęć, które były robione jak byliście mali, przypomnijcie sobie, gdzie zostały wykonane i postarajcie się zrobić podobne dzisiaj. Takie połączenie możecie wywołać w większym formacie i dać dziadkom jako fotoobraz.

Wspólnie spędzony czas i wspomnienia najpiękniejszych chwil to najwspanialsze prezenty, które możecie podarować swoim dziadkom. Pamiętajcie o tym w tym roku, szczególnie, że do Dnia Babci i Dnia Dziadka, które obchodzone są 21 i 22 stycznia, pozostało jeszcze trochę czasu. Bierzcie się więc za planowanie ?

Udostępnij:

Zostaw komentarz