PORADNIKI

Zostań w domu! Niech Twoje zdjęcia umilą Ci ten czas!

rodzina-zdjecia

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat, który na co dzień pędzi w oszałamiającym tempie, na chwilę się zatrzymał. I Ty zostałeś w domu? Żeby przetrwać ten wyjątkowy czas, postaraj się go umilić sobie i swoim bliskim. Wypełnij dom pozytywnymi emocjami, a wspólnie spędzony czas nabierze wyjątkowej wartości. W jaki sposób? Pomogą Ci w tym zdjęcia! Zobacz, co możesz z nimi zrobić.

Fotografie to jeden z najważniejszych „nośników” wspomnień. Czasami wystarczy krótki rzut okiem na romantyczne zdjęcie ze ślubu czy zabawną fotkę z wakacji, aby dzień stał się lepszy. A skoro tak… czas spędzony w domu może być dobrą chwilą na to, aby się nimi zaopiekować.

Uporządkuj zdjęcia z wakacji

Podczas ostatnich wakacji udało Ci się zrobić setki, a nawet tysiące zdjęć. Ale czy znalazłeś również czas na to, aby je uporządkować? Usunąć te, które są nieudane lub prześwietlone? Poprawić balans kolorów? Umieścić je w odpowiednim folderze na dysku komputera? Wybrać te, które pokażesz najbliższym podczas rodzinnego spotkania? Wbrew pozorom, aby dokonać takiej selekcji, potrzeba naprawdę dużo czasu. Teraz masz go w nadmiarze! A przecież fotografie z wakacji przywołają same dobrze wspomnienia i sprawią, że mimowolnie uśmiechniesz się do siebie. To trzeba wykorzystać!

Przechowuj swoje wspomnienia odpowiedzialnie! Gdy przerzucamy je z kąta w kąt, potrafią szybko stracić swój blask. Schowaj je do koperty lub pudełka, by były bezpieczne i stanowiły pamiątkę na lata!

Podziel się fotograficznymi wspomnieniami z najbliższymi

Wyjmij stare zdjęcia – również te z odmętów przeszłości. Może masz gdzieś pod ręką pudełko z fotografiami, które były zrobione jeszcze w czasach młodości Twoich rodziców, a nawet dziadków? Pooglądaj je z najbliższymi! Pokaż najmłodszemu pokoleniu, jak wyglądał świat sprzed dwudziestu, trzydziestu, a nawet sześćdziesięciu lat!

Wspólne oglądanie zdjęć może przywołać ciekawe wspomnienia, a także zainspirować do dyskusji. Kto wie? Może dzięki temu Ty i Twoi najbliżsi dowiecie się czegoś nowego?

Zaprojektuj fotoksiążkę

Jeśli czasu nadal masz pod dostatkiem, a zdjęcia dostarczyły Tobie i najbliższym wielu pozytywnych wrażeń – czas zatrzymać je na dłużej! Dobrym pomysłem może być zaprojektowanie fotoksiążki. Stwórzcie całą rodziną np.:

  • fotokronikę, w której przedstawicie historię Waszego rodu – pamiętaj, że stare, papierowe fotografie możesz spokojnie wskanować do komputera (pamiętaj o ustawieniu najwyższej rozdzielczości) i również wykorzystać je w wersji cyfrowej;
  • nietuzinkowy album z zabawnymi zdjęciami bliskich – warto wyciągnąć z pamięci telefonów, aparatów, a także z social mediów najbardziej „kompromitujące” fotografie i umieścić je w jednym, wyjątkowym albumie. Śmiechu przy jego oglądaniu będzie co niemiara, i to za każdym razem!
  • wspomnienia z wakacji – przedstawcie w fotoksiążce historie z ostatniego wyjazdu albo kilku kolejnych. Zdjęcia można opatrzyć krótkimi, zabawnymi historiami.

To oczywiście tylko kilka z wielu pomysłów. Pewne jest jedno: wystarczy dać się ponieść kreatywności, a tworzenie projektu takiego niezwykłego albumu może się zamienić w doskonałą zabawę na całe popołudnie czy wieczór!

Nie obawiaj się: przygotowanie projektu fotoksiążki jest bardzo proste – wystarczy posłużyć się aplikacją Empik Foto, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces.

Zamów fotoprezenty dla bliskich, z którymi nie możesz się teraz spotkać

Z uwagi na ten trudny okres, nie spotykasz się zapewne z przyjaciółmi i dalszymi krewnymi. Tęsknisz za nimi i chcesz to jakoś wyrazić? Zaprojektuj dla nich specjalne fotoprezenty i wyślij je bezpośrednio do nich. Taki upominek może podnieść na duchu także tych, których teraz nie możesz przytulić osobiście.

Co wybrać? Masz niesamowicie szerokie pole do popisu. Mogą to być np.:

Inspiracji jest oczywiście znacznie więcej. Pobudź więc swoją kreatywność i zafunduj sobie oraz osobom, które kochasz, potężną dawkę fotograficznych, pozytywnych emocji. Teraz to ważniejsze niż kiedykolwiek!

Udostępnij: