PoradnikPORADNIKI

Adresowanie kartki świątecznej – jak należy zrobić to właściwie?

adresowanie kartki

Wysyłanie kartek świątecznych to ważna tradycja dla wielu rodzin. Łatwiej jednak powiedzieć niż zrobić, jeśli więc zastanawiasz się, w jaki sposób podejść do tematu przygotowania i adresowania kartek świątecznych, mamy coś dla Ciebie. Adresowanie kartki świątecznej – jak należy zrobić to właściwie?

Kartki świąteczne i sezonowe artykuły papiernicze

W procesie wysyłania kartek świątecznych ostatnim krokiem jest ich zaadresowanie. Niezależnie od tego, czy wysyłasz kartki do współpracowników czy też do najbliższych, istnieją proste zasady i wskazówki, których warto przestrzegać. Dzięki nim będziesz mieć pewność, że życzenia świąteczne bezpiecznie dotrą do celu. Zacznij od naszego przewodnika poniżej.

adresowanie kartki

Fotokartka Kolekcja Dziadek do Orzechów, 14×14 cm – Wysłanie kartki świątecznej to drobny gest, który ucieszy bliską osobę, która ją otrzyma. Sprawdź nasze sposoby na kreatywne adresowanie kartki.

Krok po kroku: jak zaadresować kartkę świąteczną?

Adresowanie kartki świątecznej jest ważnym krokiem. Sposób, w jaki zwracasz się do odbiorcy, może mieć wpływ na to, jak adresat przyjmie Twoje życzenia. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami i zasadami, aby uniknąć niepożądanych reakcji.

  • Używaj zwrotów grzecznościowych. Jeśli wysyłasz kartki świąteczne do osoby, z którą nie jesteś bardzo blisko, adresując kopertę, użyj oficjalnych tytułów, takich jak „Szanowny Pan / Szanowna Pani” lub skrótu „Sz. P.”.
  • Jeśli wysyłasz kartkę do małżeństwa, użyj tradycyjnego: „Państwo Kowalscy” lub wymień również ich imiona.
  • Zwrot do niezamężnej pary mieszkającej razem: zwróć się łącząc ich imiona z „i”, na przykład „Pani Anna Nowak i Pan Jan Kowalski”.
  • Zwroty do rodziny: użyj nazwiska, aby zaadresować swoją kartkę świąteczną, jeśli jest przeznaczona dla całej rodziny, np. „Rodzina Kowalskich”.
  • Pamiętaj o tytułach profesji. Zawsze używaj tytułów zawodowych, adresując kartkę np. do lekarzy, duchownych czy wybranych urzędników.
  • Używaj nieformalnych tytułów tylko wobec bliskich przyjaciół i bliskich. Jeśli wysyłasz kartkę świąteczną do osoby, z którą jesteś bardzo blisko, możesz pominąć tytuł i po prostu napisać „Jan Kowalski” lub „Anna Nowak” podczas adresowania kartki.
  • Wysyłając firmowe kartki świąteczne, użyj adresu biura firmy. Jeśli wysyłasz kartki świąteczne do firmy lub współpracownika, zawsze wysyłaj je na główny adres biura.
  • Nie używaj skrótów. Bezpieczniej będzie rozwinąć skróty „Pl.” czy „Al.” do „Plac” lub „Aleja”.
adresowanie kartki

Fotokartka Kolekcja Pana Ciastka, 14×14 cm – Adresowanie kartki świątecznej w wyjątkowy sposób dodatkowo zaskoczy odbiorcę Twoich życzeń.

Kreatywne sposoby na adresowanie kartki i koperty

Kiedy już ustalisz, jak zaadresować kartkę świąteczną, możesz zacząć planować wygląd kopert. To zabawny i inspirujący proces, do którego warto zaprosić przyjaciół lub członków rodziny. Stwarzasz dzięki temu szansę na wspólne spędzenie czasu i wykazanie się kreatywnością. O czym należy pamiętać?

Znajdź idealny długopis lub pióro

Jeśli planujesz zastosować profesjonalną kaligrafię lub pismo odręczne do adresowania kartek świątecznych lub kopert, użyj pióra wiecznego z wkładem atramentowym lub innego przyrządu do pisania, który uznasz za najbardziej wygodny i odpowiedni. Wprowadź urozmaicenie, używając kolorowych kopert, aby wyróżnić swoją kartkę! Popularne kolory kopert w okresie świątecznym to postarzane złoto, biel, czerwień i zieleń. Spróbuj dopasować kopertę do wzoru kartki.

Eksperymentuj z kaligrafią

Święta to idealny czas, aby spróbować swoich sił w kaligrafii. Użyj flamastra, aby zacząć ćwiczyć z wyprzedzeniem, a następnie zamień go na pióro wieczne i zacznij adresować koperty. Użyj czarnego lub białego atramentu, aby dopasować go do koloru koperty.

Własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne

Własnoręczne przygotowanie kartek świątecznych to świetna zabawa, której efekty zaskoczą obdarowanych bliskich.

Postaw na etykiety z adresem

Zaoszczędź trochę czasu, korzystając z oryginalnych etykiet adresowych, które pasują do Twojej kartki świątecznej. Świąteczne etykiety z adresami dodadzą charakteru i uroku Twojej kartce, jednocześnie pełniąc funkcję praktyczną.

Niestandardowa wysyłka

Jeśli chcesz jeszcze bardziej upiększyć swój list z życzeniami, użyj świątecznych znaczków pocztowych, które pasują do etykiet adresowych i kartek.

adresowanie kartki

Fotokartka Kolekcja Zimowa Kraina, 14×14 cm – Jeżeli nie jesteś fanem ręcznego tworzenia kartek świątecznych, sprawdź najnowsze kolekcje Empik Foto przygotowane z myślą o Tobie i Twoich najbliższych.

Podsumowanie

Wysyłanie kartek świątecznych może być relaksującą czynnością, jeśli zastosujesz powyższe wskazówki, aby uprościć ten proces. Poświęć trochę czasu, aby dobrać właściwe słowa, pamiętając, aby nadać swoim kartkom niestandardowy wygląd, który będzie odzwierciedlał Twoją świąteczną radość. Zaskocz swoich bliskich tym drobnym prezentem świątecznym wypełnionym życzeniami.

Udostępnij: