Pomysły na prezent

Co kupić na baby shower? Pomysły na prezenty

prezent dla przyszłej mamy

Baby shower to wyjątkowo radosna uroczystość często o nieoficjalnym charakterze, podczas której bliskie sobie kobiety świętują zbliżające się narodziny dzidziusia. Bohaterką całego wydarzenia jest oczywiście mama dziecka, która zazwyczaj jest już w zaawansowanej ciąży, a termin porodu zbliża się wielkimi krokami. Celem przyjęcia baby shower jest wymiana doświadczeń kobiet, otoczenie przyszłej mamy wsparciem oraz podarowanie drobnych upominków dla noworodka lub mamy, które pomogą przygotować ją na to ważne życiowe wydarzenie. Jeśli organizujesz baby shower dla siostry lub przyjaciółki, to poznaj nasze pomysły na praktyczne oraz inspirujące prezenty, które mogą być idealnymi podarunkami dla przyszłej mamy oraz noworodka. 

Co kupić na baby shower? 

Zasadniczo samo przyjęcie baby shower jest już miłą niespodzianką dla przyszłej mamy, zwłaszcza, jeśli organizowane jest przed nią w tajemnicy. Grono najbliższych kobiet, stół zastawiony pysznościami oraz kolorowe dekoracje takie, jak balony, girlandy i rozety każdą mamę wprowadzą w stan zaskoczenia, zachwytu i radości 

prezent dla przyszłej mamy

Z pewnością jednak zarówno Ty, jako organizatorka, jak i wszystkie uczestniczki przyjęcia chciałybyście, aby bliska Wam osoba nie tylko spędziła miło czas, ale także została obdarowana mnóstwem pięknych prezentów, które mogą okazać się dla niej przydatne na początku drogi macierzyństwa. Oto kilka pomysłów na prezenty na baby shower! 

Wyprawka dla noworodka  

Niezwykle przydatnym, a jednocześnie uroczym prezentem dla przyszłej mamy jest wyprawka dla noworodka. Może ona zawierać słodkie ubranka takie, jak body, śpioszki, pajacyki, czapeczki oraz artykuły higieniczne, np. pieluszki, kremy dla niemowląt, mydełka, czy specjalne emulsje do higieny i pielęgnacji delikatnej skóry noworodka. Dodatkowo, do wyprawki można dodać również praktyczne akcesoria, takie jak smoczki, chusteczki nawilżane, butelki czy koce, które będą doskonałym uzupełnieniem i wsparciem dla młodej mamy. 

prezent dla przyszłej mamy

Zabawki dla niemowląt 

Doskonałym pomysłem na prezent na baby shower są także różnego rodzaju zabawki dla maluszka. Mogą to być grzechotki, gryzaki, książeczki, zabawki do kąpieli, przytulanki, czy grające karuzele, które przydadzą się dziecku już kilka miesięcy po urodzeniu.  

Wyprawka dla przyszłej mamy  

Może brzmieć to dość zabawnie, ale warto zdawać sobie sprawę, że mama po porodzie również może potrzebować specjalnej wyprawki, która pomoże jej zadbać o siebie oraz zapewnić chwile relaksu. W wyprawce dla przyszłej mamy można umieścić książkę o macierzyństwie, zestawy kosmetyków do kąpieli i pielęgnacji ciała, świecę zapachową, dobrą kawę lub kartę podarunkową do spa, którą wykorzysta, gdy poczuje się na to gotowa.    

Zestaw do tworzenia odcisków dłoni i stópek dziecka  

Na prezent dla przyszłej mamy można wybrać też coś nieco bardziej sentymentalnego. Zestaw do tworzenia odcisków dłoni i stópek dziecka pomoże utrwalić wspomnienia z pierwszych dni życia maluszka. Taki prezent to wspaniała pamiątka zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka, które po wielu latach będzie mogło przekonać się, jak maleńkie było, kiedy pojawiło się na świecie. 

Prezenty personalizowane 

Poszukując bardziej oryginalnego i unikatowego prezentu na baby shower, warto przemyśleć wybór prezentu personalizowanego, czyli takiego,  który został specjalnie przygotowany dla przyszłej mamy lub dziecka. Przykładem takie podarunku jest na przykład fotoksiążka. Jeśli mama starannie dokumentowała przebieg swojej ciąży lub uczestniczyła w profesjonalnej sesji zdjęciowej, to można wykonać dla niej wspaniałą pamiątkę z tego okresu zawierającą najpiękniejsze fotografie opisane datami oraz informacjami na temat aktualnego samopoczucia, zmian w ciele czy emocji towarzyszących temu wyjątkowemu okresowi. Personalizowana fotoksiążka nie tylko uwieczni niezapomniane chwile, ale także pozwoli przyszłej mamie wracać do nich w dowolnym momencie życia.  

Innym pomysłem na prezent personalizowany na baby shower jest obraz lub plakat do pokoju dziecka, na którym można umieścić słodką grafikę opatrzoną imieniem malucha oraz datą jego urodzin. Prezenty personalizowane mogą obejmować także wiele innych dekoracji lub przedmiotów użytkowych takich, jak poduszki, koszulki dla mamy, kubek do kawy, pudełko lub album na zdjęcia.   

Jaki prezent na baby shower wybrać? 

To, jaki prezent na baby shower wybrać to indywidualna sprawa zależna od wielu czynników. Warto starannie przemyśleć, co tak naprawdę może się przydać przyszłej mamie i wziąć pod uwagę jej osobiste preferencje dotyczące tego, co chciałaby otrzymać. Istotne jest również rozważenie, czy mama ma już pewne rzeczy, czy potrzebuje czegoś konkretnego, oraz czy chce otrzymać coś praktycznego, uroczego czy może bardziej sentymentalnego. Dobrym pomysłem jest również zastanowienie się nad tym, czy prezent może być przydatny zarówno dla mamy, jak i dla dziecka po narodzinach. W końcu, warto również wziąć pod uwagę swój budżet oraz dostępność różnych opcji, aby wybrać taki prezent, który będzie zarówno wyjątkowy, jak i odpowiedni na tę okazję. 

Udostępnij: