Pomysły na prezent

Jaki prezent dla nauczyciela na koniec roku? Poradnik

prezent dla nauczyciela na koniec roku

Powoli zbliża się do końca rok szkolny. A skoro tak, czas pomyśleć nie tylko o tym, jakie oceny trafią na świadectwa, ale też o miłych prezentach dla nauczycieli na koniec roku. To tradycja, którą warto kultywować – nawet drobny upominek to świetny sposób na przekazanie pozytywnych emocji i wyrażenie wdzięczności. Zastanawiasz się, co wybrać? Nie tylko kwiaty! Warto pomyśleć o drobiazgach, które wywołają uśmiech i wzruszenie – tych ze zdjęciem.

Upominki dla wychowawcy i innych członków grona pedagogicznego na zakończenie roku szkolnego to zwyczaj znany od wielu lat. Jednak takie drobne podarunki warto wręczać nie tylko dlatego, że „tak każe tradycja”. Jest znacznie ważniejszy – i przyjemniejszy – powód. Każdej osobie obdarowanej zrobi się po prostu cieplej na sercu, jeśli dostanie coś, co zostało przygotowane z myślą o niej.

Pytanie jednak, jaki prezent dla nauczyciela na koniec roku wybrać? Kwiaty to zawsze dobry pomysł, ale… taki upominek szybko traci swój urok, ponieważ więdnie. Zatem warto też pomyśleć o niedrogim gadżecie, który zostanie z Twoim mentorem na dłużej. I właśnie w tej roli świetnie spiszą się fotoprezenty!

prezent dla nauczyciela na koniec roku

Dlaczego fotoprezent to trafiony wybór?

 • znajdziesz wśród nich bardzo funkcjonalne akcesoria – takie, które nauczyciel wykorzysta na co dzień. A to oznacza, że upominki będą u niego wywoływać pozytywne skojarzenia przez długi czas,
 • personalizowane – może się na nich pojawić wybrane przez Ciebie zdjęcie. Może to być np. fotografia całej klasy, samego nauczyciela lub eventu, z którym wiąże się ciekawa anegdota,
 • możesz je zaprojektować i zamówić online – Empik Foto dostarczy je nawet bezpośrednio do obdarowywanego nauczyciela albo na adres szkoły. Wszystko zależy od Ciebie!

Jaki fotoprezent dla nauczyciela wybrać?

Możliwości jest całe mnóstwo! Dlatego zastanów się przede wszystkim, czy prezent będziesz wręczać indywidualnie, czy będzie to np. upominek od całej klasy. Od tego zależy, czy potrzebujesz drobnego i niedrogiego podarunku, czy chcesz zrealizować większy projekt.

prezent dla nauczyciela na koniec roku

Wśród drobnych gadżetów można wymienić np.:

 • personalizowaną kartkę dla nauczyciela z podziękowaniami i pozdrowieniami – na jej okładce może się znaleźć zabawne zdjęcie z życia szkolnego i napis „Najlepszy Nauczyciel na świecie!”, a wewnątrz kilka ciepłych słów,
 • fotokubek – może z powiedzonkiem, którego często używa Twój profesor?
 • magnesy na lodówkę ze zdjęciem – niedrogie, ale bardzo przydatne. Będą przypominać nauczycielowi o jego ulubionych uczniach na co dzień.

Prezent dla nauczyciela na koniec roku od całej klasy

Jeśli prezent będzie wręczany np. przez całą klasę, świetnymi pomysłami będą:

 • fotoobraz na płótnie – np. ze zdjęciem wszystkich uczniów z ich wychowawcą,
 • plakat – np. w formie tablo z fotografiami uczniów (niekoniecznie tymi poważnymi i „oficjalnymi!”),
 • fotoksiążka – można zaprojektować np. klasową kronikę czy księgę pamiątkową dla nauczyciela, pełną zabawnych anegdot, wspomnień i zdjęć z różnych momentów szkolnej rzeczywistości,
 • drewniany album ze zdjęciami – to propozycja dla miłośników klasyki i stylu vintage. Zamiast fotoksiążki można wybrać album z drewnianą okładką, na której powstanie grawerunek na specjalne zamówienie. Do kompletu wystarczą tylko odbitki odpowiednio dopasowanych zdjęć i… elegancki prezent gotowy!

prezent dla nauczyciela na koniec roku

Jak zamówić fotoprezent dla nauczyciela?

Możesz to zrobić dosłownie w kilka chwil. Jak? Zacznij od wybrania zdjęć, które staną się dekoracją gadżetu dla nauczyciela. Pamiętaj, że możesz je wgrać na Empik Foto zarówno z pamięci komputera, jak i smartfona.

Gotowe? Teraz czas:

 1. Zdecydować się na jeden z fotogadżetów dla nauczyciela (albo kilka!).
 2. Wykonać projekt przy pomocy intuicyjnego narzędzia Empik Foto (możesz to zrobić na komputerze i na smartfonie).
 3. Zatwierdzić go i zadecydować o liczbie sztuk fotoprezentów, które chcesz zamówić – być może pragniesz nimi obdarować całe grono pedagogiczne?

Gotowe! Kiedy potwierdzisz swój zakup, do dzieła przystąpimy my – wykonamy i dostarczymy gadżety dla nauczyciela pod wskazany adres, również bezpośrednio do szkoły!

Udostępnij: