PORADNIKI

Jak zrobić obraz na płótnie ze zdjęcia?

jak zrobić obraz na płótnie ze zdjęcia

Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś. Nasz dom to azyl, który naprawdę wiele jest w stanie powiedzieć o swoich domownikach. Wnętrze urządzone w konkretnym stylu, znajdujące się „pod ręką” przedmioty, detale dekoracyjne czy zdjęcia rodzinne oddadzą Wasz charakter lepiej niż tysiąc słów. Ponieważ dom to pewnego rodzaju azyl, jest to także przestrzeń bardzo osobista, prywatna, intymna. Rozejrzyj się po swoim domu – co powiedziałby o Tobie? 

Obraz na płótnie ze zdjęcia – czy warto?

Obrazy i plakaty to elementy dekoracji, które wnoszą wiele ciepła i nadają personalny charakter naszemu wnętrzu. Ich dobór nigdy nie jest przypadkowy – w końcu przy wyborze kierujemy się swoim gustem i upodobaniami. Niezależnie od tego, czy Twoja rodzina jest jednoosobowa, czy mieszkacie prawdziwą gromadką, wspaniałym elementem dekoracyjnym, który przypomni wspaniałe chwile i będzie symbolizował Waszą wzajemną miłość jest obraz na płótnie ze zdjęcia. Taki fotoobraz na płótnie jest banalnie prosty w zamówieniu, a zawsze powoduje efekt „wow”, gdy w końcu, wyczekany, zawiśnie na ścianie. Personalizowany fotoobraz to świetna pamiątka najważniejszych migawek z życia rodziny, a także piękny podarunek dla kogoś bliskiego. Jak zrobić obraz ze zdjęcia? Oto nasze wskazówki. 

fotoobraz na płótnie

Obraz na płótnie ze zdjęcia stanowi nie tylko wyjątkową dekorację wnętrza, ale również pamiątkę ulubionych momentów.

Jak zrobić obraz ze zdjęcia?

Przede wszystkim zastanów się, które ze zdjęć chciałabyś przekuć w swój własny, personalizowany fotoobraz na płótnie. Czy to ważny dzień z życia rodziny? Napotkany na wycieczce, zapierający dech w piersiach krajobraz? A może zwykłe, urocze selfie z ukochanym zrobione pewnego leniwego, sobotniego popołudnia? Wszystkie te fotografie powinno łączyć jedno – dobra jakość, czyli wysoka rozdzielczość. Obraz na płótnie ze zdjęcia to wymagający pod tym względem produkt, gdyż ostre zdjęcia o wysokiej rozdzielczości pozwalają się rozciągnąć na formaty XL i XXL bez znacznej utraty jakości. Najlepiej więc sprawdzić wcześniej, jakie minimalne wymiary musi mieć zdjęcie, by finalny produkt zachwycił nas swoją jakością. 

Zanim jednak zamówisz swój wymarzony fotoobraz, skorzystaj z dostępnych bezpłatnych narzędzi do obróbki zdjęć, by złapane przez aparat chwile prezentowały się jeszcze lepiej na ścianach Twojego wnętrza. Poeksperymentuj z jasnością, barwami, kontrastem czy efektami filtrów, by zdjęcia zachwycały tak, jakby wyszły spod ręki prawdziwego profesjonalisty! Najpopularniejsze z narzędzi, które w tym celu możesz wykorzystać, to Photoshop online, Lightroom w wersji bezpłatnej, edytor zdjęć w Canva, aplikacje na telefon (np. PicsArt, VSCO, Snapseed), a także wbudowany w telefon edytor, który znajdziesz poprzez edycję zdjęć znajdujących się w galerii aparatu. Działaj, przesuwaj suwaki i odkrywaj nowe wymiary, jakie kryje Twoja fotografia! 

jak zrobić własny obraz zdjęcia

Tworząc fotoobraz na płótnie, możesz korzystać nie tylko ze zdjęć, ale również z ulubionych grafik, rysunków czy tekstów.

Fotoobraz na płótnie od Empik Foto

Gdy już wybierzesz ulubione fotografie, zdecydujesz, gdzie mają zawisnąć i przerobisz je, by wydobyć z nich to, co najlepsze – czeka Cię już tylko najłatwiejsza i najprzyjemniejsza część: składanie zamówienia. Skorzystaj z gotowego szablonu (jednego z setek propozycji tworzonych przez naszych grafików specjalnie dla Ciebie), bądź stwórz swój projekt zupełnie od zera, korzystając z dodawania tła, clipartów, pól tekstowych czy ramek. Wybierz pojedyncze zdjęcie, by wypełnić nim cały obszar zadruku, lub zaprojektuj kolaż, który połączy zdjęcia w niepowtarzalną całość. 

Oto kilka ważnych wskazówek, które mogą okazać się przydatne przy projektowaniu fotoobrazu: 

  • Pamiętaj, że każde zdjęcie wkładane do edytora powinno być dobrej jakości. 
  • W edytorze znajdziesz zielone, przerywane linie, wyznaczające obszar zadruku przodu fotoobrazu. Przy projektowaniu, koniecznie pamiętaj o zagospodarowaniu przestrzeni poza nimi – te miejsca będą widoczne na fotoobrazie, natomiast będą stanowiły jego boki. Nie zamieszczaj w tych polach ważnych elementów, takich jak twarze czy napisy, gdyż mogą zostać zniekształcone. 
  • Cyklicznie zapisuj projekt na swoim koncie. W przypadku długotrwałej pracy na jednym projekcie, sesja może wygasnąć, a Twoje pliki – zniknąć. Zapis pozwoli Ci oszczędzić nerwów i podjąć pracę nad projektem np. kolejnego dnia. 
  • Jeśli chcesz dodać zdjęcie do edytora, by zamieścić je w projekcie, lecz z jakiegoś powodu nie wyświetla się ono w możliwych do dodania – zweryfikuj, czy nadałaś stronie empikfoto.pl dostęp do wszystkich zdjęć, które zawiera Twoje urządzenie. 
  • Przed złożeniem zamówienia dokładnie przyjrzyj się projektowi. Czy zdjęcia są obrócone w prawidłowe strony? Czy wpisane przez Ciebie teksty nie zawierają literówek? Czy cliparty nie przesunęły się w trakcie edycji i nie zasłaniają istotnych elementów obrazu? 

Gdy zakończysz projektowanie fotoobrazu, pozostaje tylko kliknąć „Zamów” i dokończyć proces składania zamówienia zgodnie z podpowiedziami strony. I cierpliwie czekać na ukończony, finalny rezultat! 

Udostępnij: