Poradnik

Fotoksiążka z wakacji – dlaczego warto ją stworzyć?

Fotoksiążka z wakacji

Urlop to cudowny, beztroski czas, który jest bardzo wyczekiwany przez wszystkie pracujące osoby. To wtedy robisz najwięcej zdjęć swoim bliskim i otoczeniu – w końcu każda chwila jest warta upamiętnienia. Fotografie pomagają zatrzymać wspomnienia. dlatego zrób z nich fotoksiążkę, abyś mógł wrócić do nich w długie, zimowe wieczory. Sprawdź, dlaczego warto i jak to zrobić.

Fotoksiążka to wspaniała alternatywa dla tradycyjnych albumów. Od teraz przygotowanie pamiątek po urlopach i wakacjach jest dziecinnie proste. Wystarczy, że poświęcisz godzinę wieczorem, a w kilka dni wykonasz niepowtarzalną pamiątkę. Sięgnij po fotoksiążkę, jeśli chcesz stworzyć prawdziwą wakacyjną historię. Dowiedz się, jak to zrobić.

Dlaczego fotoksiążka z wakacji to dobry pomysł?

Wyjechałeś w podróż? Odwiedziłeś znajomych? A może postawiłeś na odkrywanie lokalnych tajemnic? Niezależnie od tego, jak spędziłeś urlop, na pewno był to fantastyczny czas, który niestety, zbyt szybko się skończył. Na szczęście pozostały Ci fotografie. Bardzo dużo fotografii. Zastanawiasz się, co z nimi zrobić?

Najlepszym sposobem zachowania wspomnień jest ich wywołanie, ale zamiast decydować się na odbitki, pomyśl o fotoksiążce. Dlaczego? Ta alternatywa umożliwia Ci umieszczeniu wielu zdjęć na kilkudziesięciu kartkach, dzięki czemu produkt zajmuje niewiele miejsca na półce. W edytorze możesz umieścić dowolne napisy, kliparty czy ramki i stworzyć w ten sposób bardzo indywidualną pamiątkę.

Fotoksiążka z wakacji

Fotoksiążka to także tańsze rozwiązanie niż odbitki. Za format 20×30 cm z 28 stronami zapłacisz mniej niż 30 złotych! To bardzo mało za tak funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki nowoczesnym metodom drukowania nie musisz obawiać się o jakość swoich zdjęć.

Ciekawa fotoksiążka – od czego zacząć?

Wykonanie fotoksiążki jest bardzo proste, ale zanim włączysz edytor online, musisz zadbać o kilka szczegółów.

Pierwszy krok do stworzenia ciekawego albumu z urlopu to selekcja wykonanych zdjęć i usunięcie nieudanych fotografii. To bardzo ważny etap, który pozwala na uporządkowanie zebranych  plików. Następnie zainstaluj program do obróbki zdjęć. Nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym fotografem. Może to być także aplikacja na telefon. Nanieś na każdą fotografię kilka poprawek, które poprawią ich jakość, np. wyprostuj horyzont, rozjaśnij lub przyciemnij zdjęcie, przytnij kadr albo nasyć kolory. Możesz także wykorzystać dedykowane filtry, które ułatwią Ci to zadanie.

Po obrobieniu zdjęć wybierz te, które muszą znaleźć się w Twojej fotoksiążce. Na zdjęciach uwieczniłeś śmieszne miny Twojego dziecka lub psa i masz problem z wybraniem tej jedynej? Stwórz z nich kolaż i umieść w fotoksiążce – w ten sposób każdy uśmiech zostanie zapamiętany.

Fotoksiążka z wakacji

Jak zaprojektować fotoksiążkę online?

Po selekcji zdjęć czas na kreator online. Otwórz edytor i wybierz interesujący Cię szablon. Nasi graficy zadbali o odpowiednie ułożenie elementów dekoracyjnych, w tym ramek na zdjęcia oraz miejsc na opisy, cytaty i daty. Żaden z gotowych wzorów Ci nie odpowiada? Stwórz samodzielnie własny szablon! Wykorzystaj przygotowane tła, dodatki, ramki i kliparty, a z pewnością zrobisz niepowtarzalny produkt „szyty na miarę”.

Ostatni etap to umieszczenie fotografii w odpowiedniej kolejności i podpisanie ich. Zadbaj o to, żeby znalazły się tam sytuacyjne żarty i anegdoty, data i miejsce wykonania oraz imiona osób, które Ci towarzyszyły. Przypomnij sobie jaka była pogoda, jaki zapach miało powietrze oraz jak się czułeś. W ten sposób stworzysz prawdziwą opowieść o wspaniałym urlopie. Do takiej fotoksiążki z przyjemnością wrócisz za kilkadziesiąt lat i z łatwością odtworzysz wszystkie okoliczności tego pamiętnego urlopu.

Fotoksiążka z wakacji jako prezent

W podróży towarzyszyli Ci znajomi lub członkowie rodziny? Stwórz fotoksiążkę z wakacji także dla nich! Nie musisz tworzyć każdego produktu osobno, wystarczy, że w koszyku zwiększysz ilość zamawianych fotoksiążek. Twoi najbliżsi na pewno będą pozytywnie zaskoczeni, gdy otrzymają od Ciebie taką pamiątkę z urlopu. Wspólne oglądanie fotografii to także świetna okazja do wspominek i zaplanowania kolejnego wyjazdu.

Fotoksiążka z wakacji

A jak przechowywać wspomnienia zachowane w fotoksiążkach? Sprawdź naszą ofertę specjalnych, pięknie wykończonych pudełek na fotoksiążki

Udostępnij: