Bez kategorii

Wiosna w obiektywie, czyli pomysł na pierwszą, wiosenną fotoksiążkę

 Słońce coraz śmielej zagląda zza chmur i pieści swoimi promieniami skórę zachęcając do aktywności na zewnątrz. Uwielbiasz długie rowerowe przejażdżki? Uczysz się po raz pierwszy jeździć na rolkach? A może kochasz spacerować po lesie, delektując się zapachem i dźwiękami budzącej się przyrody? Upamiętnij te chwile i stwórz swoją pierwszą, wiosenną fotoksiążkę. Dowiedz się, jak to zrobić!

 

Jak przygotować fotoksiążkę z wiosny?

Chcesz przeżyć tę wiosnę, tak jak nigdy dotąd, dlatego coraz więcej czasu spędzasz na zewnątrz? Wypróbuj także trening uważności, czyli mindfulness. To sztuka bycia obecnym w danej chwili z pełnym skupieniem na pozornie nic nieznaczących szczegółach, takich jak krople deszczu na rozwijających się liściach, czy pełzająca dżdżownica, która ochoczo zabiera się do pracy. W tak dogłębnym przeżywaniu i doświadczaniu pomoże Ci aparat. Rób zdjęcia wszystkiemu, co Cię zachwyca i wzbudza w Tobie emocje. Nie wiesz od czego zacząć? Oto kilka pomysłów na wiosenne fotografie.

  • Zdjęcia budzącej się do życia przyrody

Spakuj bidon, telefon i rusz przed siebie na rowerze. Wdychaj powietrze i obserwuj jak słońce mieni się między drzewami. Zatrzymaj się w oddaleniu od ludzi, zaczerpnij łyk wody i spójrz pod swoje nogi, jak mrówki budują swoje małe imperium. Pójdź ich śladem z aparatem, a z pewnością odkryjesz coś niesamowitego. Następnie zadrzyj głowę do góry i „upoluj” obiektywem dzięcioła, który niestrudzenie pracuje wśród drzew. Natura to wspaniały temat na zdjęcia!

 

  • Fotografie rodziny, przyjaciół i ukochanych pupili

Spędzasz czas z bliskimi? Wykorzystaj to! Fotografuj, jak dzieci się śmieją, jak wiatr rozwiewa im włosy, jak podnoszą nogi podczas przejażdżki przez kałuże. Upamiętniaj promienie słońca na ich twarzach, listek wetknięty za ucho i szyszkę w drobnych dłoniach.

Doskonałym pomysłem jest także uwiecznienie domowych sytuacji, takich jak świąteczne przygotowania, czy sprzątanie, jak np. mycie okien. Rób zdjęcia, kiedy malujesz pisanki, jak kurz z trzepanych dywanów mieni w promieniach słońca lub gdy bliska osoba odbija się w umytych właśnie oknach. Nie czekaj na dogodną chwilę. Najlepsze i niepowtarzalne zdjęcia to efekt spontaniczności.

  • Obrazy z nowych miejsc i podróży

Uwielbiasz jazdę na rowerze po okolicy? Zacznij odkrywać tajemnice Twojego miasta! Poszukaj w internecie okolicznych atrakcji historycznych, odwiedź każdą z nich i stwórz własną mapę najciekawszych miejsc w Twoim mieście. Możesz również wyjechać poza własne miejsce zamieszkania i zwiedzać tamtejsze okolice. Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania, a wiosną wspaniale rozkwita. Warto być świadkiem tego procesu.

Jak zrobić wiosenną fotoksiążkę?

Zrobiłeś tysiące zdjęć sobie, bliskim i naturze? Czas na selekcję! Wybierz wyłącznie te fotografie, które opowiadają jakąś historię i budzą w Tobie pozytywne uczucia. Następnie rozsiądź się wygodnie w fotelu, zadbaj o butelkę z wodą i wejdź na stronę internetową z edytorem fotoksiążki np. empikfoto.pl.

Dzień Kobiet

Aby stworzyć niepowtarzalny album:

  • wybierz odpowiednią ilość stron, format, rodzaj papieru i okładki – każdy szczegół ma znaczenie i wpływ na końcowy efekt!
  • dobierz wiosenny szablon z dostępnej puli, taki jak np. „Bratki” lub „Spring is coming”. Oba utrzymane w modnej, minimalistycznej stylistyce z pewnością przypadną Ci do gustu i pięknie będą korespondować z Twoimi wiosennymi zdjęciami. Możesz także stworzyć szablon samodzielnie korzystając z dostępnych grafik, teł itp.,
  • załaduj na serwer wybrane zdjęcia i poukładaj je według własnego pomysłu lub… skorzystaj z opcji automatycznego wypełnienia pustych miejsc fotografiami,
  • baw się i zmieniaj układy zdjęć – do wyboru masz wiele gotowych galerii, które pozwolą wspaniale wyeksponować np. serie zdjęć z jednego wydarzenia,
  • dodawaj cliparty, zmieniaj tła i podpisuj zdjęcia – fotoksiążka ma oddawać to, co czułeś podczas upamiętniania tych chwil. Opisuj to, co czułeś i jakie historie wiążą się z wybranymi fotografiami. Dzięki temu, kiedy wrócisz do albumu po kilku miesiącach lub latach znów poczujesz się, jak wtedy na wiosennej, rowerowej przejażdżce.

Jeśli uważasz, że skończyłeś pracę, sprawdź swój projekt, zaakceptuj go i złóż zamówienie.

Wiosna to idealny czas na naukę uważności. Bądź kreatywny, upamiętnij każdą chwilę i stwórz niepowtarzalny wiosenny album.

 

Udostępnij: