INSPIRACJE

Fotoksiążka z wakacji: od projektu do gotowej pamiątki z podróży

Fotoksiążka z wakacji

Wakacje to niesamowity, beztroski czas, który chcielibyśmy, by trwał wiecznie. Nie sposób wrócić do obowiązków po urlopie, na którym budzik nie istnieje, słońce wprowadza w letni nastrój, kalorie z gofrów spalamy na długich spacerach, a głowa odpoczywa od natłoku spraw i codziennych problemów. Często tych dwóch tygodni resetu wyczekujemy miesiącami, dlatego też stają się dla nas tak wyjątkowe i drogocenne. I choć nic niestety nie trwa wiecznie, istnieje pewien sposób na zachowanie odrobiny wakacyjnej magii na dłużej. Tym sposobem jest rzecz jasna personalizowana fotoksiążka z wakacji. Tworzenie fotoksiążki z wakacji jest nie tylko świetnym sposobem na zachowanie letnich, magicznych chwil, ale również na stworzenie pięknej pamiątki, którą można podzielić się z bliskimi. 

Projekt krok po kroku 

Punktem wyjścia dla stworzenia projektu będzie przede wszystkim zebranie zdjęć z wakacyjnego wyjazdu. Przejrzyj więc swoje zdjęcia z wakacji i wybierz te, które najlepiej oddają charakter wycieczki. Możesz również zebrać inne pamiątki, takie jak bilety, ulotki czy mapy, które mogą zostać wykorzystane w fotoksiążce. Organizowanie tych materiałów pomoże Ci lepiej zrozumieć, jakie historie z wyjazdu chcesz opowiedzieć. Wszystkie fotografie, które znajdziesz, warto jest włożyć do osobnego folderu. Na tej podstawie będziesz w stanie zaplanować, ile miejsca w fotoksiążce potrzebujesz, jaki format wybrać czy jaki wariant projektu najbardziej odpowiada ilości Twoich zdjęć. W przypadku większej ilości fotografii dobrze sprawdzają się projekty kolażowe, gdzie kilkanaście fotografii znajduje się na jednej kartce. 

zdjęcia z wakacji

Gdy już zbierzesz wszystkie zdjęcia z wyjazdu, wybierz motyw przewodni swojej fotoksiążki. Jest wiele gotowych projektów, które tylko czekają na wypełnienie ich zdjęciami. Wybierz leśne motywy, gdy wycieczka miała taki właśnie charakter, biało-niebieskie kolory, gdy destynacją były np. greckie wyspy, żywe żółcie i pomarańcze, by podkreślić letni klimat lub klasyczne, stonowane projekty, gdy Twoja fotoksiążka z podróży ma mieć minimalistyczny charakter. 

Chronologicznie czy nielinearnie? Jak ułożyć zdjęcia z wakacji?

Rozważ, jakie zdjęcia będą na początku, a jakie na końcu. Czy chcesz opowiadać historię chronologicznie, czy też bardziej nielinearnie? Dodatkowo, zastanów się nad umieszczeniem opisów, które uzupełnią zdjęcia i ich historię, co jest szczególnie ważne przy fotoksiążkach tworzonych niechronologicznie. Takie rozwiązanie także ma swój urok. Możesz ułożyć zdjęcia z wakacji tematycznie, np. poświęcić osobną sekcję wycieczce do lasu, zwiedzaniu słynnego muzeum czy wodnym wygłupom bez obaw o właściwą kolejność. To Twój własny album na zdjęcia z podróży, więc spraw, by wyglądał dokładnie tak, jak sobie to wymarzysz!  

zdjęcia z wakacji

Projektowanie i personalizowanie – fotoksiążka z wakacji po Twojemu

Czas na absolutnie najważniejszą część – personalizację. To właśnie teraz możesz zacząć tworzyć swoją fotopamiątkę! Zaimportuj wybrane zdjęcia i zacznij tworzyć strony zgodnie z wcześniej zaplanowanym układem. Spróbuj poeksperymentować z tłem, układem zdjęć i tekstu, aby uzyskać efekt, który najlepiej odda charakter Twojej podróży. Personalizacja odgrywa tutaj istotną rolę – dlatego dodaj własne notatki, opisy i cytaty, które sprawią, że książka będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Podczas projektowania postaw na detale, dzięki którym Twoja fotoksiążka z podróży nabierze jeszcze bardziej personalnego charakteru. Przy wycieczce do teatru czy muzeum śmiało wstaw skan biletu, przy drinku nad basenem koniecznie wstaw na niego ulubiony przepis, a przy wspinaczce na najwyższy szczyt górski dodaj jego wysokość i kilka ciekawostek na jego temat. Możesz włączyć mapy z zaznaczonymi odwiedzonymi już miejscami, albo umieścić cytaty związane z podróżami i odkrywaniem świata. Te dodatkowe akcenty wzbogacą treść książki i sprawią, że stanie się ona bardziej osobista. To właśnie takie szczegóły sprawiają, że fotoksiążka z wakacji robi piorunujący efekt na bliskich! Nie bój się puścić wodze fantazji i dodaj ulubione powiedzonka, dedykacje czy zabawne dopiski. Rezultat przerośnie Twoje oczekiwania! 

Podczas projektowania nie zapomnij o kilku ważnych rzeczach: 

  • Sprawdzeniu ostrości i jakości wszystkich zdjęć, 
  • sprawdzeniu orientacji, w której umieszczone są zdjęcia z wyjazdu, 
  • weryfikacji literówek, szczególnie przy dłuższych tekstach, 
  • zapisywaniu swojego projektu na bieżąco, by nie stracić postępów. 

zdjęcia z wakacji

Gdzie zamówić zdjęcia z wakacji?

Oczywiście na Empik Foto! Dzięki niskiej cenie i wysokiej jakości wydruku, możesz sprezentować fotoksiążki także towarzyszom swojej podróży. Najbardziej czasochłonny etap, czyli projektowanie, jest już za Tobą. Teraz pozostaje już tylko ten najtrudniejszy, jakim jest oczekiwanie na paczkę. My też wyglądamy kuriera przez okno zaraz po kliknięciu „zapłać”, ale tym razem musisz uzbroić się w cierpliwość. Czas realizacji fotoksiążki to od 3 do 7 dni roboczych, a do tego należy doliczyć czas dostawy. Zaufaj nam – efekt będzie wart czekania! 

Udostępnij: