INSPIRACJE

Inspirujące pomysły na zdjęcia ślubne

piekna-para-wesele-na-plazy- pomysl-na-zdjecie-slubne

Ślub to dzień, który dzieje się raz w życiu i pozostaje w pamięci już na zawsze. Z pewnością w zapamiętaniu tak cudownych chwil pomagają… zdjęcia. I choć czas w teorii mija tak samo szybko zawsze i w każdym miejscu na świecie, każda Para Młoda zgodzi się z nami, że tego dnia 24 godziny uciekają w mgnieniu oka! Aby w ferworze przygotowań, stresów i napiętego harmonogramu nie umknęła Ci żadna minuta, warto zadbać o zdjęcia ślubne. W tym artykule znajdziesz pomysły na zdjęcia ślubne (nie tylko z samej ceremonii!), które pozwolą Ci przeżywać ten wyjątkowy dzień z każdym sięgnięciem po album. 

Zdjęcia ślubne, których nie może zabraknąć w albumie 

Wiemy już, że ten dzień mija szybciej niż każdy inny. Jest to trudne wyzwanie dla fotografa, by każdy z tych niepowtarzalnych momentów w porę uwiecznić. Cytując Szymborską, nic dwa razy się nie zdarza, a więc wyczucie czasu ma tu ogromne znaczenie w przypadku tworzenia fotoreportażu ślubnego. Emocje przy pierwszym pocałunku jako mąż i żona, czy łzy w oczach taty prowadzącego Pannę Młodą do ołtarza to chwile, które trwają sekundy i są wyjątkowo ulotne. Warto, drogie Pary Młode, poświęcić im nieco więcej czasu w trakcie uroczystości – idąc do ołtarza nie śpieszcie się nigdzie, to czas dla Was! Przy pierwszym pocałunku także bądźcie spokojni i leniwi – fotograf ma naprawdę trudne zadanie, by złapać Wasze emocje w te parę chwil! 

Jednak choć dzień Waszego ślubu liczy nawet mniej niż 24 godziny, bardzo wiele dzieje się w jego trakcie. Tym samym, są momenty, które absolutnie muszą być w tym czasie uwiecznione.

kobiety-przygotowujace-sie-do-slubu

Robiąc zdjęcia ślubne, nie zapomnijcie o uwiecznieniu poniższych momentów: 

 • Przygotowania do ceremonii (makijaż Panny Młodej, ubieranie sukienki, przygotowania Pana Młodego, zdjęcia z pomocy świadków i rodziców, poruszające chwile z rodziną), 
 • Chwile przed samą ceremonią (pierwsze spojrzenie na siebie Pary Młodej, błogosławieństwo rodziców, Para Młoda wysiadająca z samochodu, Panna Młoda z tatą przed kościołem), 
 • Momenty z samego ślubu, takie jak: uśmiechy gości, składanie przysięg, zakładanie obrączek i, oczywiście, wyczekany pierwszy pocałunek. 
 • Zabawa weselna aż do rana, a w jej trakcie krojenie tortu, oczepiny, tańce i podziękowania dla rodziców. 

Zadbanie o sfotografowanie tych wspaniałych momentów pozwoli Wam na odtworzenie tego magicznego dnia jeszcze wiele, wiele razy! 

Pomysły na zdjęcia ślubne inaczej 

Zdjęcia ślubne mają oddawać charakter zarówno całej uroczystości, jak i samej Pary Młodej. Przedstawiamy więc bardziej i mniej klasyczne pomysły na zdjęcia ślubne, które mogą zainspirować Was do wyjątkowej sesji. 

Klasyczne zdjęcia ślubne: 

 • Sesja w plenerze, wśród zieleni. Malowniczy las, piękna, kwiecista łąka, górski krajobraz czy blask jeziora to idealne miejsca na ślubne fotografie. Łagodne promienie słońca sprawią, że zdjęcia nabiorą unikalnego charakteru i romantycznej atmosfery. 
 • Profesjonalna sesja w studio fotograficznym. Tutaj możecie puścić wodze fantazji! Eteryczne zdjęcia w halkach sukienki czy woalowych firanach oddadzą miękkość Waszego dotyku i czułość, którą się darzycie. Innym pomysłem są fotografie na pięknych, welurowych kanapach w mocnym odcieniu czy minimalistyczne sesje. Na przykład z użyciem drewnianego krzesła czy fotela w stylu vintage. 

para-slubna-sesja-zdjeciowa-zdjecia-slubne

 • Sesja w domu Pary Młodej. Wpuszczenie fotografa w Waszą prywatną przestrzeń może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! W domu będziecie czuli się najbardziej komfortowo, co sprawi, że zdjęcia również wyjdą naturalnie, a aparat nie będzie Was tak onieśmielał. Uśmiechy z pewnością same pojawią się na Waszych twarzach! 
 • Sesja w restauracji/kawiarni. Może akurat tam się właśnie poznaliście? Tam odbyła się Wasza pierwsza randka? Śmiało zapytajcie o możliwość wynajęcia kawiarnianej przestrzeni na godzinę czy dwie w celu zorganizowania sesji zdjęciowej. Zdjęcia w wyjątkowo klimatycznym miejscu otworzą wiele możliwości do pozowania. Albo do całowania! 

 Nowoczesne, nieszablonowe pomysły na zdjęcia ślubne: 

 • Zdjęcia ślubne na tle popularnych miejsc, np. wieży Eiffla, Pałacu Kultury i Nauki czy sopockiego molo. 
 • Zdjęcia w towarzystwie Waszego ukochanego pupila. Nasze (nie tylko!) czworonogie pupile potrafią wywołać naturalne salwy śmiechu, które aparat kocha! 
 • Zdjęcia w trakcie Waszego hobby, np. grania w planszówki, jazdy na rowerze czy motorze, pieczenia ciast, malowania lub czytania. Pokażcie, co Was zbliża do siebie każdego dnia, a zdjęcia wyjdą autentycznie i będą świetną pamiątką ślubną. 

para-weselna-w-lesie

 • Zdjęcia ślubne na dachu. Filmy romantyczne sprawiły, że dachy z panoramą na miasto wydają się idealnym miejscem na miłosne schadzki. Zachodzące słońce, piękny widok i Wasza miłość na pierwszym planie wydają się idealnym pomysłem na zdjęcie! 
 • Zdjęcia podczas wyczynu sportowego, np. skoku ze spadochronem, to z pewnością nieszablonowy pomysł na zdjęcie. Szalone Pary Młode kochają ten klimat! 
 • Ujęcia inspirowane kultowymi filmami, np. Jamesem Bondem czy Pulp Fiction. Jako fani kinematografii będziecie się świetnie bawić na sesji w takim stylu. 
 • Motyw podróżniczy, np. zdjęcia w camperze, przy ognisku czy na dachu samochodu. Jeśli wyrywacie się poza miasto w każdej wolnej chwili, a Waszą miłość liczycie pokonanymi wspólnie kilometrami. Pokażcie to na zdjęciach ślubnych. 

nowozency-ponad-lodzi

 • Zdjęcia oddające charakter i zainteresowania pary. Kochacie mocne brzmienia, charakteryzuje Was miłość do natury czy uwielbiacie mocne kolory? Nie bójcie się pokazać tego na zdjęciach ślubnych. W końcu mają oddawać one Wasz charakter. Nie warto zmieniać się na siłę i wciskać w garnitur, gdy zupełnie nie pasuje do Was taki styl. Pokażcie prawdziwych siebie! 
 • Zdjęcia przy użyciu drona lub zdjęcia 360. To tylko jedne z nowoczesnych metod używanych przy fotografiach ślubnych. Efekt „wow” gwarantowany! 

Pamiątki ślubne, które zostaną z Wami na lata 

Wszystkie te kadry będą wspaniałą pamiątką dnia ślubu. Aby zachować je w nienaruszonym stanie przez lata, z pomocą przychodzi fotoksiążka ślubna. Zdjęcia od fotografia mają tą zaletę, że są w wyśmienitej jakości, dzięki czemu w przeciwieństwie do zdjęć zrobionych telefonem – będą pięknie wyglądały rozszerzone na całą stronę fotoksiążki. Fotoksiążka ślubna to idealny pomysł na upamiętnienie tego niepowtarzalnego dnia i emocji z nim związanych, a oprócz zdjęć możecie dodać do niej także teksty Waszych przysięg, projekt obrączek czy życzenia od gości weselnych. Nie wahajcie się także zostawić kilku białych kartek, dzięki czemu fotoksiążka ślubna stanie się także spersonalizowaną księgą gości. Pozostałe pamiątki ślubne, na które chętnie decydują się Pary Młode to przede wszystkim plakaty, fotoobrazy czy znane wszystkim odbitki. A to i jeszcze więcej znajdziecie na Empik Foto! 

Udostępnij: