PORADNIKI

Jak zorganizować przyjęcie z okazji chrztu lub komunii świętej?

przyjęcie komunijne

Często mówi się, że nieubłaganie upływający czas najlepiej widać po dzieciach. To one, rosnąc z dnia na dzień jak na drożdżach, uświadamiają nas jak szybko nasze maluchy dorastają i jak wiele wspaniałych doświadczeń jeszcze na nich czeka. Być może właśnie jeden z takich kamieni milowych w życiu dziecka jest właśnie przed Wami – np. chrzest bądź komunia święta. Sakramenty, do których przygotowujemy nasze pociechy to jedne z najważniejszych i najczęściej wspominanych wydarzeń rodzinnych. Wszyscy zaangażowani w przygotowania doskonale wiedzą, ile pracy i wytrwałości potrzeba nie tylko małemu uczniowi, ale także rodzicom i bliskim wspierającym go w tym czasie. Aby nieco ułatwić to zadanie, podpowiemy, jak zorganizować przyjęcie komunijne.

Organizacja komunii krok po kroku, czyli nasz „niezbędnik” na przyjęcie komunijne

Skoro, jak się domyślamy, znacie już datę tej ważnej uroczystości, czeka Was kilka kroków, dzięki którym sprawnie zorganizujecie przyjęcie komunijne.

1. Wybór miejsca, menu i napojów

Niestety nie tylko ślubne miejsca należy rezerwować z jak największym wyprzedzeniem. Sezon komunijny trwa właściwie tylko jeden miesiąc i większość popularnych miejsc bywa zajętych nawet mimo zgłoszenia się z rocznym wyprzedzeniem. Dlatego warto od razu po ogłoszeniu dat sakramentu rozpocząć poszukiwania miejsca na przyjęcie. Należy także zadać sobie pytania:

  • Jaki charakter będzie miało przyjęcie?
  • Ile osób planujemy zaprosić?
  • Co będziemy chcieli zaserwować gościom?

Przemyślenie powyższych kwestii ułatwi pierwsze rozmowy z właścicielami poszczególnych miejsc i pozwoli nam na znacznie szybsze porównanie ofert i podjęcie decyzji. Prowadząc rozmowy o menu i napojach nie zapomnij uwzględnić informacji o silnych alergiach członków Twojej rodziny bądź ich preferencjach jedzenia w formie bezmięsnej.

przyjęcie komunijne

2. Wybór gości i zaproszeń

Przed rozpoczęciem planowania warto pochylić się nad listą zaproszonych gości. Zdecydujcie, czy przyjęcie komunijne ma być kameralne i rodzinne, czy huczne i liczne. Gdy zaakceptujecie listę gości, przydadzą Wam się zaproszenia. Do ich zaprojektowania skorzystaj z Empik Foto, a szczególnie z nowych kolekcji: „W bieli” oraz „Eukaliptus”. Oprócz tego, że zawierają mnóstwo spójnych ze sobą wizualnie produktów, można je spersonalizować pod swoje potrzeby, np. dodając imię dziecka. Taki personalny charakter gadżetów na uroczystości spowoduje, że goście chętniej będą je zabierać do domów. Kolekcje charakteryzują się delikatnymi, liściastymi wzorami ze złotymi elementami, które idealnie odzwierciedlają nastrój i spokój panujący przy Komunii Świętej.

3. Atrakcje dodatkowe

Organizacja komunii krok po kroku to trudne zadanie, szczególnie dla niewprawionego rodzica. Czy zastanawiałeś/aś się już nad atrakcjami w trakcie tej uroczystości? Gdy na przyjęcie zapraszanych jest wiele dzieci z rodziny, szybko zaczynają psocić. Warto więc pochylić się nad pomysłem animatorki lub dziecięcego DJ-a, którzy zabawią najmłodszych gości. Dodatkowo, może okazać się potrzebny także fotograf, więc jeśli zależy Ci na profesjonalnych zdjęciach, które będą pamiątką na lata, przypominamy także o tym kroku!

przyjęcie komunijne

W przygotowaniu komunii i utrwaleniu wspomnień po niej pomoże „Kolekcja w bieli”, która oferuje różnego rodzaju produkty z możliwością personalizacji. Od obrazów po fotoksiążki, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o zachowaniu wspomnień z ważnego dnia dla dziecka i jego rodziny.

4. Dekoracje i wystrój

Spójne dekoracje pasujące do charakteru imprezy to nie lada wyzwanie. Zachęcamy, by w celu ułatwienia sobie tego zadania skorzystać z gotowych rozwiązań, szablonów i wzorów dostępnych na Empik Foto. Ponieważ kolekcja „Eukaliptus” jest elegancka, a zarazem wyrazista, sprawdzi się idealnie przy wymyślaniu dekoracji na przyjęcie. Drobne gałązki eukaliptusa w połączeniu ze złotymi dodatkami i białymi wstążkami to dekoracje o niewielkim nakładzie pracy, natomiast dodające efekt „wow” do ostatecznego wyglądu miejsca uroczystości.

5. Pamiątki i podziękowania dla gości

Gdy przyjęcie komunijne dobiega końca, miłą i coraz częściej spotykaną praktyką staje się wręczanie drobnych upominków przybyłym gościom. Oprócz mini-miodów, breloczków, magnesików ze zdjęciem czy słodyczy, furorę aktualnie robią krówki z personalizowanym nadrukiem czy czekolada z własnym tekstem. Edycja pozwala nam na dopasowanie wyglądu prezentu tak, by był on spójny z pozostałymi aspektami przyjęcia. Warto się temu przyjrzeć, bo te nowości z Empik Foto znikają jak świeże bułeczki!

Organizacja chrztu – jak zorganizować chrzciny, by niczego nie pominąć?

Analogicznie sytuacja się ma w przypadku organizacji chrzcin. Natomiast to, czego nie można pominąć, gdy dziecko jest tak malutkie – to fotorelacji z tego dnia. Gdy dziecko jest tak małe, często sami nie wiemy kiedy jego czas na bycie bobasem minął, a zanim się obejrzymy, nasza kruszynka pisze maturę lub idzie na studia! Dlatego właśnie tak ważne jest, by uwieczniać każdą chwilę spędzoną razem.

Do zdjęć z chrztu wraca się z wyjątkowym sentymentem, natomiast częste sięganie po nie powoduje naturalnie ich niszczenie. Aby ochronić zdjęcia przed upływem czasu, trzymaj je w dedykowanym pudełku na zdjęcia. Szczególnie za serca chwyciły nas nowe projekty w kolekcjach Empik Foto: „Różowe kwiaty” oraz „Niebieskie kwiaty”. Kolekcje sprawią, że pytanie „jak zorganizować chrzciny?” będzie tylko wspomnieniem, a wszystkie najważniejsze produkty pozostaną w tej samej tematyce i stylistyce. Sięganie po kolekcje takie jak „Różowe kwiaty” czy „Niebieskie kwiaty” pozwala nam na użycie jednego projektu na kilku produktach, co sprawi wrażenie spójności wizualnej i świetnego przygotowania uroczystości.

organizacja chrztu

Kolekcja „Różowe kwiaty” idealnie pasuje do organizacji chrztu. Przygotuj spójną wizualnie, elegancką uroczystość.

Co po uroczystości?

Gdy wszystko przebiegnie po Twojej myśli, pozostaje Ci tylko wywołanie zdjęć z minionego rodzinnego wydarzenia. Do tego najlepiej sprawdzą się fotoksiążki, które kilkoma kliknięciami wypełnią kartki starannie dobranymi fotografiami. Ponieważ rzadko zdarza się, by nasze dzieci tak chętnie stawały obiektywem, zdjęcia z uroczystości chrzcin lub sakramentu Komunii warto oprawić w ramkę lub zawiesić, np. w postaci plakatu. Dodatkowo, należy wspomnieć o pięknych, kwiatowych motywach, które mogą być umieszczone także np. na menu imprezy, poduszkach-pamiątkach czy fotokartkach. Musisz je zobaczyć!

Udostępnij: