Pomysły na prezent

Prezenty na pierwszą komunię i oryginalne pamiątki komunijne

jaki prezent na komunię

Pierwsze słoneczne niedzielne poranki zwiastują nie tylko wiosenne przebudzenie, ale także nadchodzący sezon komunijny. Gdy nasze pociechy zaczynają naukę pierwszych modlitw i z coraz większą refleksją uczestniczą w mszach świętych, przygotowują się do przyjęcia swojej pierwszej komunii świętej. Rodzice natomiast prócz wsparcia swoich dzieci rozpoczynają czas przygotowań przyjęcia komunijnego oraz głowienia się, co sprezentować swojemu dziecku, by ten ważny dzień w życiu zapamiętało już na zawsze. Mamy dla Was garść inspiracji, by zaradzić tej trudnej zagwozdce.

Pamiątki komunijne – jaki prezent na komunię wybrać?

Ponieważ to wyjątkowe duchowe doświadczenie dla naszych dzieci, warto postawić na pamiątki, które umocnią ich wiarę i pomogą im w zrozumieniu istoty wiary, nie tylko od święta, ale także w życiu codziennym. Zwyczajowo, najczęściej wybieraną pamiątką są drobne dewocjonalia, takie jak medaliki, różańce czy modlitewniki. Często decydujemy się także na zakup biżuterii, nie tylko krzyżyków lub łańcuszków, ale także kolczyków czy bransoletek. To trwałe przedmioty o stałej wartości, które posłużą długie lata i tak samo długo będą przypominać o tym ważnym wydarzeniu.

jaki prezent na komunię

Popularnym wyborem są także religijne książki dla dzieci, pomagające im zrozumieć historię wiary chrześcijańskiej i jej istotę w życiu człowieka. Książeczki te przybierają najróżniejsze formy, a szczególnie chętnie bliscy decydują się na zakup ilustrowanych biblii lub komiksowej wersji Pisma Świętego, ułatwiające jego zrozumienie i przyswojenie lekcji z niego płynących.

Mniej standardowa pamiątka pierwszej komunii świętej

Choć już jakiś czas temu pojawił się pewien „trend” zakupu naprawdę kosztownych upominków z okazji Komunii Świętej, wciąż zachęcamy rodziców i bliskich by wybierać nie tylko drogie, ale także użyteczne i rozwojowe prezenty lub przeżycia. Zakup przeżycia, np. wymarzonego kursu, karnetu na wyczekiwane warsztaty lub zajęcia sportowe, może nie tylko ucieszyć obdarowane dziecko, ale także rozwinąć jego umiejętności, zainteresowania, pasje. Nabyte umiejętności czy wspomnienia danego wydarzenia zostaną z dzieckiem na dużo dłużej niż kolejna zabawka lub kosztowny ciuch, z którego nasza pociecha zaraz wyrośnie. Odpowiadając więc sobie na pytanie „jaki prezent na komunię wybrać”, kierujmy się nie tylko ceną, ale także potencjałem i charakterem naszej pociechy.

jaki prezent na komunię

Ciekawym pomysłem na prezent są także pakiety książek. Jeśli dziecko jest małym czytelnikiem i pochłania kolejne tomy swoich ulubionych serii, warto zainwestować w jego dalszy rozwój. Sprawdź, które serie są aktualnie najpopularniejsze w księgarniach i sprezentuj piękne wydanie topowej serii, która prócz wielu godzin dobrej zabawy będzie niosła także naukę.

By data pierwszej komunii zapisała się w naszej pamięci, często rodzice czy chrzestni decydują się na podarowanie tablic, obrazków czy plakatów w ramce z grafiką nawiązującą do tej uroczystości. Upewnijcie się jednak, że taka pamiątka nie jest przewidziana przez kościół udzielający komunii świętej lub katechetę, który z dziećmi komunijnymi również jest bardzo blisko.

Oryginalne pamiątki komunijne – fotopamiątki ze zdjęć z uroczystości

Nie od dziś wiadomo, że największą wartość sentymentalną niosą za sobą… zdjęcia. Fotografie to magiczny wehikuł czasu, który zupełnie za darmo i w mgnieniu oka przenosi nas do minionych chwil, pozwalając na ich ponowne przeżywanie.

Aby jednak fotografie zachowały swoją moc, wymagają odpowiedniego przechowywania. I tu dochodzimy do sedna pytania „jaki prezent na komunię?”, gdyż odpowiedź to… fotoalbum! A wybór w tej kategorii jest naprawdę ogromny: fotoksiążki, instabooki, albumy drewniane, albumy skórzane – a to wszystko z możliwością pełnej personalizacji. Fotoksiążka to świetna pamiątka pierwszej komunii świętej, którą zaprojektujesz w zaledwie parę chwil. Rzecz jasna, aby ją zaprojektować niezbędne są zdjęcia z komunii, więc jest to prezent, który dotrze do Was w przeciągu kilku dni od złożenia zamówienia. Niemniej jednak, na ten efekt – warto czekać!

jaki prezent na komunię

Skorzystaj z oferty Empik Foto – przygotowaliśmy autorskie kolekcje związane z prezentami i pamiątkami komunijnymi – sprawdź produkty z kolekcji „W Bieli” i „Eukaliptus”

Fotoalbumy zaś zawierają puste kartki bądź dedykowane, foliowe miejsca do wsuwania lub wklejania zdjęć. Zarówno te z ekoskóry, jak i modele drewniane dają możliwość wyboru wzoru okładki oraz edycji napisu (np. imienia dziecka). Taki album pozwoli na uporządkowanie fotografii z komunii i zadba o ich odpowiednie przechowywanie.

Alternatywą dla albumów są pudełka na zdjęcia. Możliwość ich personalizacji obejmuje górną płytkę drewnianą bądź tekturową, która otwiera i zamyka nasze pudełko. W Empik Foto na wspomnianą część możesz dodać zdjęcie dziecka, wybrać gotowy już wzór nawiązujący do komunii świętej lub zaprojektować coś zupełnie swojego – np. korzystając z cytatu zaczerpniętego z Pisma Świętego lub pisząc indywidualną, piękną dedykację dla dziecka. Taki prezent, który prócz wartości materialnej będzie posiadał także tą sentymentalną, posłuży długie lata i nie stanie się kolejnym, rzuconym w kąt przedmiotem.

jaki prezent na komunię

Stawiając na oryginalne pamiątki komunijne postaw na wspomnienia, które będą niosły. Spersonalizowany prezent z poruszającą dedykacją od serca znaczy o wiele więcej od kolejnej zabawki, kosztownej elektroniki bądź nieprzydatnego gadżetu. I co ważne, niech podarunek niesie radość nie tylko obdarowanemu, ale także obdarowującemu!

Udostępnij: