Pomysły na prezent

Prezenty na Pierwszą Komunię – co wybrać?

prezenty-na-pierwszą-komunię

Sezon komunijny to stresujący, ale jednocześnie ekscytujący czas dla dzieci biorących w nim udział. To ważne przeżycie duchowe, ale nie da się ukryć, że większość z nich czeka przede wszystkim na prezenty od bliskich. Warto postarać się, by dziecko zapamiętało ten wyjątkowy dzień, wybierając personalizowany prezent na komunię, który posłuży mu jak najdłużej. Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent na Pierwszą Komunię.

Co kupić na Pierwszą Komunię?

W dziedzinie prezentów komunijnych można zauważyć dwa trendy. Pierwszy obejmuje dość kosztowne prezenty, o których najczęściej marzą dzieci – smartfony, komputery, smartwatche, konsole do gier, hulajnogi, deskorolki, wrotki, rowery, a nawet drony. Wiele z nich na pewno nie tylko wywoła ogromną radość, ale również okaże się ważnym narzędziem w rozwoju. Komputer służy przecież nie tylko do zabawy, ale i do nauki, a rower, deskorolka czy nawet sportowy smartwatch liczący kroki to świetne gadżety zachęcające do ruchu, którego współczesnym dzieciom często brakuje.

pierwsza komunia

Jeśli jednak chodzi o wyjątkową okazję, jaką jest Pierwsza Komunia, prezenty mogą być również bardziej znaczące. Dlatego drugi trend polega na tym, by obdarowywać dzieci pamiątkami, które będą mogły zachować na całe życie. To przedmioty przede wszystkim o dużej wartości sentymentalnej, dlatego ich wybór może być trudniejszy. Sprawdź kilka ciekawych pomysłów.

Personalizowany prezent na komunię – specjalny album!

Każda Pierwsza Komunia zwykle jest dobrze uwieczniona – w większości parafii pojawia się zarówno fotograf, jak i kamerzysta. Efekty ich pracy jednak zwykle zalegają gdzieś na domowych nośnikach w formie cyfrowej, co nie zachęca do ich oglądania. Dlatego świetnym wyborem może być personalizowany album na zdjęcia. Okładka z imieniem dziecka sprawi, że poczuje się ono jak najważniejsza osoba na świecie. Taki album może być wykonany w różnych stylach – np. obity w skórę lub z ponadczasową drewnianą okładką z dowolnym grawerem. Dziecko może mieć swój udział w uzupełnianiu jego zawartości, dzięki czemu zyska wpływ na wygląd i charakter pamiątki. Album może pozostać w rodzinie przez wiele lat, wywołując ważne wspomnienia.

album-komunia-święta

Fotoksiążka na komunię

Jeszcze ciekawsza jest fotoksiążka, która może w bardzo elegancki sposób grupować uwiecznione momenty z dnia komunii – zarówno samej uroczystości, jak i przygotowań czy przyjęcia. Dzięki dostępności różnych szablonów można z łatwością wykreować niezwykle estetyczną kompozycję, która prawdopodobnie nawet po wielu latach będzie zajmować ważne miejsce we wspomnieniach dziecka. To coraz częściej wykorzystywany pomysł na prezent na takie okazje jak Pierwsza Komunia, chrzest czy ślub. Fotoksiążkę łatwo stworzyć samodzielnie za pomocą internetowej aplikacji Empik Foto.

fotoksiązka-na-komunię

Jedyną drobną wadą takiego rozwiązania jest możliwość zamówienia prezentu dopiero po komunii i otrzymaniu zrobionych w tym dniu zdjęć. Na szczęście produkcja i wysyłka fotoksiążki trwa zaledwie kilka dni roboczych. Co ważne, jest to podarunek bardzo uniwersalny, podobnie jak album.

Biżuteria z grawerem

Elementy biżuterii to popularne prezenty na przyjęcia komunijne. Zwykle są to jednak złote medaliki, krzyżyki i inne symbole religijne. To oczywiście podarki o ogromnym znaczeniu, ale do tematu biżuterii dla dziecka można podejść również inaczej. Świetnym prezentem dla dziewczynki będzie personalizowany naszyjnik lub bransoletka z zawieszką w wybranym kształcie i grawerem. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że młoda dama będzie wprost zachwycona takim stylowym i „dorosłym” dodatkiem do swojej garderoby. Naszyjnik czy bransoletka ze srebrną zawieszką idealnie nadają się do codziennego noszenia, a grawer (np. z imieniem posiadaczki) nada im szczególnego wymiaru. Możesz postawić na bardziej elegancki komplet na łańcuszku lub np. młodzieżową bransoletkę na kolorowym sznureczku.

Zastanawiając się, co kupić na pierwszą komunię dziecku, warto zawsze skonsultować się z jego rodzicami. Szczególnie tych kosztowniejszych prezentów nie wypada kupować bez takiego porozumienia. Podane przez nas pomysły są jednak na tyle uniwersalne i wyjątkowe, że zazwyczaj spotykają się jedynie z aprobatą i zachwytem.

Udostępnij: