Pomysł na prezentPomysły na prezent

Jaki prezent na ślub cywilny warto wybrać?

Ślub

Wszyscy znamy ten moment, gdy ktoś nam bliski zaprasza nas na ślub cywilny i nie organizuje żadnych wielkich uroczystości. Jednak ślub to zawsze ślub i chcesz podarować młodej parze chociaż jakiś drobiazg. I choć z każdej strony zasypują cię tysiące reklam czajników, kosiarek i miliona innych zwykle najmniej potrzebnych rzeczy, to i tak jesteś w kropce, bo prezenty praktyczne uważasz za nudne, a te, które do niczego nie służą, wywołują w tobie uczucie delikatnego niesmaku. My jednak mamy dla ciebie doskonałe propozycje. Sprawdź też, jak działa magia prezentów o zabarwieniu sentymentalnym.

Nietypowe prezenty na ślub cywilny

Jeśli chcesz, by twój prezent był oryginalny, ale taki, który przyda się nowożeńcom, możesz postawić na zastawę stołową. Tak, tak, wiem, że zaraz się przyczepisz, bo obiecywaliśmy „nietypowe” pomysły. I tak jest. Nie chodzi o to, by kupić 12 kieliszków do szampana w przysłowiowej „sieciówce”. Warto wybrać się do jakiegoś renomowanego sklepu i wybrać dwa kieliszki znanej marki. One z pewnością będą kosztowały więcej niż standardowy, dwunastoosobowy komplet, ale też będą niosły ze sobą klasę i elegancję rodem z najlepszych salonów towarzyskich świata. Podobnym, świetnym rozwiązaniem jest minikomplet kawowy, czyli dwie filiżanki, dwa spodeczki i dwa talerzyki deserowe z porcelany firmowanej jedną z najbardziej znanych marek. Takie prezenty z pewnością ucieszą każdą młodą parę.

Ślub

Możesz także pomyśleć o zafundowaniu nowożeńcom wycieczki i już wiem, że patrzysz na tę propozycję z dużą dozą sceptycyzmu. Ale… nie musisz młodej parze finansować dwutygodniowego pobytu w Nowym Jorku! Młodzi będą szczęśliwi, jeśli zafundujesz im weekend w SPA, gdzieś niedaleko domu. Ucieszą się podwójnie, bo to świetna okazja na romantyczny wyjazd we dwoje, a w dodatku nie będą musieli brać urlopu. Jeśli taki prezent nie wydaje ci się odpowiedni, to pamiętaj, że młodzi uwielbiają spędzać razem każdą chwilę. Może więc warto kupić im bilety na koncert ich ulubionego zespołu, albo karnet na przegląd filmów ich ulubionego reżysera.

Popularnym pomysłem są także przedmioty dekoracyjne do domu, ale tu tkwi haczyk. Jeśli nie wiesz, co lubią młodzi, jak jest urządzony ich dom lub jak zamierzają urządzić wspólne gniazdko, to wówczas nie jest to rozwiązanie dla ciebie. Jeśli jednak przyjaźnisz się z młodą parą, to śmiało wybieraj wśród modnych wazonów i świeczników. Postaw na ozdobne pudełka dekoracyjne czy też na ciekawy zegar ścienny.

Prezent sentymentalny

Jeśli wybierasz się na ślub cywilny bliskich ci osób, pomyśl o prezentach, które młodzi zawsze chętnie wezmą do ręki. Fantastycznym pomysłem jest fotoksiążka traktująca o historii związku nowożeńców. Jeśli jesteś przyjacielem Panny Młodej lub Pana Młodego, to z pewnością masz sporo zdjęć ze wspólnych wypadów i imprez. To w końcu kawał pięknej, romantycznej historii. Świeżo upieczeni małżonkowie chętnie wrócą zarówno za pięć, jak i za trzydzieści pięć lat. Taką opowieść, zamkniętą właśnie w zdjęciach, możesz też umieścić na plakatach, a te oprawione w ładne ramy i umieszczone na ścianach, będą radować młodych przez wiele, wiele lat.

Ślub

Zadbaj także o wyjątkową oprawę takiej fotoksiążki, by służyła nowożeńcom do wspominania tych chwil przez wiele lat. Schowaj gotowy produkt w pięknym pudełku dedykowanym fotoksiążkom, by nie niszczała na domowej półce.

Wielkim powodzeniem cieszą się także prezenty o nieco mniejszej wartości sentymentalnej, ale o także lubianym zabarwieniu humorystycznym. Młodej parze możesz podarować komplet t-shirtów z okolicznościowymi nadrukami, takimi jak: „Mam piękną żonę” czy „Mąż doskonały”. Wśród tekstyliów warto także zwrócić uwagę na poduszki, na których można nadrukować zdjęcia przedstawiające młodą parę i datę ich ślubu. Dużą popularnością cieszą się także ręczniki z okolicznościowym haftem.

Udostępnij: