PlakatyPomysł na prezentPomysły na prezent

Plakaty minimalistyczne – nie tylko do nowoczesnych wnętrz

plakaty

Less is more, jak mówi przysłowie. Coraz więcej ludzi odczuwa potrzebę, by przestrzeń wokół siebie wyczyścić ze zbędnych przedmiotów i rozpraszaczy i zamiast tego otaczać się prostotą. Nadmiar bywa przytłaczający i wie to każdy, kto choć raz musiał się przeprowadzić. Minimalizm można praktykować nie tylko kupując mniej, ale też kupując przedmioty, które są dobrej jakości oraz ponadczasowe jeśli chodzi o estetykę i formę. Takie właśnie są nasze minimalistyczne plakaty.

W poszukiwaniu prostoty – plakaty minimalistyczne od Grafikk Jasikk

Plakat

Pastelowe tło i biała kreska – tylko tyle trzeba, by stworzyć coś niesamowitego. Oczywiście kreska musi być prowadzona pewną, ale też pełną fantazji ręką. Tak jest w przypadku plakatów z kolekcji prezentującej różne emocje i uczucia autorstwa Grafikk Jasikk. Mamy tu i Równowagę i Nostalgię. Nie zabrakło też Szczęścia, Dumy, Równowagi i Namiętności. Wszystko to podane w bardzo wyrafinowanej, minimalistycznej formie, która przypadnie do gustu miłośnikom powściągliwego, ale wymownego stylu. Plakaty z tej serii są bardzo stonowane, więc z powodzeniem wpasują się w każde wnętrze. Zarówno takie urządzone w modnym ostatnio stylu postindustrialnym, jak i bardzo już oswojonym stylu scandi czy eklektycznym. Jest w czym wybierać, bo artystka przygotowała naprawdę spory wybór prac. Nic tez nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć całą galerię emocji na ścianie. W końcu wszystkie one towarzyszą nam w codziennym życiu.

W prostocie siła

Wśród plakatów minimalistycznych, które dla Ciebie przygotowaliśmy, wyróżniają się z pewnością te, na których widnieją cytaty znanych pisarzy i poetów. One także są bardzo oszczędne w formie, bo i ona nie gra w tym przypadku głównej roli. Liczy się to, co jest na nich napisane, a są to wypowiedzi na długo zapadające w pamięć i – choć ich autorzy żyli długo przed nami – zaskakująco aktualne. Dużym zainteresowaniem cieszy się m.in. plakat ze słowami Brunona Schulza, wzbogacony o grafikę obrazującą splecione ze sobą dłonie. To naprawdę sugestywny obraz i przekaz, który z pewnością w każdym mieszkaniu znajdzie swoje miejsce.

Brunona Schulza

Jeśli chodzi o plakaty z tekstem, to w ofercie mamy również propozycje „lżejszego kalibru”, takie jak plakaty na cześć taty albo typograficzne plakaty z ozdobnymi literami. Jeśli masz własny pomysł na minimalistyczny plakat i chcesz go wydrukować na dobrej jakości papierze, możesz skorzystać z pustych szablonów, które udostępniliśmy. Wystarczy, że wprowadzisz w edytorze swój tekst, obraz, zdjęcie, grafikę czy klipart, wybierzesz rozmiar, materiał podkładowy i typ ramki, a my zajmiemy się resztą.

Minimalistyczne plakaty botaniczne – do kuchni i do salonu

Plakat

Można uwielbiać rośliny, ale absolutnie nie mieć ręki do ich uprawiania. Czy oznacza to, że trzeba z nich zrezygnować? Niekoniecznie! Można zastąpić je botanicznymi plakatami, które nie są tak kłopotliwe w utrzymaniu. W ofercie mamy ich sporo, począwszy od delikatnych i subtelnych akwareli. Nawiązują stylem do klasycznych tablic przyrodniczych. Także fotorealistyczne rysunki a na nieco abstrakcyjnych kompozycjach florystycznych skończywszy.

Minimalistyczny plakat – znajdzie się też coś dla miłośników zwierząt

Przepiękne plakaty z wizerunkami zwierząt, imitujące obrazy malowane pędzlem to nasz absolutny hit. Umieściliśmy je na białym tle, natomiast pod rysunkiem widnieje starannie wykaligrafowany podpis z nazwą zwierzęcia. Na swoje nowe domy czekają urocza żyrafa, puchaty kot i słodki króliczek. Doskonale nadają się one na przykład do pokoju dziecięcego.

Plakat

Dekoracje, które wybieramy do naszego mieszkania, wcale nie muszą mieć barokowego charakteru, by zrobić wrażenie. Minimalistyczne plakaty sprawdzą się wszędzie i dzięki swojej prostocie będą ponadczasową ozdobą ścian. Możesz je też podarować na prezent bliskiej Ci osobie, bo zadomowią się w wielu wnętrzach dzięki swojej prostej, uniwersalnej formie.

Udostępnij: