Ślub i Wesele

Oryginalny prezent ślubny od rodziców – co wybrać?

Oryginalny prezent ślubny od rodziców

Dzień, w którym narzeczeni wstępują w związek małżeński, jest nie tylko jednym z najważniejszych dni w ich życiu, ale to także niezwykła chwila dla rodziców młodej pary. Od tego momentu świat będzie wyglądał już nieco inaczej, bo o to wychuchane i wypieszczone dziecko zacznie dbać ktoś inny. Rodzice zawsze gotowi się usłać różami drogę życia swojego „maleństwa”, więc i w dniu ślubu chcą mu podarować coś wyjątkowego. Jaki oryginalny prezent ślubny od rodziców spodoba się młodej parze?

Ślubne prezenty od rodziców bywają naprawdę różne. Jedni stawiają na upominki o charakterze praktycznym i typowo materialnym. Inni wybierają przede wszystkim takie prezenty, które mają dużą wartość sentymentalną. Jeśli jednak ciągle zastanawiacie się, co rodzice kupują na ślub swoich dzieci, to przestańcie martwić się martwić. Prezent nie musi być ani duży, ani bardzo drogi. Ważne jest natomiast to, by taka pamiątka ślubu od rodziców przetrwała w pamięci lub towarzyszyła nowożeńcom przez całe życie.

Oryginalny prezent ślubny od rodziców – panieńska wyprawa

Kiedyś rodzice przez lata zbierali tak zwaną wyprawę ślubną dla swoich córek. Składała się ona przede wszystkim z kompletów pościeli, ręczników, obrusów oraz z zastawy stołowej, czyli porcelany, kryształów i szkieł. Panny wiele czasu poświęcały na haftowanie cudnych wzorów. Wyszywanie monogramów na tych serwetach, poszwach i ręcznikach, by w dniu ślubu posiadać wszystko pięknie spersonalizowane, również było popularne. Dziś rodzice nie robią tego przez lata, a przyszłe panny młode nie haftują wieczorami. Wszystko można skompletować stosunkowo szybko i zlecić personalizację każdego elementu, czyli umieszczenie imion młodej pary lub jej inicjałów. Przemyślane zestawy, dobrane fasonami, wzorami i kolorystyką do upodobań przyszłych małżonków to fantastyczny prezent od rodziców na ślub córki lub syna.

Oryginalny prezent ślubny od rodziców

Romantyczna podróż jak ze snu

Jeśli nadal zastanawiacie się, co rodzice kupują młodej parze, przypomnijcie sobie, o czym marzyliście, biorąc ślub. Egzotyczne plaże Bali lub w okolice Kanału Grande w Wenecji, są jednym z najbardziej romantycznych miast w Europie. Dziś marzenia młodych ludzi, choć z pozoru są inne, to tak naprawdę niewiele się zmieniły. Z pewnością są jeszcze odważniejsze niż kiedyś i jeśli chodzi o podróże poślubne, to wielu z nich myśli o Mauritiusie lub o zobaczeniu na własne oczy Machu Picchu. Jednak oryginalny prezent ślubny do rodziców w formie opłaconego pobytu nawet w cudownych polskich górach z pewnością ucieszy nowożeńców.

Prezenty o wartości sentymentalnej zawsze w cenie

Jedno co nie zmieniło się przez wieki, to to, że wszyscy nadal kochamy prezenty. Głównie te, które niosą ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Tu prym wiodą pamiątki rodzinne, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Podarujcie zatem dzieciom obraz, który „jest” w rodzinie od wieków. Przynieście do nas fotografię dziadków, a my przygotujemy przepiękny fotoplakat, który można oprawić w stylowe ramy lub wydrukować na specjalnej piance i od razu postawić na półce. Można też zaaranżować profesjonalną sesję fotograficzną nowożeńców wraz z rodzicami i stworzyć sentymentalną, rodzinną galerię. Fotoplakaty są cudowną pamiątką i w stu procentach sprawdzają się jako prezent dla młodych od rodziców.

Oryginalny prezent ślubny od rodziców

Stąpając twardo po ziemi

Nowożeńcy to najczęściej młodzi ludzie, którzy zaczynając wspólne życie, mają ogromne potrzeby i krok po kroku muszą dorabiać się wszystkiego. Potrzebują zarówno kompletu garnków, jak i własnego kąta. Nic więc dziwnego, że każdy „grosz” bywa na wagę złota. „Żywa gotówka” to zawsze świetny pomysł na prezent ślubny od rodziców, bo młodzi będą mogli wydać te pieniądze na to, co jest im najpotrzebniejsze, lub po prostu na to, co chcą. Zadbajcie o odświętną formę takiego prezentu. Fantastyczne personalizowane skarbonki lub okolicznościowe szkatułki, przeznaczone właśnie na takie prezenty ślubne, z pewnością doskonale spełnią swoją funkcję.

Udostępnij: