INSPIRACJE

Pięć pomysłów na niebanalny prezent z okazji Dnia Matki

prezent z okazji dnia matki

Ile razy z okazji Dnia Matki obdarowywaliście swoje mamy kwiatami, czekoladą lub winem, kupionymi na ostatnią chwilę? Jeśli więc chcielibyście zrezygnować ze „standardowego” podarunku i przełamać rutynę, to warto postawić na prezenty personalizowane. Odrobina fantazji wystarczy, aby prezent z okazji Dnia Matki wywołał łzę wzruszenia. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, które z pewnością przypadną waszym mamom do gustu!

Pomysł 1: torba prezentów

Zastanówcie się przez chwilę, co najbardziej lubi wasza mama. Przepada za słodyczami? Uwielbia próbować nowych smaków herbat? A może cała rodzina regularnie dostaje od niej listę książek, które z chęcią by przeczytała? Kiedy znajdziecie już taką rzecz, to wystarczy oryginalnie ją opakować. Nawet standardowe wino z czekoladkami będzie pomysłowym prezentem, jeśli zapakujecie je w materiałową torbę z napisem „Zestaw relaksujący”. Tak samo możecie zrobić z ulubionymi słodyczami – zapakowane w materiałową torbę z napisem „Torba na zapasy czekolady dla mamy. Nie ruszać!” z pewnością wywołają uśmiech. W ten sam sposób możecie przygotować „Torbę na ulubione lektury” czy „Torbę kawoholiczki”. Wystarczy, że wkleicie swoją grafikę w nasz szablon. Prezent będzie nie tylko pomysłowy, ale również niezwykle praktyczny. Materiałowa torba przyda się na kolejne zakupy, a jej zwartość zostanie skonsumowana jak najszybciej.

Pomysł 2: fotoksiążka kucharska

Czy nie wracacie czasem pamięcią do rodzinnych obiadów? Z pewnością, tuż po wyprowadzce, nieraz dzwoniliście po przepis na ulubioną pieczeń lub krupnik. Jeśli więc całą rodziną doceniacie umiejętności kulinarne mamy, to warto postawić na oryginalny podarunek podkreślający jej zdolności. Sprawdźcie, w jakim stanie jest jej ulubiony przepiśnik. Jeśli jest cały pokreślony, spinany na gumkę (bo okładka już odpada), to warto przygotować dla mamy jej własną książkę kucharską! Zbiór ulubionych przepisów, z dokładnym opisem przyrządzenia potrawy oraz jej zdjęciem będzie z pewnością równie pięknym co praktycznym podarunkiem. Pamiętajcie o niebanalnej okładce – zdjęcie waszej mamy oraz jej nazwisko sprawi, że podarunek będzie maksymalnie spersonalizowany. Natomiast jeśli nie jesteście w stanie dotrzeć do jej zapisków kulinarnych, zastanówcie się nad personalizowanym przepiśnikiem, który sama wypełni lub fartuchem z dowolną grafiką i wybranym tekstem.

Pomysł 3: tablica wspomnień

Wiele osób kolekcjonuje magnesy na lodówkę z różnych miejsc, jako pamiątki z podróży. Jednak wasza mama zasługuje na coś więcej – wykonajcie dla niej tablicę wspomnień! Wystarczy, że kupicie najprostszą tablicę magnetyczną i przygotujecie personalizowane magnesy. Na stronie Empik Foto możecie przygotować magnesy z dowolnym zdjęciem lub grafiką – wystarczy wybrać najpiękniejsze momenty uwiecznione na fotografii i przenieść je na magnes. Do tego każde zdjęcie możecie opatrzyć odpowiednim komentarzem lub datą jego wykonania, dobrać ramki czy zabawne cliparty. Do tablicy za pomocą przygotowanych magnesów możecie przyczepić bilety do kina, do którego wybierzecie się razem z mamą lub liczne pamiątki. Kartki z życzeniami, wspólne zdjęcia z budki fotograficznej czy bilety lotnicze z ostatniej wyprawy.

Pomysł 4: ramka na fotografie

Wystarczy skleić ze sobą 4 listewki lub wykorzystać dużą ramę po obrazie, aby wykonać piękną pamiątkę. Ramkę możemy pomalować na ulubiony kolor mamy. Po jej wewnętrznej stornie zamocować jutowe sznurki, do których klamerkami przyczepimy ulubione zdjęcia. Te wywołane w formie instafot będą pięknie prezentowały się w ramce. Przy niektórych klamerkach możecie doczepić, zamiast zdjęć, życzenia dla mamy z okazji jej święta.

Pomysł 5: fotokartka

Prezent wcale nie musi być drogi, grunt, aby był przemyślany i nie sprawiał wrażenia podarunku „na ostatnią chwilę”. Już sama fotokartka i wspólnie spędzony czas będzie najlepszym prezentem. Kartkę możesz samodzielnie zaprojektować na stronie Empik Foto, korzystając z własnego zdjęcia lub grafiki. Do tego życzenia i podpisy dzieci będą stanowiły najpiękniejszy prezent. 

Jeśli szukacie więcej pomysłów na własnoręcznie wykonane prezenty, to zajrzycie tutaj. Wszystkie personalizowane upominki znajdziecie na stronie Empik Foto.

Udostępnij: