Pomysł na prezentPomysły na prezent

Prezent ślubny dla starszej pary – inspiracje

Prezent ślubny dla starszej pary 2

To, że miłość może zdarzyć się w każdym wieku, wiemy wszyscy. Zwykle nie wierzymy w to do momentu, gdy ktoś z bliskich nam osób w tak zwanym zaawansowanym wieku nie obwieści, że właśnie wstępuje w związek małżeński. Gdy minie pierwszy szok, zaczynamy gorączkowo zastanawiać się, co podarować nowożeńcom, i często wpadamy w panikę. Prezent ślubny dla starszej pary wydaje się wyzwaniem ponad miarę. Śpieszymy zatem z pomocą. Sprawdź nasze propozycje.

Jeśli pobierają się osoby 50+, 60+, a czasem i 70+, to trzeba zdawać sobie sprawę, że mają już bogate doświadczenie życiowe. Mają swoje przyzwyczajenia i najczęściej trudno przekonać ich do czegoś nowego. Choć sam ślub w tym wieku wydaje się przeczyć temu ostatniemu stwierdzeniu. Mają oni już mieszkania czy domy, w których najczęściej niczego nie brakuje. Wydaje się, że nie sprawdzą się tradycyjne prezenty ślubne, takie jak zastawa stołowa, żelazko czy mikrofalówka. Jest jednak cały wachlarz innych propozycji, z których możesz wybrać tę najbardziej odpowiednią dla twoich bliskich wstępujących w nowy związek małżeński, biorąc pod uwagę ich charaktery i upodobania.

Prezenty ślubne dla starszych domatorów

Czasami po czterdziestce, czasami po pięćdziesiątce ludzie stają się domatorami. Jednak chętne przebywanie w domu wcale nie musi oznaczać nudy. Jeśli para ma właśnie takie usposobienie, to być może chętnie przygotowuje sobie wymyślne potrawy. Bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się specjalne zestawy do przygotowywania fondue albo komplet akcesoriów niezbędny do wyczarowania modnego i pysznego sushi. Z kolei miłośnikom zdrowej diety można podarować wyciskarkę do soków owocowych i warzywnych albo urządzenie do przygotowywania posiłków na parze. Do takich akcesoriów warto dołączyć fartuszki kuchenne z nadrukami „moja ulubiona żona” i „mój ulubiony mąż”.

Starsi młodzi małżonkowie być może uwielbiają grać w brydża, przy okazji sącząc dobre wino. Podaruj im eleganckie kieliszki do wina sygnowane logo znanej marki oraz elegancką szkatułkę na karty ozdobioną okolicznościowym napisem. Jeśli nie karty, to być może mają oni inny ulubiony sposób spędzania wolnego czasu w zaciszu domowym, więc dopasuj prezent do ich preferencji.

Prezent ślubny dla starszej pary 1

Prezenty ślubne dla aktywnej, starszej młodej pary

Dziś nikogo już nie dziwią emeryci uprawiający jogging. Starsze osoby także z zapałem przemierzają górskie szlaki lub pilnie uczęszczają na zajęcia taneczne. Jeśli więc młoda para w słusznym już wieku uwielbia uprawiać sport, to modne sportowe ubranie będzie dla niej idealnym prezentem. Tym, którzy uwielbiają pieszą turystykę, możesz zafundować weekendowy pobyt w górach. Miłośnicy tańca ucieszą się z pewnością z biletów na znakomite konkursy i zawody taneczne. Starsze pary młode często uwielbiają brać aktywny udział w kulturalnych wydarzeniach, których coraz więcej wokół nas. Zatem karnet na sezon operowy lub teatralny może okazać się idealnym prezentem ślubnym.

Sentymentalne prezenty ślubne

Sentymentalne prezenty to te, które nawet po latach potrafią sprawić, że w oczach pojawiają się łzy wzruszenia. Do nich należą fantastyczne fotoksiążki, których przygotowanie możesz zlecić nam. Przygotuj zdjęcia opowiadające romantyczną historię nowożeńców, a my zamienimy je w album. Państwo młodzi będą sięgać z rozrzewnieniem przez wiele lat.

Doskonałym prezentem są także fotoobrazy. Zdjęcia zamieniamy w obrazy, wykorzystując różne technologie. Powstają zatem obrazy wyglądające jak malowane na płótnie, na drewnie, na sznurku lub w nowoczesnej formie zdjęcie nanosi się na aluminium. Kilka zdjęć drukowanych w różnych formatach utworzy wspaniałą galerię, która zawsze będzie fantastyczną dekoracją domowego zacisza. Prezenty sentymentalne mogą też być całkiem praktyczne. Kawa o poranku, przygotowana w kubku ozdobionym zdjęciem młodej pary, z pewnością będzie smakować znacznie lepiej. Dobrym pomysłem jest także przygotowanie poduszek z nadrukiem. Mogą nie tylko zdobić potem salonową sofę, ale także umilą codzienny wypoczynek

Udostępnij: