INSPIRACJE

Pokój dziecka – jak go zaaranżować?

Pokój dziecka powinien kojarzyć mu się tylko pozytywnie i być dla niego azylem zarówno do nauki, jak i zabawy. Jak stworzyć idealny kącik dla malucha i czego nie powinno w nim zabraknąć? Co spowoduje, że będzie w nim chętnie uczył się nowych rzeczy? Podpowiadamy!

 

Stoły i krzesełka – must have w pokoju dziecka

 

Kolorowanki, kredki, plastelina czy książeczki z zadaniami – to tylko kilka propozycji przedmiotów, które mogą znaleźć się w pokoju dziecka i powinny być użytkowane w odpowiednim miejscu. Warto już od najmłodszych lat zachęcać pociechę do spędzania czasu przy stoliczku z krzesłami, czyli w miejscu, które nie rozproszy go i pozwoli skupić się na zadaniach. Pamiętaj, by meble te wybierać uwzględniając wzrost i wagę przyszłego użytkownika. Krzesełko musi być dostosowane do wielkości stolika – tak, żeby dziecko utrzymywało prawidłową postawę ciała. Powinno być także bardzo wygodne i stosunkowo lekkie, by maluch mógł swobodnie je odsuwać i przysuwać. Stojąc przed wyborem pierwszego stolika do pokoju dziecka, warto wziąć uwagę modele regulowane, czyli takie, które „rosną” razem z dzieckiem.

 

Ważne jest także utrzymanie porządku na stoliczku czy biurku dziecka, bo sprzyja to koncentracji i lepszemu wykonaniu zadań. Porządkowanie przyborów, takich jak kredki czy kolorowe długopisy, będzie łatwiejsze z użyciem piórnika. Postaw na nietuzinkowe modele, które wzbudzą ciekawość i radość u pociechy. W tym celu zajrzyj do naszej oferty, gdzie znajdziesz spersonalizowane, solidne piórniki wysokiej jakości.

 

Wystrój w pokoju dziecka – niech żyje wyobraźnia!

 

W pokoju malucha nie może zabraknąć, rzecz jasna, zabawek! Oprócz pluszaków czy też samochodzików i lalek warto postawić też na zabawki interaktywne. Nie tylko sprawiają maluchowi dziecku wiele radości, ale i uczą go nowych rzeczy, rozwijają motorykę oraz wyobraźnię. Kiedy już o edukacji mowa, nie zapomnij również o innych gadżetach do pokoju dziecięcego pozwalających łączyć przyjemność z nauką. Jeden z nich to tablica korkowa, którą można zamontować na ścianie przy stoliczku czy biurku. Maluch z Twoją pomocą może umieścić na niej swoje pierwsze rysunki, własnoręcznie wykonany kalendarz czy też pocztówkę z wakacji. To również idealne miejsce na zdjęcia z rodziną i kolegami z przedszkola bądź szkoły. Opcji jest wiele, dajcie się ponieść wyobraźni!

 

Plakaty do pokoju dziecka? Czemu nie!

 

Oprócz tablicy korkowej na ścianie pokoju Twojej pociechy mogą zawisnąć też oryginalne plakaty, których nie brakuje w ofercie Empik Foto. Wiele modeli zachwyca kolorowymi i śmiesznymi wzorami, ale możesz też stworzyć własny plakat z wykorzystaniem zdjęć. Do pokoju dziecka świetnie sprawdzi się chociażby wzór z drzewem genealogicznym albo fotografiami kolegów z przedszkola czy klasy małego ucznia. Możecie wybrać także plakaty z wizerunkami zwierzątek, jak lisek, sarenka czy hipopotam!

Stwórz w pokoju swojego dziecka przytulny klimat za pomocą funkcjonalnych mebli i oryginalnych gadżetów. To pozwoli mu cieszyć się każdą chwilą w jego własnym azylu.

Udostępnij:

Zostaw komentarz