INSPIRACJE

Pomysł na kreatywną sesję zdjęciową? Zdjęcia lego

Z klocków Lego można zbudować właściwie… wszystko. Uniwersum Gwiezdnych Wojen, stadion piłkarski, Tadż Mahal, Winterfell i inne scenerie z „Gry o Tron”, Batmobil… moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Lego pozwala tworzyć własne światy, a skoro te są przenoszone nawet na ekran kinowy, może warto je sfotografować? Ciekawe historie czekają na wyciągnięcie ręki!

Od czego zacząć? Jak stworzyć odpowiednią kompozycję? Kreować własne światy czy odtwarzać sceny z życia? Przyjrzyj się możliwościom, jakie czekają na Ciebie w świecie Lego!

Dlaczego właśnie Lego?

Klocki Lego pozwolą Ci uwolnić wyobraźnię fotograficzną z wielu powodów. Po pierwsze – łatwo stworzyć dzięki nim unikalną kompozycję. Po drugie, ta kompozycja nie zmieni swojego położenia i pozostanie nieruchoma tak długo, aż uchwycisz wymarzone zdjęcie. A po trzecie, zdjęcia z Lego to bardzo oryginalny pomysł, więc z pewnością przyciągną uwagę!

Liczy się przede wszystkim dobry pomysł

Skoro klocki Lego classic dają niemal nieograniczone możliwości tworzenia, jedynym limitem dla Ciebie jest… Twoja wyobraźnia. Spokojnie, by stworzyć ciekawą kompozycję i złapać dobry kadr nie potrzebujesz wcale zaawansowanego sprzętu fotograficznego. Wystarczy Ci nawet zwykły smartfon, dobre oświetlenie (najlepiej w tym przypadku sprawdzi się naturalne światło wpadające przez okno) i oczywiście zestaw odpowiednich klocków Lego. To wszystko, wystarczy się tylko zabrać do pracy. A jeśli chcesz być jeszcze bardziej kreatywny, wykorzystaj do stworzenia odpowiedniej kompozycji również inne przedmioty: artykuły plastyczne, drobne gałązki, kamyki i rośliny czy choćby akcesoria biurowe… Ty decydujesz.


Zobacz, jak kreatywnie fotografuje klocki Lego Samsofy

Baw się światem popkultury

Lego oferuje całe mnóstwo zestawów klocków, które inspirowane są filmami czy komiksami, a także grami komputerowymi. Za ich pomocą możesz zarówno odtwarzać filmowe sceny, jak i… kreować ich świat na nowo. Darth Vader walczący z Mistrzem Yodą? Na ekranie kinowym to się nie zdarzyło. Ale na Twoim zdjęciu – może. Wystarczy odpowiedni zestaw z serii Lego Star Wars i jego dobra aranżacja. Potem możesz pstrykać i publikować!

Oczywiście wcale nie musisz sięgać po konkretne, dedykowane zestawy klocków. Kompozycje stworzysz również samodzielnie. Chcesz odtworzyć na zdjęciu np. policyjny pościg ulicami miasta? Przyjrzyj się więc bliżej klockom z serii Lego City czy Technic. A to dopiero początek możliwości.

Kreuj własną rzeczywistość na zdjęciach

Twoje kompozycje z klocków Lego na zdjęciach mogą być nie tylko sposobem na odtwarzanie tego, co już wszyscy widzieliśmy, ale dają Ci o wiele, wiele więcej możliwości. Kreatywna kartka dla najlepszej przyjaciółki? „Dziewczęca” kolekcja Lego Friends może Ci pomóc stworzyć kompozycję, która wykracza poza pomysły projektujących tę serię. Emocjonujący mecz piłkarski, w którym jeden z graczy strzela gola? To również z Lego Duplo stanie się możliwe.

Jak fotografować?

Zasada jest prosta: im bliżej, tym lepiej. Dlaczego? Ponieważ wtedy małe ludziki staną się bardziej realistyczne, a zaaranżowane scenki będą przypominać otaczającą nas rzeczywistość. Warto również pobawić się głębią ostrości i perspektywą, a także obrobić zdjęcie w dobrym programie graficznym. Efekty mogą być naprawdę niesamowite. A gdy stworzysz już zdjęcie lub cykl fotografii, jedyne co Ci pozostanie to odpowiednio je utrwalić – może na obrazie, plakacie czy kubku? Sprawdź swoje możliwości na EmpikFoto.pl. Życzymy dobrej zabawy!

Udostępnij: