DIY

Prezent na Dzień Taty – inspirujące pomysły

ojciec-i-syn-milo-spedzaja-czas-w-parku

Dzień Taty zbliża się wielkimi krokami i to najwyższa pora, aby zastanowić się nad odpowiednim prezentem. Elegancki krawat? Zestaw kosmetyków? Nowa para skarpetek? To prezenty z pewnością przydatne, ale już nieco passé, a każdy tata z pewnością doceni podarunki przygotowane własnoręcznie. Czasu zostało naprawdę niewiele, więc musicie się spieszyć! Oto lista 6 inspirujących pomysłów na spersonalizowane prezenty specjalnie dla taty!

Prezent dla prawdziwego Superbohatera, Pana Dyrektora i Najlepszego Taty na świecie

Tata to pierwszy i najprawdziwszy Superbohater Twojego dzieciństwa? A może Pan Dyrektor nie tylko własnej firmy, ale również każdego wspólnie spędzonego weekendu, który potrafi doskonale zaplanować? W każdym razie – z całą pewnością to Najlepszy Tata na świecie! I warto mu o tym przypomnieć szczególnie w dniu jego święta. Jak? Własnoręcznie przygotowaną koszulką!

Wystarczy t-shirt z odpowiednio grubej bawełny oraz kilka kolorów farb przeznaczonych do użycia na materiale, by wyczarować oryginalną koszulkę z własnym hasłem. Idealny pomysł szczególnie dla tych, którzy posiadają talent plastyczny i lubią malować. Jeśli jednak obawiasz się, że Twoje umiejętności nie są wystarczające – proponujemy koszulkę z nadrukiem, na której możesz przygotować podobny projekt, a jej wykonanie jest znacznie łatwiejsze.

Empik_sesja_prezentowa_3

Spersonalizowany zestaw wspomnień

Zestaw, czyli…? Własnoręcznie wykonana kronika pełna zdjęć Twojego taty! W tym przypadku niezbędna okaże się pomoc dziadków, którzy prawdopodobnie posiadają całą masę zdjęć z jego dzieciństwa. Empik_sesja_jesienna_75
Taki album wymaga nieco pracy, ale z całą pewnością efekt będzie zachwycający! Aby zachować oryginalne zdjęcia z domowego archiwum, warto je najpierw zeskanować, by po retuszu wykonać nowe odbitki, które potem można dowolnie wycinać, przyklejać i komponować z innymi elementami. Maluchy mogą przygotować papierowy album wykorzystując produkty do handmade’owych zabaw, a starsi zaprojektować kronikę szytą z różnych materiałów. Gdyby jednak okazało się, że czasu jest już zbyt mało – świetnym rozwiązaniem będzie również fotoksiążka, która pozwala przygotować w pełni spersonalizowany projekt w oparciu o wybrane zdjęcia.

Empik_sesja_prezentowa_8

Powrót do przeszłości w Twoim wykonaniu

Pamiętasz „Powrót do przyszłości” Steven’a Spielberg’a? Z okazji Dnia Taty proponujemy podobną podróż, ale tym razem do… przeszłości! Jeśli posiadasz kilka ciekawych ujęć z jego dzieciństwa, spróbuj wykonać podobne kadry, na których to właśnie Ty go zastąpisz. Zadbaj o jak najwierniejsze odwzorowanie zdjęć, tę samą scenerię i rekwizyty (może dziadkowie nadal posiadają przedmioty, które pojawiły się na fotografii?)! Taki prezent wymaga dużej ilości pracy, ale rezultat będzie z całą pewnością niesamowity, a Twój tata otrzyma nietuzinkowy „bilet” do ulubionych wspomnień!

Zwykłe zdjęcia w niezwykłym formacie

Wasze wspólne zdjęcia to także świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Taty! Ulubione kadry możesz wywołać w odpowiednim formacie i przygotować dla nich własnoręcznie wykonaną ramkę. Doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla maluchów, które będą musiały poprosić o drobną pomocą mamę, to gipsowa ramka, którą można pomalować specjalnymi farbami lub odbić na niej odciski własnych dłoni. Zdjęcia świetnie wyglądają również na korkowych tablicach lub pokrytych bejcą deskach, które po montażu odpowiednich elementów można zawiesić na ścianie.

Empikfoto_packshot_76

 

Rześki poranek nie tylko w Dniu Taty

A jeśli Twój tata to ranny ptaszek, który jednak nie wyobraża sobie poranka bez ulubionej kawy – podaruj mu odrobinę energii już podczas śniadania! Jak? Przygotuj spersonalizowany kubek specjalnie dla niego! Możesz wykorzystać Wasze wspólne zdjęcia lub nanieść dowolne hasło, które sprawi, że każdy łyk będzie smakował lepiej. A jeśli kawa nie pomaga i Twój tata to prawdziwy śpioch – kubek powinna zastąpić poduszka. Oczywiście z Waszym zdjęciem, by każda drzemka była przyjemniejsza!

Wygraweruj swoje życzenia

Twój tata docenia przede wszystkim eleganckie i przydatne prezenty? W takim razie dobrym pomysłem będzie typowo męski gadżet taki, jak nóż w futerale, portfel lub zestaw do otwierania win. Te jednak również warto spersonalizować. Krótkie życzenia lub dedykacja naniesiona grawerem sprawią, że dowolny podarunek nabierze unikalnego charakteru i stanie się niepowtarzalny. Jeśli prezent posiada drewniane opakowanie, bardziej uzdolnieni mogą zdecydować się na zastąpienie grawera transferem zdjęcia przy wykorzystaniu specjalnego żelu akrylowego, który pozwala przenieść odbitkę na jego powierzchnię.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się dla Was przydatne, a własnoręcznie wykonany prezent sprawi, że każdy tata poczuje się zachwycony. W końcu najlepszy podarunek to wspólne wspomnienia zachowane na dłużej!

Udostępnij: