LIFESTYLE

Przygotowanie do komunii – o czym trzeba pamiętać?

Komunia Święta

Już niedługo maj – miesiąc Pierwszych Komunii Świętych. Osoby, które planują w tym roku uroczystość komunijną dla swojego dziecka. Z pewnością większość spraw związanych z organizacją tego wydarzenia mają już za sobą. Wybrały odpowiedni strój, zarezerwowały restaurację czy wspólnie z innymi rodzicami zdecydowali o dekoracji kościoła. Jest jednak kilka rzeczy, o których wiele osób zapomina, a które z pewnością sprawią, że za kilka lat przyjemnie będzie wracać myślami do tego dnia. O czym mowa? Przygotowanie do komunii – o czym trzeba pamiętać?

Zaproszenia

Jeśli jeszcze nie wysłaliście oficjalnych zaproszeń na uroczystość, to musicie się pospieszyć! Pierwsze poinformowanie najbliższych w formie „save the date” niestety nie zastąpi zaproszeń, które obowiązkowo należy przekazać gościom. Co powinno się w nich znaleźć? Z pewnością nie można zapomnieć o dacie, godzinie oraz adresie kościoła. Warto również zawrzeć informację o miejscu planowanego poczęstunku po uroczystości. W pełni spersonalizowane zaproszenia możecie zaprojektować na stronie empikfoto.pl. Do wyboru macie bogaty wybór formatów: zamykane lub pojedyncze, kwadratowe, poziome lub pionowe. Możecie umieścić ulubione zdjęcie lub przygotować zaproszenie na bazie wybranej grafiki.

Pomyślcie też na tym etapie o formie prezentu dla dziecka. Może warto w rozmowie z najbliższymi wspomnieć, że planujecie wysłać syna na obóz narciarski lub wyremontować pokój córki. Być może będzie to dobra wskazówka dla gości, którzy nie mają pomysłu na prezent, a złożenie się na jeden okazalszy będzie dla nich i dla Was idealnym rozwiązaniem i z pewnością sprawi radość dziecku.

Podziękowanie dla chrzestnych

Bardzo często najbliższa rodzina, jak dziadkowie czy rodzice chrzestni, są na co dzień zaangażowani w wychowanie pociechy. Warto więc po komunii podziękować tym, którzy od samego początku byli przy nas i przy dziecku. W końcu nikt tak nie ćwiczył paciorków z maluchem jak babcia, a ojciec chrzestny pokazał, jak fajnie jest puszczać latawce. Pięknym gestem będzie więc obdarowanie ich zdjęciami z najważniejszych chwil z życia dziecka. Jednak nie w zwykłej formie. Warto postawić na fotoksiążkę – maksymalnie spersonalizowany prezent, który pokaże, jak bardzo cenicie pomoc najbliższych. Wspólne zdjęcia dziecka z matką chrzestną czy dziadkiem, zaczynając od najmłodszych lat malucha, a kończąc na pamiątkowych fotografiach z komunii, opatrzone odpowiednim komentarzem i ręcznie napisaną dedykacją od dziecka będzie piękną pamiątką na wiele lat. Jeśli będzie to wasza pierwsza fotoksiążka, to zajrzyjcie do naszego krótkiego poradnika, z którego dowiecie się jak przygotować tę pamiątkę.

Podziękowania dla gości

Kiedyś rodzice wysyłali zdjęcie dziecka z komunii, z jego podpisem i podziękowaniem, do wszystkich członków rodziny, którzy byli obecni na uroczystości. Dzisiaj również możecie to zrobić, ale w formie fotokartki. Możecie wybrać odpowiednie zdjęcie, napisać kilka słów, ozdobić kartkę dowolnymi tłami czy clipartami i dać dziecku do podpisu. Każdą fotokartkę możecie personalizować w dowolny sposób, tak aby każdy z gości mógł poczuć się wyjątkowo.

Prezent na komunię dla dziewczynki i chłopca

Pamiętajcie również, że jak już opadną emocje po całej uroczystości, warto zastanowić się nad pamiątką dla dziecka. Może nie teraz, jednak z pewnością za kilka lat, kiedy syn lub córka będą już dorośli, docenią podarunek, który pozwoli im wrócić pamięcią do swojej Pierwszej Komunii Świętej. W tym celu doskonale sprawdzi się drewniany album. Czarne strony stanowią piękne tło dla fotografii, natomiast pergaminowe przekładki skutecznie ochronią je przed zniszczeniem. Na drewnianej okładce możemy zamieścić dowolny grawer, dzięki czemu album będzie maksymalnie spersonalizowany. Dodatkowo możecie umieścić w nim nie tylko zdjęcia, ale wkleić również listy i kartki z życzeniami od najbliższych. Podpisy rodziców, dziadków i chrzestnych z pewnością wywołają łzę wzruszenia, kiedy dorosły syn czy córka spojrzy na pamiątkę po wielu latach.

Wszystkie personalizowane prezenty i zaproszenia znajdziecie na stronie Empik Foto.

Udostępnij: