PORADNIKI

Przenieś swoje instagramowe zdjęcia do fotoksiążki! Jak zapisać zdjęcia z Instagrama? 

jak zapisać zdjęcie z instagrama

Media społecznościowe pozwalają nam na dzielenie się wspomnieniami w parę sekund, a co ważniejsze – możemy po te wspomnienia sięgnąć właściwie w każdej chwili. Ich cyfrowe wersje bywają jednak zawodne. Uszkodzone pliki, utrata dostępu do konta, czy awaria serwisu to tylko jedne z wielu zagrożeń, jakie czekają na nasze wypełnione zdjęciami profile. Aby uniknąć niespodzianek, a także cieszyć się swoimi ulubionymi kadrami w namacalny sposób, stwórz z nich fotoksiążkę! Pojawia się jednak dylemat – jak zapisać zdjęcia z Instagrama na telefonie? A jak pobrać zdjęcie z Instagrama na komputerze? Czy nie stracą one na swojej jakości? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości w tym temacie!

Instagram Stories w formie… fotoksiążki?

W czasach, gdy telefon towarzyszy nam na każdym kroku i właściwie zawsze mamy go pod ręką, stał się on także ulubionym (bo zawsze obecnym!) aparatem większości ludzi. Podobno nie sprzęt czyni fotografa, a jego umiejętności, więc łap każdą chwilę i nie zastanawiaj się zbyt długo! Zdjęcie to jedynie ułamek sekundy, który w połączeniu z emocjami i Twoim okiem tworzy prawdziwie wieczne wspomnienie.

jak zapisać zdjęcie z instagrama

Niezależnie od tego, czy w kontekście korzystania z Instagrama jesteś #teamposty czy #teamstories, wszystkie Twoje zdjęcia będą wyglądać fantastycznie w formie fotoksiążki. Choć to wciąż niepopularne rozwiązanie, zyskuje coraz większe grono fanów wśród amatorów fotografii mobilnej. W Empik Foto wychodzimy na przeciw oczekiwaniom! Instabook został stworzony z myślą o przeniesieniu Twoich zdjęć z mediów społecznościowych na kartki papieru. Dzięki kompaktowemu formatowi oraz specjalnie stworzonym szablonom możemy zachować wspomnienia na dłużej niż instagramowe 24 godziny. Z pewnością tak jak my – gdy zrobicie wyjątkowo świetne zdjęcie, moglibyście oglądać je całymi dniami. Teraz to możliwe!

Jak zapisać zdjęcia z Instagrama?

Instagram powstał w 2010 roku, co sprawia, że rozwija swoje kolejne funkcjonalności już od ponad 20 lat. Czujny na głosy użytkowników aplikacji, na bieżąco wprowadza liczne udoskonalenia. Przykładowe z nich to choćby możliwość zmiany nazwy profilu, archiwizowania zdjęć (zamiast ich trwałego usuwania), czy zablokowania widoku liczby polubień naszych postów. Jedno natomiast pozostało niezmienne – brak możliwości pobrania zdjęcia z postu do galerii zdjęć w telefonie. Taką opcję umożliwia nam już Instagram Stories, więc kto wie, być może i tej możliwości doczekamy się w niedalekiej przyszłości? 

jak zapisać zdjęcie z instagrama

Tymczasem, trzeba sobie radzić alternatywnymi metodami. Najchętniej wybieraną opcją przez użytkowników, gdyż najszybszą i najłatwiejszą, jest robienie screenshotów, czyli zrzutów ekranu. Docięcie ich do wymiaru instagramowego zdjęcia zajmuje dosłownie parę sekund i pozwala obyć się bez dodatkowych programów. To, co jest jednak bolączką to niewielka, lecz istotna utrata jakości. Aby jej uniknąć, konieczne będzie zastosowanie programów zewnętrznych, umożliwiających pobieranie zdjęć. Mogą być to dedykowane aplikacje lub strony internetowe o tej samej funkcjonalności. Wystarczy skopiować link do postu, który chcemy pobrać i wkleić go w witrynie internetowej. To naprawdę proste! 

A jak pobrać zdjęcia z relacji na Instagramie? Tu sprawa jest jeszcze łatwiejsza. Jeśli zdjęcie zostało przez Ciebie opublikowane mniej niż 24 godziny temu, wystarczy, że otworzysz je i klikniesz w trzy kropeczki w prawym, dolnym rogu. Tam znajdziesz opcję „zapisz”, a następnie „zapisz zdjęcie”. Gotowe!

Fotoksiążka ze zdjęć z Instagrama

Skoro już wiesz, jak zapisać zdjęcia z Instagrama, możesz zabrać się za projektowanie fotoksiążki. Aby ujęcia prezentowały się jeszcze lepiej, stworzyliśmy specjalny format dedykowany fotografiom z mediów społecznościowych. Jest to Instabook, czyli mini fotoksiążka o wymiarach 15×15 cm, którą od niedawna znajdziecie na stronie Empik Foto. Wysokiej jakości druk cyfrowy gwarantuje, że nawet zdjęcia wykonane telefonem, o jakości odbiegającej tym wykonanym profesjonalnym aparatem, będą prezentowały się perfekcyjnie. Układy stron w szablonach Instabooka przygotowaliśmy z myślą o formatach treści publikowanych na Instagramie – zarówno w formie postów, jak i relacji. Dzięki temu Twoje zdjęcia zyskają drugie życie i wpasują się idealnie w Twoją wymarzoną fotoksiążkę! 

jak zapisać zdjęcia z instagrama i stworzyć z nich fotoksiążkę

Stwórz mini fotoksiążkę – Instabook z ulubionych zdjęć, którymi dzielisz się w mediach społecznościowych i utrwal wspomnienia na dłużej!

Dla siebie lub… na prezent!

Instabook to poręczna i kompaktowa fotoksiążka, która sprawdzi się nie tylko jako uzupełnienie domowej biblioteczki fotoalbumów, ale także jako drobny upominek dla bliskiej osoby. Instabook przyjmie każdy projekt, który dla niego stworzysz, dlatego może stać się: pamiątką z wakacji, wspomnieniem weekendowego wyjazdu, podsumowaniem minionego roku (nie tylko w kontekście kalendarzowym, ale także urodzinowym!), albumem z ubiegłorocznej podróży, zapiskiem Waszych pierwszych rozmów, upominkiem na roczek dziecka, czy fotoalbumem ukochanego psiaka. Wykorzystaj wszystkie funkcjonalności Instabooka i zamieść w nim także opisy, daty oraz kliparty. Pomysły z pewnością można mnożyć, a radością, którą sprawi fotoksiążka ze zdjęć z Instagrama – można się także dzielić. Taką matematykę to my lubimy!

Udostępnij: