INSPIRACJE

Fotoksiążka na urodziny – poradnik od A do Z

pomysły na fotoksiążkę urodzinową

Zbliżają się urodziny bliskiej Ci osoby? Już teraz zaznacz je widocznym kolorem w domowym kalendarzu, by za nic w świecie nie przegapić tego dnia. Teraz pozostaje zakasać rękawy i z odpowiednim wyprzedzeniem zastanowić się, co sprezentować tak ważnej dla Ciebie osobie. Idealny prezent powinien być spersonalizowany, podarowany od serca i niepowtarzalny. Musi też przypominać Wasze ważne chwile, żartować z rzeczy, z których zwykliście żartować i przypominać, że zawsze będziesz w pobliżu, gdy ta osoba będzie tego potrzebować. Na szczęście to zadanie tylko brzmi trudno! Z pomocą przychodzi nic innego jak… fotoksiążka urodzinowa.

Zainspiruj się! 5 pomysłów, by fotoksiążka urodzinowa była wyjątkowa 

Prezent już wybrany, więc czas zabrać się za tworzenie. Warto przemyśleć koncepcję, na której będziesz się opierać przy projektowaniu fotoksiążki. Oto kilka naszych propozycji: 

Fotoksiążka tradycyjna 

Zacznijmy od tradycyjnej wersji fotoksiążki – czyli tej ze zdjęciami. Fotografie mogą być ułożone chronologicznie i opowiadać historię Waszej przyjaźni czy miłości. Możesz także poukładać je tematycznie i podzielić na sekcje, np. podróże, imprezy, jedzenie, przyjaciele czy wspomnienia ze szkolnej ławki. W tradycyjnej fotoksiążce główną i najważniejszą rolę grają Wasze wspólne zdjęcia. Podpisz je w kreatywny sposób lub zanotuj wspomnienia, które nasuwają się na myśl podczas oglądania tego zdjęcia. Możesz także dodać cliparty czy ramki, by jeszcze bardziej spersonalizować swój projekt. 

Fotoksiążka artystyczna 

Jeśli solenizant to prawdziwie artystyczna dusza, fotoksiążka z zebranym dorobkiem autora może stać się wspaniałą pamiątką jego sukcesywnego progresu. Zbierz wszystkie prace, rysunki, malunki czy fotografie, które mogą przydać się w tworzeniu fotoksiążki. Po zeskanowaniu, dodaj je do projektu i opatrz motywującym napisem lub datą powstania. Z pewnością oglądanie jednych ze swoich pierwszych prac wywoła nostalgię u obdarowanego! 

artystyczna fotoksiążka na urodziny

Artystyczna fotoksiążka na urodziny to świetny pomysł na prezent dla osób, które interesują się fotografią, malarstwem lub inną formą sztuki.

Fotoksiążka inspiracyjna 

Pozostając w temacie artystycznych dusz, nawet najlepszemu artyście czasem doskwiera brak weny. By pielęgnować kreatywność i motywować się do działania, proponujemy stworzenie fotoksiążki inspiracyjnej. Bardzo modne w ostatnim czasie stały się manifestacje i wizualizacje, które każdego dnia przybliżają nas do osiągnięcia swoich celów. Gdy nadejdzie zastój twórczy, warto zajrzeć do fotoksiążki inspiracyjnej, a w niej: przeczytać inspirującą historię sukcesu, zapoznać się z cytatami ludzi, których podziwiamy, czy zaczerpnąć inspiracji ze stylu i życia prawdziwych ikon mody, topowych projektantów i prawdziwych gwiazd estrady. W fotoksiążce inspiracyjnej można zawrzeć także zadania stymulujące kreatywność, czy napisać kilka słów, które wesprą obdarowaną osobę. 

Fotoksiążka z zadaniami 

Ciekawym pomysłem może być fotoksiążka na urodziny przepełniona zadaniami i pytaniami. Stanie się czymś z pogranicza wyklejanki i złotych myśli. Wstaw kilka Waszych zdjęć i zostaw kawałek wolnego miejsca, by obdarowany mógł opisać, gdzie, kiedy i w jakich okolicznościach zostały wykonane te fotografie. Możesz także na kilku stronach zrobić coś zupełnie odwrotnego – opisać, kiedy ma zostać zrobione dane zdjęcie i zostawić miejsce na jego wklejenie, np. „zdjęcie, na którym odbieram klucze do pierwszego mieszkania” albo „zdjęcie, kiedy jem najpyszniejsze jedzenie na świecie!”. Fotoksiążka urodzinowa stanie się wtedy idealnym towarzyszem ważnych chwil w życiu, a jednocześnie rozbudzi kreatywność! 

Fotoksiążka tematyczna 

Fotoksiążka na urodziny nie musi być stworzona wyłącznie z Waszych wspólnych zdjęć. Możecie zawrzeć w niej wszystko, co chcecie! Jeśli nasz solenizant całym sercem kocha konkretny zespół muzyczny, poświęć całą fotoksiążkę jego historii, członkom, ciekawostkom i wspólnym zdjęciom z odwiedzonych koncertów. Jeżeli zaś kocha swojego pupila ponad wszystko na świecie, zbierz pokaźną kolekcję zdjęć zwierzaka i wypełnij nimi fotoksiążkę. Jeśli wielką pasją obdarowanego są podróże, zamieść Wasze zdjęcia z różnych zakątków świata i dodaj do nich ciekawostki z różnych krajów, zdjęcia lokalnych przysmaków czy plany podróży i skany biletów lotniczych. Gwarantujemy, że fotoksiążka na każdy z tych tematów wywoła ogromne wzruszenie! 

tematyczna fotoksiążka urodzinowa

Fotoksiążka urodzinowa nie musi być klasyczna! Solenizant interesuje się gotowaniem? Zbierz przepisy na jego ulubione potrawy i stwórz wyjątkowy zbiór kuchennych inspiracji.

Od projektu do gotowej fotoksiążki urodzinowej

Na stronie Empik Foto znajdziesz szeroki przekrój szablonów fotoksiążek. W trakcie projektowania pamiętaj regularnie zapisywać projekt, by nie utracić postępów swojej pracy. Fotoksiążki zamówisz w wielu formatach i w różnych konfiguracjach papieru. Papier kredowy świetnie nadaje się do tradycyjnych fotoksiążek, a fotograficzny – gdy chcemy uzyskać najwyższą możliwą jakość. Formaty od mini fotoksiążki (15×15 cm) do maxi (30×30 cm) dopasują się do Twoich preferencji. Choć największą popularnością dalej charakteryzuje się format A4 (20×30 cm), coraz więcej klientów decyduje się na wybór nieszablonowych formatów poziomych. Po złożeniu zamówienia zostaw resztę nam. Pracujemy na najwyższych obrotach, by fotoksiążka urodzinowa dotarła w Twoje ręce najszybciej, jak to możliwe! 

Gdy tą bliską osobą jesteś… TY. Czyli fotoksiążka na urodziny dla samego siebie! 

Urodziny często stanowią świetny moment na podsumowanie minionego roku. Fotoksiążka może być świetnym prezentem także… od siebie dla siebie! Przejrzyj fotografie wykonane od czasu Twoich ostatnich urodzin. Zauważasz jakieś zmiany? Wypisz, co udało się zrobić w tym roku i jakie cele zakładasz sobie na kolejny. Pomyśl, za co jesteś wdzięczny, jakie umiejętności nabyłeś, jakich aktywności spróbowałeś. Urodzinowy czas podsumowań może stworzyć naprawdę piękną i wyjątkową pamiątkę! Być może ten sposób spodoba Ci się tak bardzo, by podtrzymywać tę tradycję w kolejnych latach. Fotoksiążka podsumowująca rok może być także świetnym prezentem dla dziecka – kolekcjonowanie zdjęć z okresu dorastania to pamiątka, do której jeszcze nie raz będziecie wracać ze wzruszeniem! 

Udostępnij: