INSPIRACJE

Pamiątki na roczek, czyli sprawdzone pomysły na pierwsze urodziny dziecka

Pamiątki na roczek dla dziecka

To już rok życia najukochańszej istoty w Waszym życiu! W ciągu minionych 365 dni cały świat obrócił się do góry nogami, a 100% swojej uwagi, miłości i ciepła przekazaliście nowemu członkowi rodziny. Z tym niełatwym zadaniem, jakim jest rodzicielstwo, mierzycie się z pewnością doskonale. Dzięki wsparciu, zrozumieniu i całemu ogromowi cierpliwości na Waszych oczach rośnie mały człowiek, który swoim dzieciom odwdzięczy się tym samym. Miniony rok z pewnością obfitował w zmiany, trudności, kroki milowe rozwoju (zarówno Waszego, jak i dzieciątka), które warto uwiecznić, by móc do nich wracać i je wspominać. Wraz z pierwszą zdmuchniętą świeczką na torcie rozpoczyna się nowy etap i czas podsumowań. Oto nasze ulubione pamiątki na roczek, które pozwolą Wam zapamiętać ten okres na zawsze. 

Fotoksiążka dziecka – pierwszy album ze zdjęciami

Tyle się wydarzyło! Pierwsze wypowiedziane sylaby, raczkowanie, siadanie, pierwsze nieśmiałe i jeszcze niepewne kroki. Maluszek przeżywa najbardziej gwałtowny rozwój, który warto skrupulatnie dokumentować. Każda skwaszona mina, szeroki uśmiech czy zdziwienie wypisane na twarzy są niepowtarzalnymi chwilami, które rodzice chętnie celebrują i jeszcze chętniej fotografują. Wszystkie te urocze momenty warto uwiecznić, a w tym najlepiej pomoże nam fotoksiążka dziecka. Popularnym sposobem na fotografowanie dziecka są aktualnie dedykowane karty do zdjęć dziecięcych z numeracją poszczególnych miesięcy. Znajdziesz je oczywiście także na Empik Foto. Dzięki przeuroczym obrazkom, każdy miesiąc życia dziecka będzie miał swoje odzwierciedlenie na zdjęciu. Fotografie te będą naprawdę bezcenne przy tworzeniu fotoksiążki, a obok zdjęć śmiało zapisz, co w tym okresie wydarzyło się w życiu pociechy. Zaskoczysz się, ile kroków milowych wykonało Twoje dziecko w tak krótkim czasie!  

Wybierz najpiękniejszy szablon z dziesiątek dostępnych w tej tematyce na Empik Foto i stwórz historię pierwszego roku swojej ukochanej latorośli. Fotoksiążka dziecka, zaprojektowana w taki sposób, może być rokrocznie zamawiana w okresie urodzin i kolekcjonowana, dzięki czemu stanie się najpiękniejszą pamiątką Waszej rodzinnej historii! Sprawdzi się jako idealny prezent urodzinowy przez wszystkie lata życia, a dorosłe dziecko podziękuje Wam za niego jeszcze nie jeden raz!

pomysł na pamiątki na roczek - fotoksiążka dziecka

Na pierwsze urodziny dziecka warto podarować mu pamiątkę, do której będzie mógł wrócić po latach. Fotoksiążka dziecka ze zdjęciami z pierwszych 12 miesięcy życia stanowić będzie piękne wspomnienie dla całej rodziny.

Pamiątki na roczek ze zdjęć dziecka

Zawsze dobrym pomysłem na prezent są… odbitki zdjęć. Zachowanie najważniejszych chwil życia dziecka jest zadaniem niełatwym, ale wartym zachodu. Zbieranie ich do dedykowanego pudełka (drewnianego, tekturowego czy materiałowego) pozwoli na powrót do „pierwszych razy”, kiedy tylko najdzie Was chwila nostalgii. Odbitki zdjęć to tani i skuteczny sposób na utrwalanie wspomnień. Przygotowanie ich do wywołania zajmuje co prawda parę chwil, szczególnie, gdy zdjęć na telefonie mamy niekiedy setki czy tysiące, ale jest to zdecydowanie gra warta świeczki. Sam proces zamawiania jest bardzo intuicyjny, a zamówienie na odbitki zdjęć możecie złożyć nawet z poziomu telefonu dzięki aplikacji mobilnej Empik Foto. Czy istnieje prostszy sposób na idealny prezent na roczek? 

Jeśli szukacie pomysłu na prezent odrobinę mniej czasochłonny, a jednocześnie nieszablonowy, postawcie na personalizowane pamiątki na roczek dziecka. Są to między innymi: puzzle ze zdjęciem, magnesy na gumie magnetycznej, breloczki ze zdjęciem, czy fotoobrazy i fotoplakaty. To właśnie te ostatnie najczęściej podbijają serca rodziców, którzy decydują się na umieszczenie w pokoju dziecka elementów personalizacji. Popularnością cieszą się szczególnie metryczki w formie plakatu, obrazy z imieniem dziecka oraz grafiki tworzone z myślą o najmłodszych. Taki element wystroju wnętrza nadaje mu personalnego charakteru i stanowi świetną pamiątkę na roczek dla pociechy!

Gry i zabawki dla całej rodziny

Choć pierwszy rok życia bywa intensywny zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców – nie można zaprzeczyć, że przynosi całe mnóstwo satysfakcji. To w tym czasie dziecko zaczyna dostawać swoje pierwsze zabawki i uczy się, jak się z nimi obchodzić. Aby nasz pierwszoroczniak czuł się zawsze bezpieczny i zaopiekowany, podaruj mu zabawkę, która będzie pamiątką z tego okresu jeszcze przez wiele, wiele lat – na przykład personalizowaną maskotkę. Przytulanki towarzyszą dzieciom przez długi czas, a moment rozstania z nimi często nadchodzi dopiero przy pójściu do szkoły. Niektórzy z nas do dziś nie są w stanie rozstać się z ulubioną zabawką z dzieciństwa, co tylko pokazuje, jak wielki wpływ mają na nas nasi mali, pluszowi przyjaciele. 

By wspomóc rozwój naszego dziecka, warto od najmłodszych lat zapoznawać je z bajkami. Choć w tak młodym wieku nasza pociecha nie jest jeszcze w stanie pojąć wszystkiego, to wspólne czytanie dobrze działa na wyobraźnię, a w późniejszym czasie pomoże poszerzyć zasób słownictwa malucha. Ciekawość dziecka jeszcze łatwiej utrzymać, gdy samo staje się bohaterem takiej bajeczki. W naszej ofercie znajdziecie przekrój personalizowanych bajek o różnym stopniu trudności, które z powodzeniem zajmą dzieciątko i pomogą mu osiągnąć kolejne kroki milowe w rozwoju. Najmłodszym, najbardziej polecamy bajeczkę „Kontrasty”, która święci triumfy popularności w kategorii „pamiątki na roczek”. Musicie przetestować ją sami!

fotoksiążka dziecka w formie personalizowanej bajki

Fotoksiążka dziecka w formie personalizowanej bajki to prezent, który sprawdzi się zarówno jako atrakcja dla malucha, jak i jako wyjątkowa pamiątka, gdy dziecko dorośnie.

Prezent dla dziecka obchodzącego roczek

Nie zawsze jednak to my jesteśmy rodzicami naszego malutkiego solenizanta. Powyższe pomysły z powodzeniem sprawdzą się jako pamiątki na roczek dla dzieci dalszych czy bliższych krewnych, czy też dla pociech zaprzyjaźnionych par. Jeśli zostaniesz zaproszony na taką uroczystość, warto zapytać, czy jest coś, co rodzicom szczególnie się przyda w nadchodzącym czasie. Być może sami nie wpadli na żaden z powyższych pomysłów, a gwarantujemy, że wszystkie z nich sprawią zarówno rodzicom, jak i maluszkowi – ogromną radość!

Udostępnij: