INSPIRACJE

Personalizowana bajka dla dzieci – sposób na rozwinięcie wyobraźni malucha

personalizowana bajka dla dzieci

Wyobraźnia to jedno z najpiękniejszych narzędzi, którymi dziecko posługuje się podczas zabawy. Dzięki niej pociecha może być tym, kim zechce! Zadaniem rodziców jest dbanie o to, aby zewnętrzny świat był bogaty w inspirujące bodźce budujące kreatywne patrzenie na świat. Jeśli chcesz rozwijać wyobraźnię malucha, personalizowana bajka dla dzieci pozwoli mu wczuć się w historię i przenieść w świat fantazji.

Jednym z najlepszych sposobów na rozwijanie wyobraźni jest podarowanie maluchowi książki. Jednak nie może być to przypadkowa lektura wybrana losowo w księgarni. Opowiadanie powinno dotyczyć dziecka, wiązać się z jego obecnymi przeżyciami lub sytuacją życiową. Najlepiej, jeśli główny bohater jest tej samej płci i w podobnym wieku. Dzięki temu pociecha będzie mogła wczuć się w akcję i „przeżyć” książkę w wyobraźni.

bajka personalizowana

Personalizowana bajka dla dzieci przedstawiająca rodzinne spotkanie z okazji urodzin babci – Urodziny Babci fotoksiążka, 20×20 cm

Czym jest personalizowana bajka dla dzieci?

Na rynku istnieje wiele ciekawych książek, które opowiadają wspaniałe historie. Każde dziecko marzy o tym, żeby przeżyć te same przygody, co ich bohaterowie. Aby tak było, sięgnij po w pełni personalizowaną bajkę dla dzieci z oferty Empik Foto. Jej głównym bohaterem jest… Twój maluch.

To książka dla dziecka, w której oprócz bogato zdobionych ilustracji wykonanych wprawną ręką grafików, znajdą się zdjęcia Twojej pociechy. Dodatkowo w ciekawych, edukacyjnych historiach, które wspaniale przedstawiają przyjaźń oraz wagę empatii, nie zabrakło również imienia dziecka. Dzięki temu maluch może wcielić się w fikcyjną postać i razem z innymi bohaterami odkrywać świat, bawić się i uczyć nowych rzeczy.

Czym wyróżnia się personalizowana bajka dla dzieci?

Opowiadania w personalizowanych książkach są rymowane, aby zapewnić rozrywkę nie tylko dziecku, ale również jego rodzicowi. Piękna szata graficzna przyciąga uwagę i jest bardzo przyjemna dla oka. Stonowane kolory, prosta stylistyka, wyważona ilość tekstu z pewnością przypadnie do gustu zarówno maluszkom, jak i starszakom.

personalizowana książka z bajkami

Personalizowana bajka dla dzieci o zawodach wskaże Twojemu maluchowi różne możliwości na przyszłość – Kim chciałbym zostać w przyszłości – chłopiec fotoksiążka, 20×20 cm | wersja dla dziewczynki – Kim chciałabym zostać w przyszłości – dziewczynka fotoksiążka, 20×20 cm

Bajki personalizowane są przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 8. roku życia. Dzięki temu możesz podarować je pociesze, która rozpoczyna nową przygodę w życiu, jaką jest np. pójście do przedszkola lub szkoły. Opowiadania mogą pełnić również rolę terapeutyczną. Wcielanie się w postać i przeżywanie z nią emocji jest wspaniałym sposobem na to, żeby maluch nauczył się radzić w trudnych sytuacjach i nazywać to, co czuje. Sięgnij po tę bajkę, jeśli chcesz pokazać dziecku wiele perspektyw, otworzyć je na świat i uwrażliwić na potrzeby innych osób.

Jaką bajkę personalizowaną dla dziecka wybrać?

Możesz wybierać spośród bajek, które opowiadają o wyprawie do ZOO lub wycieczce do lasu. W ten sposób dziecko pozna ciekawostki o zwierzętach, dowie się, jak nawiązywać przyjaźń oraz jak zachowywać się wobec innych. Opowiadania są pełne nazw przedmiotów z otoczenia malucha, dzięki czemu z łatwością poszerzysz zasób jego słownictwa.

personalizowana bajka dla dzieci

W ofercie dostępne są również opowiadania dotyczące tego, kim dziecko chce być w przyszłości lub jak zachowywać się na drodze – ich walory edukacyjne są niezwykle cenne! Książeczka z nazwami zawodów pozwoli dowiedzieć się, czym zajmują się rodzice i najbliżsi. Z kolei historia mówiąca o podróży do domu nauczy pociechę kolorów oraz rozpoznawania znaków. Te informacje z pewnością przydadzą się podczas codziennych spacerów!

Jak stworzyć personalizowaną bajkę?

Wykonanie książki z bajkami, w której bohaterem jest dziecko, jest bardzo proste. Zrobisz to w kilku krokach:

  1. Z puli dostępnych bajek wybierz tę, która najbardziej Cię interesuje,
  2. Wyselekcjonuj zdjęcia, które chcesz umieścić wewnątrz książki,
  3. Włącz edytor i załaduj fotografie na serwer,
  4. Umieść zdjęcia w wyznaczonych polach,
  5. Edytuj tekst i dodaj imię dziecka,
  6. Zmień włosy rysunkowej postaci, aby ta przypominała malucha.

Na koniec jeszcze raz sprawdź na podglądzie, czy wszystko się zgadza i złóż zamówienie. Pamiętaj o tym, żeby książkę z bajkami kupić odpowiednio wcześnie, jeśli pragniesz podarować personalizowaną bajkę na prezent. Czas realizacji to kilka dni roboczych plus czas dostawy. Zadbaj o to, aby zdążyła przyjść na czas!

Sięgnij po personalizowaną bajkę i spraw, żeby dzieciństwo Twojego malucha nabrało niezwykłych barw!

Udostępnij: