INSPIRACJE

Jak umilić dziecku powrót do szkoły?

Wraz z końcem sierpnia przychodzi czas powrotu do szkoły wszystkich dzieci. Maluchy  z pewnością będą tęsknić za wakacyjnymi chwilami, ale także cieszyć się na ponowne spotkanie z koleżankami i kolegami, z którymi kontakt przez czas wakacyjny mógł trochę osłabnąć. Koniec wakacji wywołuje więc różne sprzeczne emocje. Jak zatem umilić rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego naszym pociechom?

Pierwszy dzień szkoły nie musi być smutny. Naszą rolą jako rodziców jest przypominanie dziecku, jak bardzo tęsknił za swoimi koleżankami i kolegami z klasy oraz jak bardzo podobały mu się lekcje polskiego czy WFu. Możemy też zaopatrzyć dziecko w kilka pomocnych, kolorowych gadżetów szkolnych, które poprawią mu nastrój oraz pięknie oprawić wakacyjne wspomnienia, do których będzie mógł wracać, kiedy tylko zechce. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na wrześniową chandrę uczniów.

Kolorowe gadżety

Nowe zeszyty, kolorowy piórnik albo opakowanie na drugie śniadanie z ulubionym superbohaterem? Nie jest to wiele, a pomoże wywołać dobre skojarzenia ze szkołą. Niemal każda dziewczynka ucieszy się na widok pojemnika na kanapki z Elsą, a chłopiec wybuchnie radością, kiedy w plecaku zobaczy piórnik i akcesoria z motywem Star Wars. Szkolne gadżety można także spersonalizować, np.  przygotowując torbę ze zdjęciem dziecka lub napisem „Strój na WF Maćka”. Wspólne zakupy, na których to dziecko dokona wyboru konkretnych, potrzebnych do szkoły akcesoriów sprawią, że maluch z niecierpliwością i podekscytowaniem będzie czekał na moment, gdy będzie je mógł wykorzystać podczas lekcji.

Personalizowane akcesoria

Chcąc umilić dziecku powrót do szkoły warto pomyśleć też o dodatkach, które odświeżą przestrzeń w jego pokoju. Nowe akcesoria, takie jak np. kalendarz ścienny z innym zdjęciem na każdy miesiąc (z klasowymi przyjaciółmi, z wycieczek szkolnych czy z urodzin), pomoże mu lepiej zorganizować sobie czas oraz będzie przypominał o radosnych chwilach. Innym pomysłem może być poduszka ze wspólnym zdjęciem, np. z najlepszą przyjaciółką, czy personalizowane magnesy na tablicę, które będą nie tylko oryginalną ozdobą pokoju, ale również umilą chwile spędzone na nauce.

Wspomnienie wakacji

Jeśli pociecha bardzo przeżywa koniec letnich zabaw i chwil spędzonych z rodziną na wakacjach, to warto wspólnie przygotować fotoksiążkę, która będzie piękną oprawą wspomnień. Możecie wybrać ulubione ramki czy tła oraz dodać zabawne cliparty. Wiele uśmiechu przyniesie też możliwość umieszczenia własnych komentarzy czy podpisów pod zdjęciami. Będzie to doskonały sposób na wspólne „pożegnanie” wakacji. Dodatkowo stworzycie piękną pamiątkę z wyjazdu, do której będziecie mogli wracać, kiedy tylko zechcecie.

Udostępnij: